Teretni vagoni - modeli za prerade - Gas-z

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Nešto sam tražio po arhivu mojih fotografija i pronašao sliku jednog SLO-SŽ Gas-z vagona kakav je ovaj od LS Models.

SZ Sgss-z 31 79 454 9 728-5, 2011-04-03, Zalog (Goran)_0313_resize.jpg
Slikano u Zalogu kod Ljubljane, 3. april 2011. Moja slika.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Zapravo su trije, Nik. Lijevo je još jedan Gas ali ga na žalost još niko ne proizvodi a ostala dva su ova od LS Models.
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
sad smo usvojili brojanje do tri iste stvari, bilo to isti Gas ili kruška, ja dajem svoj prilog tom matematičkom masakriranju, pa da brojimo koliko se na slici vidi šlipera? Da bi se to izbjeglo npr. autor gornje slike trebao bi na ležaju psihoterapeuta ispovjediti što to vidi na određenoj slici, da se može dobiti punoća sadržaja u samo jednom postu i smanji narušavanje sadržaja cijele teme i foruma dodatnim viđenjima što svatko sa svojim očima vidi, ali ne piše o tome... ipak je brico kod splitskog šjora bio jasniji: imam puno toga za kazat al ne nesmim reći...
 

nik

Veteran foruma
sad smo usvojili brojanje do tri iste stvari, bilo to isti Gas ili kruška, ja dajem svoj prilog tom matematičkom masakriranju, pa da brojimo koliko se na slici vidi šlipera? Da bi se to izbjeglo npr. autor gornje slike trebao bi na ležaju psihoterapeuta ispovjediti što to vidi na određenoj slici, da se može dobiti punoća sadržaja u samo jednom postu i smanji narušavanje sadržaja cijele teme i foruma dodatnim viđenjima što svatko sa svojim očima vidi, ali ne piše o tome... ipak je brico kod splitskog šjora bio jasniji: imam puno toga za kazat al ne nesmim reći...
Poanta je u tome da se na slici vide dva Gas-z vagona onog tipa koje radi LS Models. I to baš dva modela i baš sa oznakama kao na slici. Poanta je u tome da u toj epohi taj tip vagona još nije bio rijetkost i moglo ih se vidjeti više od jednog u vlaku. Zaključak je da ima smisla kupiti oba LS Models vagona sa SLO-SŽ oznakama.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Dali su u epohi 6 ti vagoni još vozili, i ako su, na kojim relacijama? Da, stavili su im oznake epohe 6, no ja osobno se ne sječam da bi ih s tim oznakama ikad vidio u vlaku u komercialnoj upotrebi, dobro možda mi je i promakla kakva vožnja, ali se sječam da su uvijek stajali na nekoj deponiji vagona, ili u Zalogu ili u Lazama ili u Vižmarjama, pa zbog toga nisam kupio modela.

Na brzinu evo slike vagona broj 285 kojeg sam u godini 2015 fotografirao u Lazama iz vlaka u prolazu, starije slike bi trebal potražiti:

12. 6. 20150017 – kopija.JPG

Unbenannt-02.jpg

i slika modela tog vagona:

LS_38113_Detail.jpg
http://www.reisezugwagen.eu/wp-content/uploads/LS_38113_Detail.jpg
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
evo i iz kraja 80ih sa naslovne stranice stručnog časopisa Željeznice u teoriji i praksi ili slično se zove
da ne bih trebao ovom fotografijom inicirati vidioce, vidim sanduk u zraku, sajle ko od majke rođene namotane i predratni G koji je zabrašnjen ko šape vuka iz priče o 7 kozlića. Prizor bi trebal biti iz Rijeke.
Tko se okrene vidi i brod...DSC_0046.JPG
DSC_0045.JPG
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
evo i iz kraja 80ih sa naslovne stranice stručnog časopisa Željeznice u teoriji i praksi ili slično se zove
da ne bih trebao ovom fotografijom inicirati vidioce, vidim sanduk u zraku, sajle ko od majke rođene namotane i predratni G koji je zabrašnjen ko šape vuka iz priče o 7 kozlića. Prizor bi trebal biti iz Rijeke.
Tko se okrene vidi i brod...View attachment 106445
View attachment 106444
naslovna stranica je iz Željeznice u teoriji i praksi, SOUR ŽT Zagreb, broj 3-4, godina 1988., nije naveden autor fotografije. U nekim brojevima je naveden ali bez datuma fotografiranja, otvora blende, marke tijela foto-aparata, vrste objektiva, upotrebe stativa itd. U jednom broju je autoru je bila objava posthumna itd....
Po čemu bi to bilo iz 70tih?
 

nik

Veteran foruma
Jer vagoni još imaju oznake kočnica na uglovima a ovi Gas-z vagoni su još u originalnoj tvorničkoj boji iz Francuske.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh