Teretni vagoni - modeli za prerade - Gas-z

nik

Veteran foruma
Priznajem, nemam tolko kao Ti stare Mehanotehnike :hihihi:
Što bi ovaj odgovor trebao značiti?
I što bi tu trebalo biti smiješno?
S obzirom na doba dana i sadržaj tvog posta pretpostavljam da si pod utjecajem nečega ali onda rađe odi spavati nego da tu tipkaš.
:)
 

Davor

Veteran foruma
Evo, za početak linkovi od Lippe-a, ne zaboravite koji se logira dobije još svoju cijenu, i da se na to smanjenu cijenu dobije još MSL bonus, koji je za jedan vagon više od 2€, pa da se to pomnoži sa 4 puta dođe skoro 9€ :cool1: do sada je pokazala praksa da su modeli kad izađu u prodaju jeftiniji od priporučljivih cijena ponekad i više od 20%. Za dobru kupnju se izplati malo sačekat, a svak neka presudi za sebe.
https://www.modellbahnshop-lippe.co...1-0-0-0-46-4-2-0-gatt-de-p-0/ein_produkt.html
https://www.modellbahnshop-lippe.co...0-0-0-0-46-4-2-0-gatt-de-p-0/ein_produkt.html
https://www.modellbahnshop-lippe.co...-0-0-0-46-11-2-0-gatt-de-p-0/ein_produkt.html
https://www.modellbahnshop-lippe.co...-0-0-0-46-11-2-0-gatt-de-p-0/ein_produkt.html

To znači da ni u Lippe-u do juče nisu bili sigurni u konačnu cenu. Pitanje je da li su i sada. U subotu je kao cena stajao iznos od 54.65 eura a sa bonusom cena je bila 45 e.
Da li se zna cena kod MOKO - a?
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Zdravo svima, kod DTM i PeGo model je poznata konačna cijena vagona: 53 EUR. Na žalost tačnog datuma isporuke još nemamo ali naokolo se čuje da bi mogli biti proizvedeni kraj mjeseca novembra. U svakom slučaju još uvijek primamo prednarudžbe (cijena vagona u prednarudžbi je 52 EUR) preko naših webstranica odn. na e-mail.
 

malimiha

Član foruma
To znači da ni u Lippe-u do juče nisu bili sigurni u konačnu cenu. Pitanje je da li su i sada. U subotu je kao cena stajao iznos od 54.65 eura a sa bonusom cena je bila 45 e.
Da li se zna cena kod MOKO - a?
Sigurno če se vagoni "Gas" dobit i kot Backa, da li se zna cena kod njega u dučanu?
Ako dolaze vagoni krajem studna, će bit to idealno vrijeme za isporuku u subotu 2. prosinca 2017 kada će se održati XXIV. susret željezničkih modelara s burzom modela.
 

nik

Veteran foruma
Zdravo svima, kod DTM i PeGo model je poznata konačna cijena vagona: 53 EUR. Na žalost tačnog datuma isporuke još nemamo ali naokolo se čuje da bi mogli biti proizvedeni kraj mjeseca novembra. U svakom slučaju još uvijek primamo prednarudžbe (cijena vagona u prednarudžbi je 52 EUR) preko naših webstranica odn. na e-mail.
:gladan
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
»…ilustracija nije finalni izgled modela…«

U toj vezi nadam se da je još uspjelo riješiti manju pogrešku kod oznaka na modelu vagona ŽTP Beograd – oznaka za volumen utovarnog prostora naime u epohi 4b još nije bila kvadar:
Unbenannt-01.jpg
već pravokutnik s gornjim kosim uglovima:

IMG_0002.jpg

kao što je to na modelu vagona ŽG Ljubljana.

A ako pogrešku više nije bilo moguće ispraviti bi možda Klub Baat mogel izraditi odgovarajuće naljepnice i dati ih na prodaju ;).
 

nik

Veteran foruma
»…ilustracija nije finalni izgled modela…«

U toj vezi nadam se da je još uspjelo riješiti manju pogrešku kod oznaka na modelu vagona ŽTP Beograd – oznaka za volumen utovarnog prostora naime u epohi 4b još nije bila kvadar:
View attachment 93509
već pravokutnik s gornjim kosim uglovima:

View attachment 93510

kao što je to na modelu vagona ŽG Ljubljana.

A ako pogrešku više nije bilo moguće ispraviti bi možda Klub Baat mogel izraditi odgovarajuće naljepnice i dati ih na prodaju ;).
Vjerojatno e beogradski vagon epoha 4/5...
A kad su se točno mijenjale oznake za volumen?
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Vjerojatno e beogradski vagon epoha 4/5...
A kad su se točno mijenjale oznake za volumen?

Točan datum mi nije poznat, no po mom sječanju je na slovenske vagone ta oznaka došla ili zajedno s oznakama SŽ ili nešto kasnije, u prvoj polovini 90-ih, i za mene osobno je to jedan od najočitijih znakova epohe 5.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Kao zanimljivost, oznaku za volumen utovarnog prostora:

IMG_0001.jpg

se u epohi 4 upotrebljavalo samo na JŽ vagonima a ne i na vagonima drugih željezničkih uprava (dobro, nisam provjerio RENFE, BR i slične egzote), pa vjerujem da je u to vrijeme to bila opcionalna oznaka, vjerojatno samo preporuka UIC-a, i postala obvezna tek u 90-ima, u epohi 5, kad se iznenada pojavljuje i na vagonima drugih željezničkih uprava, ali sad naravno kao kvadar:

Unbenannt-02.jpg
 

rolwie

Član foruma
Zdravo ljudi

vagoni će biti isporučeni krajem novembra - početkom decembra u Belgiji u LS. Ovo je status od 18.11.17. Upoznao sam tim od LS modela pre nedelju dana.

o projektu

Ovi teretni automobili Gas-z dolazili su kroz moje posredovanje i bili su u prijateljskom kontaktu s LS modelima.

Modeli su kreirani aktivnom DTM podrškom u varijantama JZ i dva stručnjaka iz Slovenije u varijantama SZ.

Ja kažem i preporučujem, molim vas kupite svoje modele iz bivše Jugoslavije u DTM i PeGo modelima.Neka podrška za lokalne DTM i PeGo dilere, bez kojih ovi projekti ne bi bili mogući.U tom smislu, takođe je važno da u budućnosti sarađujemo na daljim projektima na modelima na polju železnica na Balkanu.

Nadam se da u tekstu nisam napravio previše grešaka. Morao sam da pređem na jezik kombinacije sopstvenog znanja i google translator :)

pozdrav iz Dortmunda

rolwie (Rolf Wiemann)
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Drago mi je i čestitke iniciatorima.

Inače ja osobno nisam zainteresiran za SŽ Gas-z modele u epohi 6, ali sam veoma zainteresiran za još kakvi model JŽ Gas-z, na primjer za model vagona s srebrnim krovom kao što je taj 31 RIV 72 JŽ 190 3415-2, ŽTP Bd, REV SMED 27. 3. 89:

IMG.jpg
Maribor–Studenci, 29. 10. 1995

ili SŽ Gas-z model u epohi 5.

Nadam se da će u dogledno vrijeme biti i toga.
 

nik

Veteran foruma
Drago mi je i čestitke iniciatorima.

Inače ja osobno nisam zainteresiran za SŽ Gas-z modele u epohi 6, ali sam veoma zainteresiran za još kakvi model JŽ Gas-z, na primjer za model vagona s srebrnim krovom kao što je taj 31 RIV 72 JŽ 190 3415-2, ŽTP Bd, REV SMED 27. 3. 89:

View attachment 94370
Maribor–Studenci, 29. 10. 1995

ili SŽ Gas-z model u epohi 5.

Nadam se da će u dogledno vrijeme biti i toga.
Jel imaš još slika ovog vagona?
 

rolwie

Član foruma
Drago mi je i čestitke iniciatorima.

Inače ja osobno nisam zainteresiran za SŽ Gas-z modele u epohi 6, ali sam veoma zainteresiran za još kakvi model JŽ Gas-z, na primjer za model vagona s srebrnim krovom kao što je taj 31 RIV 72 JŽ 190 3415-2, ŽTP Bd, REV SMED 27. 3. 89:

View attachment 94370
Maribor–Studenci, 29. 10. 1995

ili SŽ Gas-z model u epohi 5.

Nadam se da će u dogledno vrijeme biti i toga.


dobra ideja, hvala puno
 

wiggum

Veteran foruma
Ovi modeli nisu podrucje mojeg interesa, ali svaka cast, konacno novi teretni i to od LS Modelsa! Nadam se da ce se dobro prodavati. :palci_gore:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh