Teretni vagoni - modeli za prerade - E

Železničar

Poznati forumaš
E-kola su obicna kola otvorenog tipa sa (polu)visokim stranicama i sluze za prevoz mnogo vrsta tereta gde nije potrebna posebna zastita:
- ugalj, ruda, sljunak, otpad,....
- drva, trupci, daske, gradjevinski materijal,...
- metalne ploce, profili,...
- palete sa raznim tovarima
- ...

Zbog siroke namene ova vrsta kola je najbrojnija na vecini evropskih zeleznica.
Primeri E-kola su:
4-osovine - Eas, Eaos, Eanos,...
2-osovine - E, Es, El, Ekkl, Ekklo,...
Najzastupljeniji tipovi na JZ bila su kola Eas-z i E, da bi se pocetkom veka sve vise pocela pojavljivati novija kola tipa Eaos, Eanos,... na upravama nasledicama (HZ, ZS,...) kao i kod privatnih operatera.

Eas-z 595 / 596, slika Zeleznicar
DSCI2338.JPG

Sto se tice modela, Klein Modellbahn (KMB) je vec uradio kola tipa Eas-z (JZ, HZ i SZ), E (JZ dva broja, SZ) kao i -dvoosovinac sa terasom HZ. KMB (na zalost) vise ne postoji tako da je uradjeno ono sto je uradjeno. Alate je preuzeo Roco.
Slika Damir661
IMG_0520-1.jpg
Slika Damir661
IMG_8315.jpg
Slika Zeleznicar
DSCI2508.JPG
Tillig je nedacvno uradio model HZ Eanos (o njemu vec postoji tema).

Zainteresovanima za ove vagone za sada ostaje da tragaju za postojecim modelima na Ebay i sl. , da uzimaju KMB modele drugih uprava i da menjaju oznake ili da uzimaju neke trece modele od Roco, Horny grupe (Electrotren, Rivarossi,...) i sl.

Ja sam na primer uzeo 3 komada Horny-Electrotren Renfe Fas/Ealos koji su vrlo slicni JZ/HZ/SZ Eas-z koje je nekada radio KMB. Modeli su lepi i dobro konstruisani. i pored novih dekala potrebne su samo minimalne modifikacije na samom modelu, ako i to (zavisi od kompromisa).

Usporedba KMB i Electrotren, slike Zeleznicar
DSCI2506.JPG
Horny - Electrotren
DSCI2503.JPG
KMB
DSCI2504.JPG

DSCI2505.JPG
 

Železničar

Poznati forumaš
Jos par starijih tipova
Ex-DR JZ Eas-z
Slika Damir661
e4.jpg

IMG_0034.jpg
... da se preraditi iz KMB modela, rade ga i neki drugi proizvodjaci. Kod (ex-) JZ vagona moguce je kipovanje otvaranjem vratima na celu (nepoostojece na modelu). Slika Zeleznicar
DSCI2509.JPG

Eas-z sa terasom, model za sada ne postoji, slika Damir661
IMG_1624.jpg
Eas-z sa dva para vrata, mislim da model ne postoji (autor nepoznat)
IMG_5359-1.jpg

E sa terasom, odgovarajuci model postoji (KMB, Roco), sa nasih prostora radjena je jedino HZ verzija. Moguca prerada iz DB, OBB,... slika Damir661
IMG_1623.jpg

Razni 'privatnici' i zakupljeni vagoni, slika Dulevoz
IMG_2301.jpg

IMG_1413.jpg
Neki noviji tip vagona. Autor nepoznat
e1.jpg
 

nik

Veteran foruma
Eas-z vagone 'YU-tipa' je KMB radio kao HŽ i SŽ sa po dva broja; kao HŽ i HR-HŽ te kao SŽ i SLO-SŽ a onaj 'DR-tip' kao SŽ i to još davno, negdje '93.
 

damir661

Veteran foruma
I zašto recimo sad, npr. cenjeni i uvaženi i renomirani Roco ne bi napravio jednu seriju JŽ,SŽ ili ŽS ovog "DR" tipa. Ako je KMB još pre 20 godina mogao da uradi SŽ, mogao bi i Roco :crvenilo:

I to npr. u ep VI SLO-SŽ ili SRB-ŽS.
 

nik

Veteran foruma
I zašto recimo sad, npr. cenjeni i uvaženi i renomirani Roco ne bi napravio jednu seriju JŽ,SŽ ili ŽS ovog "DR" tipa. Ako je KMB još pre 20 godina mogao da uradi SŽ, mogao bi i Roco :crvenilo:

I to npr. u ep VI SLO-SŽ ili SRB-ŽS.
A zašto ne i ep.IV JŽ...?
 

nik

Veteran foruma
Klein Modellbahn SoSe 93/95 SŽ Eas-z 31 79 595 0 296-2
17_2002818188.jpg

http://www.willhaben.at/iad/kaufen-...os-offener-gueterwagen-89665917?adId=89665917

Ovdje je krivi kataloški broj na slici.
18_Modeli_D_Stanicic_SZ_Eas-z_8866_copy_.jpg

http://www.kzmz.hr/2/modeli_regija.asp?page_id=modeli_regija

Kod ovog modela se obavezno na metalnom podu javlja 'cinkova kuga'...
$_57.JPG

$_57.JPG

http://www.ebay.de/itm/Klein-Modellbahn-SoSe-93-95-Gueterwaggon-SZ-fuer-Bastler-440-102-/360953413063?nma=true&si=JQQvwD8t7efx7%2BzgpUGQcVHmzs8%3D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557
 
Last edited:

nik

Veteran foruma
Pa napisao sam gore i JŽ.
Podrazumeva se i JŽ i epIV i V
Shvatio sam kao JIR-JŽ ep.V...

Jos par starijih tipova
Ex-DR JZ Eas-z
Slika Damir661
View attachment 47754

View attachment 47761
... da se preraditi iz KMB modela, rade ga i neki drugi proizvodjaci. Kod (ex-) JZ vagona moguce je kipovanje otvaranjem vratima na celu (nepoostojece na modelu). Slika Zeleznicar
View attachment 47753

Eas-z sa terasom, model za sada ne postoji, slika Damir661
View attachment 47755
Eas-z sa dva para vrata, mislim da model ne postoji (autor nepoznat)
View attachment 47759

E sa terasom, odgovarajuci model postoji (KMB, Roco), sa nasih prostora radjena je jedino HZ verzija. Moguca prerada iz DB, OBB,... slika Damir661
View attachment 47756

Razni 'privatnici' i zakupljeni vagoni, slika Dulevoz
View attachment 47758

View attachment 47760
Neki noviji tip vagona. Autor nepoznat
View attachment 47762
Zašto misliš da su exDR?
Odgovarajuću verziju sa čeonim vratima je također radio KMB, čak i kao SŽ.
 
Last edited by a moderator:

Železničar

Poznati forumaš
Zašto misliš da su exDR?
Odgovarajuću verziju sa čeonim vratima je također radio KMB, čak i kao SŽ.
Zato sto ga Damir tako zove a ja sam to preuzeo :D

Inace ono krivljenje KMB modela, to im je stara bolja. Sva sreca pa mi se ovaj JZ Eas-z ne krivi.
 

nik

Veteran foruma
Zato sto ga Damir tako zove a ja sam to preuzeo :D

Inace ono krivljenje KMB modela, to im je stara bolja. Sva sreca pa mi se ovaj JZ Eas-z ne krivi.
JŽ Eas nema metalni pod pa se nema što kriviti. A i noviji modeli onih verzija koje su imale metalni pod su isporučivane sa istim takvim plastičnim podom pa se također nisu krivili. Ja sam na svim mojim modelima (koji su sad od Željka Halambeka) na vrijeme izbio metalni pod tako da nije došlo do oštećenja. Kasnije sam u Beču (u KMB dućanu, dok je još postojao) kupio hrpu zamjenskih plastičnih podova po, čini mi se, 2 eura pa je problem tako riješen...
 

Železničar

Poznati forumaš
I zašto recimo sad, npr. cenjeni i uvaženi i renomirani Roco ne bi napravio jednu seriju JŽ,SŽ ili ŽS ovog "DR" tipa. Ako je KMB još pre 20 godina mogao da uradi SŽ, mogao bi i Roco :crvenilo:

I to npr. u ep VI SLO-SŽ ili SRB-ŽS.
Mislim da bi odlicni bili manji ili veci setovi (na primer 2 - 3 E + jos jedan E sa terasom) plus pojedinacni vagoni.
Roco pravi E dvoosovince pa moze valjda i nesto za nase prostore da napravi...
Sto se tice Eas-z da li bi bilo moguce napraviti jedan modularni alat za verziju sa dva odnosno tri para vrata? Cini mi se da se samo stranice razlikuju. Eventualno da se natakne terasa kao na onom jednom sa slike.
JZ / ZS (UIC 72) Eas-z dolaze u vise varijanti bojanja (tj natpisa):
- JZ bez logotipoa (pro i post 1991), JZ sa jir logotipom, ZS bez logotipa, ZS sa belim logotipom, ZS sa crveno-plavim logotipom,...
... pretpostavljam da je slicno i kod ostalih uprava.
 

Železničar

Poznati forumaš
Evo par primera, vagoni koje sam poslikao neki dan. To su samo neki, ima ih puno u Somboru, uglavnom JZ ZTP Bdi ZS, no nadje se i neki JZ sa drugih ZTP.
DSCI2427.JPG

DSCI2338.JPG

DSCI2341.JPG

DSCI2342.JPG
DSCI2343.JPG

DSCI2364.JPG

DSCI2365.JPG

DSCI2373.JPG

DSCI2417.JPG
 

Attachments

  • DSCI2425.JPG
    DSCI2425.JPG
    431 KB · Pregleda: 8

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Pojavljuju se kod vagona, izrađenih u Goši, MIN-u i FVK-u, a bili su i na Gas-z vagonima izrađenima u TAM-u. Evo jedan primjer na SŽ vagonu Fals-z, izgleda da je iz kvote koju je ŽG Ljubljana nabavilo kod FVK u godini 1976:

Ljubljana, 10. 4. 20120092.JPG

ŽG Ljubljana inaće nije baš dosta nabavljalo kod FVK, pored nabave Fads-z vagona mi je poznata jedino još nabava Taes vagona u godini 1971.
 

nik

Veteran foruma
Kod izbora konkretnih brojeva odnosno vagona koji će se raditi kao model treba paziti da isti nemaju ova Y25G nego standardna Y25 postolja kako bi model bio korektan uz postojeće alate za postolja.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh