Thommo - prerade 1:87 cestovnjaka

Thommo

 
Osoblje foruma
speed2 kaže:
Lijepo je ispao kombi ;) Još da mu felge u sredini u crno prebojaš, kao u pravog?

Thommo kaže:
Isprintao sam oznake za vrata i registarske tablice, i zalijepio ih na model. Pipljav posao - tablica je visoka manje od milimetra! :crazy: :D Također sam kvake malo čačkalicom zacrnio, a bočne žmigavce ponarančastio.

Vidiš sad kako je meni? :D A počeo sam i tablice na neke stavljati :D
Tnx!
Razmišljao sam o crnjenju kotača, ali je to tako sitno da ću vjerojatno napraviti ružnije nego je sad. Rietze ima baš fine detalje na felgi s VW znakićem, i šteta mi ih je prebojavati.

Da, bez reg. pločica model nije dovršen, nešto mu fali! ;)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Znam, ali to je toliko plitko da će ga akrilna crna koju ja koristim skroz ispuniti.

Da li bi ti probao s npr. 50% boje + 50% vode? Da boja bude rijetka i fino ispuni "reljef" naplatka.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Prerada VW T4 kombija od HŽ-a. Inače je prototip T4 LR, tj. s dužim razmakom između osovina.
Model je AWM-ov. Bojanje i decali su od kolege Wille Coyotea, a ja sam ga finalno detaljizirao (crni detalji, tablice).

2013-06-25T4LRHZInfra_p1a_zps253cc641.jpg


IMG_5718_zps230452f5.jpg


IMG_5719_zps46c14996.jpg


IMG_5720_zps16b214b9.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Moj pokušaj modeliranja Holcomove cisterne za cement. To je ovaj 1:1 modelčić:
drivingbw1.gif


2009-05-28_Actros_Holcim4.jpg


Osnova, tj. poluprikolica je iz ove Herpine kompozicije:
159869ActrosMK3HolcimFischer_zps054fa1d5.jpg


...dok je "traktor" AWM-ov Actros L mp2:
741901ActrosMP2L_zps1636e8da.jpg


Decali na kamionu su od kolege Coyotea, a ja sam dodao tablice i obojao svjetla na cisterni. Rezultat:

IMG_6094_zps0dc87cbe.jpg


IMG_6098_zps64f8b5c9.jpg


IMG_6096_zpsc3f5a988.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Evo još jedan T4 kojeg sam slikao 2011. godine.

2011-11-22104255_zpsf2883adb.jpg


Trebalo je nabaviti model (Wiking), zamijeniti mu kotače, dati izraditi decale, napraviti GS tablice i crnom bojom proći poneki detalj na kombiju. Evo ga u 1:87.

IMG_7990_zpsa32fc8f0.jpg


IMG_8001_zps5f2bf607.jpg


IMG_8000_zpsc9ea14cc.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Jel sam apliciras decale ili saljes sasije WEC-u da on sve odradi?
Imam i ja neke sam odradit (nakon sto popravim lakiranje busa) pa me zanima imas li kakav savjet??
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Jedan interesantni MAN SÜ 240, bio je (ne znam je li još) u floti splitskog "Prometa". Inače je to jedan od rijetkih origunalnih 240-tica u našim gradovima, većina ih je bila malo drugačija, proizvedena u Avtomontaži u Ljubljani po MAN licenci. Kako je ovo izvorni GER prototip, tako je i Herpin model točan pa je i prerada moguća bez puno rezuckanja ili scratchbuildinga.

Farbanje karoserije u rozo je obavio kolega Speed2, a ostatak je moj.

Prototip:
IMG_8056_a_zps7219cca5.jpg


Model:
IMG_8058_zps91a0e547.jpg

IMG_8056_zps01f27750.jpg
IMG_8057_zps84c5b0b2.jpg
 

speed2

Član foruma
O pa čak je i fino ispao kad si ga složio i dodao mu detalje :palac_gore: Samo ispravak: ovo je SÜ 240, ne 220.
 

mehano

Član foruma
Dobro ste to odradili ali imam male zamjerke po pitanju decala. Nedostaje garažni broj naprid i odozada, natpisi promet split na bočnim stranama, a i ova slova MAN i lav bi bolje izgledali da su imitacija kroma!
 

mr.0

Član foruma
super prerada :) legendarni gb.100 karijeru je završio 2012-te godine i to u žutoj boji.

Prije par godina i ja sam nabavio ovaj model, preuredio mu masku (uklonio okvir) i pripremio za bojanje... Nakon toga bacio sam se na preradu Majorete neoplana u Prometov Neoplan N416, namjeravao sam ih zajedno obojati u žuto... na tome je i ostalo
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Dobro ste to odradili ali imam male zamjerke po pitanju decala. Nedostaje garažni broj naprid i odozada, natpisi promet split na bočnim stranama, a i ova slova MAN i lav bi bolje izgledali da su imitacija kroma!
Imaš kakve dobre fotke tog busa, pogotovo loga? :andjel:
Kad nabavim dobre materijale planiram dodati tih par detalja.
Speed2, hvala na ispravci, mislio sam da je to 220 KS.
 

mehano

Član foruma
Ja nemam ali vidi na Autobusi.org! A logo ti je klasični starinski prometov samo je ovdje u biloj boji a na svima ostalima u crnoj. Malo ću ti ja sutra prolistat tamo po forumu, znam da sam vidio logo iz bliza na nekim slikama.
 

nik

Veteran foruma
Jedan interesantni MAN SÜ 240, bio je (ne znam je li još) u floti splitskog "Prometa". Inače je to jedan od rijetkih origunalnih 220-tica u našim gradovima, većina ih je bila malo drugačija, proizvedena u Avtomontaži u Ljubljani po MAN licenci. Kako je ovo izvorni GER prototip, tako je i Herpin model točan pa je i prerada moguća bez puno rezuckanja ili scratchbuildinga.

Farbanje karoserije u rozo je obavio kolega Speed2, a ostatak je moj.

Prototip:
IMG_8056_a_zps7219cca5.jpg


Model:
IMG_8058_zps91a0e547.jpg

IMG_8056_zps01f27750.jpg
IMG_8057_zps84c5b0b2.jpg
Trebao si kao osnovu uzeti Herpinu verziju modela bez okvira maske...
DB-24-775.jpg

http://www.stoever-net.de/html/bussing_-_man.html
 

mehano

Član foruma
Evo našao sam sve što trebaš! Izvor slika je forum Autobusi.org, nadam se da se kolege neće ljutiti što sam im posudio slike! :pozdrav:
1.Stari Prometov logo
promet logo.jpg
2. MAN gb.100 (ljubičasto bojanje)
promet3.png promet4.jpg promet7.jpg promet8.jpg promet10.jpg promet11.jpg promet12.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh