Trava - static grass

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Definitivno nam fali jedan ili vise elektronicara na forumu..da ga mucimo sa pitanjima!
:(
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Problem je kada se treba napraviti gusce zbunje..nece sva vlakna da stoje uspravno! Ovaj tvoj solidno dize vlakna..
Kada pogledas snimke tipa koji radi sa 70kv onda ces primetiti razliku..on upali "masinu" i zajedno sa vlaknima mu se dize kosa na glavi :hahahaha:
Koliko li ovaj tvoj ima kilo volti na izlazu?
 

1borna

Veteran foruma
Lijepo se vidi da i iskusni majstori i pored jakih grass-mastera više puta ponavljaju zasijavanje; objašnjena je priprema terena, izbor materijala....
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Ne treba meni nacin na koji se seje..meni treba podatak o elektronici za uradi sam da narucim i napravim sam svoj uredjaj!
 

vule

Poznati forumaš
pa borna ti je odgovoril
Lijepo se vidi da i iskusni majstori i pored jakih grass-mastera više puta ponavljaju zasijavanje; objašnjena je priprema terena, izbor materijala....
treba iskustvo i više puta poistom mjestu,i pinceta dobro dojde!!!!!
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Ne razumete sta meni treba..procitajte moj poslednji post ali dobro procitajte!
Takodje i par stranica iza..znam ja raditi sa static travom TO NIJE PROBLEM!
 

1borna

Veteran foruma
Razumijemo mi tebe i znamo što te muči, ovaj zadnji video je zanimljiv za neke nove članove.
Nažalost je dobar elektroničar Andrej napustio ovaj i neke druge forume jer je razočaran nekim svojim "prijateljima" tako da mu je sve prisjelo!
/inače je dobro, živ je i zdrav, čujem se često sa njime/
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Dobro neka bude da me razumete..;)

Evo pomenute bobine za auta koji je Borna pominjao..pokusacu da postavim link sa FB pa se nadam da cete svi moci da vidite! Radi se o drugoj sceni sa snimka..zanemarite tipa sa videa on je totalna dileja i na svakom snimku ga je ili udarila struja ili je napravio neko sra.e:wc:

Dakle,bobina i baterija mi je jasna ali ova elektronika mi nije jasna pa ako neko zna da kaze nesto vise o toj elektronici??
Ovo ostalo mogu napraviti ali ele. i prekidac ne mogu!
2016-02-17_14-44.jpg
Vidi se sa leve strane bobine kako varnica ide iz centra do levog kontakta na bobini! Predpostavljam da se izmedju stvara elektricitet..tako je bar Borna pisao!
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Razumijemo mi tebe i znamo što te muči, ovaj zadnji video je zanimljiv za neke nove članove.
Nažalost je dobar elektroničar Andrej napustio ovaj i neke druge forume jer je razočaran nekim svojim "prijateljima" tako da mu je sve prisjelo!
/inače je dobro, živ je i zdrav, čujem se često sa njime/
Eto barem znamo da je Adndrej dobro :)
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
...a kako nam tek fali ihh:dada:...on bi ovu moju i nasu problematiku resio za kratko vreme!
heheh malo je reći da fali... ali ima tu puno prikrivenih genijalnih elektroničara... samo ih treba otkriti...
Ja osobno znam jednog s foruma koju je na jednoj posebno visokoj razini kompletnog elektroničara ali njemu ostavljam da se javi :) :)
 

1borna

Veteran foruma
Bobina u principu radi na drugačiji način od standardnih visoko-naponskih ionizatora. Oni rade konstantno pod naponom dok se kod Bobine
visoki napon javlja kod Prekidanja strujnog kruga (kod starijih auta to rade platine a kod novijih elektronika) pa dolazi do Indukcije unutar
namotaja. Dakle da bi koristili bobinu trebamo imati nekakav električni/elektronski sklop koji će prekidati struju (istosmjernu kod auta) frekvencijom
od bar tisuću puta u minuti.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Evo dosao je i taj dan kada je 20.000 volti zaparalo vazduh na mojoj maketi:yes:yes:yes
Posle mesec i nesto dana je stigao ovaj uredjaj za prociscavanje vazduha ili slicno,radi na 12v i pravi 20.000v:zvizdi:

Odmah sam povezao na moj stari uredjaj i opalio na komadu kartona..nisam malo razredio lepak ali i pored toga rezultati su fenomenalni!!

Znaci sve zivo se na maketi podiglo..razna prljavstina opiljci od metala itd sve je poletelo u vazduh oko spravice!
Meni se sve dlake na rukama podigle:hahahaha::hahahaha::hahahaha:...jedino mi nije jasno zasto baca vlakna okolo znaci sve iglice polete u vazduh i prave nesto slicno kao kada gledamo dijagram oko velikog magneta i kako magnetni talasi idu oko njega kroz vazduh!

IMG_20160219_234137.jpg
IMG_20160219_234145.jpg
Evo snimak kako varnici..moram oprobati koliko zaista boli od ovoliko volti:hihihi:..ali na Wendy:dada:
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Sta znam..nije lose! Ovo je trava od 10mm cini mi se:hmmm:
Na prvoj slici nisam oduvao visak trave pa okolo izgleda kao da su pala vlakna.
IMG_20160219_231110.jpg IMG_20160219_231839.jpg
Slika od gore..prilicno je gusto sobzirom da nisam bas nesto stavio vlakana,znaci da moze jos bolje!! IMG_20160219_231853.jpg
Prvo probanje na maketi.. IMG_20160219_234105.jpg IMG_20160219_234122.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh