U. S. Steel modeli (€uropski)

Domagoj Vu

Aktivan član
Pozdrav svima, u budućnosti imam plan napraviti kompoziciju teretnog vlaka (možda i željezaru) od United States Steel-a poznat kao skraćenica 'U. S. Steel za prijevoz limenih koluta. Zasad koliko znam imamo od Pika jedan vagon od Express Raila.
Piko 54938

ZSSK Shimms '31 56 4771' U. S. Steel Košice (ex MAV). Na vagonu je jedva vidljiv USSK logo jer je nedavno francuski Touax kupio od njih taj vagon s obzirom da kineski Hesteel je kupio U. S. Steel Serbia a sad oni hoće i Košice.

I 4773 od bivšeg U. S. Steel Serbia koji je isto ZSSK.

Fotke su moje.
Nažalost ova dva tipa vagona nitko ne proizvodi tako da ću se morat bavit preradom i ako ima već ta o tim vagonima za limeni kolut, ispričavam se!
Ako netko zna još USS modele Europskih željeznica nek slobodno napiše.
 
Last edited:

Domagoj Vu

Aktivan član
Za prevoz čeličnih koturova, za Radinac su često dolazili RCA Shimmns (teleskop) vagoni, kao i belo-crveni sa ciradom, zatim SNCF, ŽSSK Cargo (plavo-beli), kasnije ću postaviti slike.

Jedna koja mi je slučajno pri ruci.
View attachment 88331
Super kombinacija! :palac_gore:
Ajd samo na Pikovom USS Shimmsu poslikaj ova sitna slova na crnoj ploči desno od USS loga. Znam da ovaj SNCF-ov Shimms ceradaš ima natpis U. S. Steel Serbia ispod suknje i zanimljivo da nisu skinuli tu papirnatu naljepnicu kad ih je Ermewa preuzela nego ostavili... Evo slike suknje SNCF-ovog Shimmsa.

Desno je vidljiva crna naljepnica od Ermewe.
Moja fotka.
 
Last edited:

Domagoj Vu

Aktivan član
Sva tri, plus crveni "SOBETRA", koji su u stvari ex US Steel Serbia. I dalje imaju dom.stanicu Radinac.
Ovi crveni SOBETRA Rilsovi nisu EX US. Steel vagoni jer nemaju ploču USS ili potpis vlasnika no ja sam otvorio temu o USS modelima (da imaju potpis vlasnika ili USS logo). Nisam mislio te vagone koji nemaju oznake vlasnika da je USS ili logo USS-a. Jer si siguran za SOBETRE da su imali USS na pločama?
Inače, neki dan sam išao loviti vlak iz Rijeke sa Rilsovima no ipak me dočekalo razočaranje...
Slovački AXBenet iz Trnave je kupio SOBETRA i ex USS (3542) Rilsove i stavio na njih najgoru ceradu. Nimalo mi se ne sviđaju ove grube/prgave cerade i boje od AXBeneta! :palac_dolje: AXBenet...:mamurluk:
Rils 3542 (Ex US Steel Serbia i EX ZSSK NACCO, USSK).

I EX Sobetra i ima drugačiji oblik za razliku od 3542 (vidljivo na slici).

Još u originalnom SOBETRA bojanju! Jedino je skinut logo.
 
Last edited:

Domagoj Vu

Aktivan član
Sva tri, plus crveni "SOBETRA", koji su u stvari ex US Steel Serbia. I dalje imaju dom.stanicu Radinac.
Ovi crveni SOBETRA Rilsovi nisu EX US. Steel vagoni jer nemaju ploču USS ili potpis vlasnika no ja sam otvorio temu o USS modelima (da imaju potpis vlasnika ili USS logo). Nisam mislio te vagone koji nemaju oznake vlasnika da je USS ili logo USS-a. Jer si siguran za SOBETRE da su imali USS na pločama?
Inače, neki dan sam išao loviti vlak iz Rijeke sa Rilsovima no ipak me dočekalo razočaranje...
Slovački AXBenet iz Trnave je kupio SOBETRA i ex USS (3542) Rilsove i stavio na njih najgoru ceradu. Nimalo mi se ne sviđaju ove grube/prgave cerade i boje od AXBeneta! :palac_dolje: AXBenet...:mamurluk:
Rils 3542 (Ex US Steel Serbia i EX ZSSK NACCO, USSK).

I EX Sobetra i ima drugačiji oblik za razliku od 3542 (vidljivo na slici).

Još u originalnom SOBETRA bojanju! Jedino je skinut logo.
A nakon US Steel Serbia vagon ode u Slovsčku i postao je u vlasništvu NACCO-a neko vrijeme dok ga US Steel Košice nije preuzeo u svoje ruke a nakon njega AXBenet sa moje gornje slike.
Nisam ga nikad vidio ali mi se svidio!
Na čelu se vidi izbljediva plava boja.

Grčka, 2015 godine. Nažalost ta stranica mi nije dala potpis autora...
 

damir661

Veteran foruma
Tih Nacco je bilo dosta ovde. Sad ne znam kakva je vlasnička struktura u železari u Košicama, ali su sve USS Serbia vagone povukli za Slovačku, kome su dalje pripalii nagadjam, ali je meni interesantno da su neki od njih pr o Sobetra, pa onda AX Bennet zadržali dom.stanicu Radinac, koji više nema nikakve veze ni sa USS ni sa Slovacima
 

Domagoj Vu

Aktivan član
31 56 4768 postoje u nekoliko varijanta...
Botovo 4.7.2017 i 5.7.2017
NACCO - United States Steel.
Nažalost brzo su proletili da se oznake ne vide baš... Jedino huligani ih uništili grafitima...

USS logo je napola uništen.


Ova bijela fleka iza NACCO-vog se vidi natpis Belgijskog Carga 'B Cargo' za koji su prije bili Belgijski. Vagon na sebi ima platformu za manevrista ali samo sa rukohvatom.
 
Last edited:

Domagoj Vu

Aktivan član
Originalni Express Rail - USS Shimmns kojeg ima Piko, sliku modela je skroz na vrhu teme.

No otkako je izašao modelu koliko sam uspio vidjeti od grešaka su:
Suknja je drugačija za razliku od originala, špicasti krov umjesto polukružnog te šipke na čelima...
Nerazumijem Pikovu logiku.., zar je teško napraviti te suknje, krovove itd?
Nije!
Pikovci su lijeni da malo isprave hehehe :cuska::hihihi::)
 

Domagoj Vu

Aktivan član
US Steel je u zadnje vrijeme oslabio sa limom za Fiat. Al danas se odlucio jedan ukazati.
Koji model plato vagona bi najblize i najslicnije mogao proci ovome sa slike?
Na vagon cu metnuti taj teleskopski dio.
31 RIV 56 SK-TOUAX 4773 531 - 9 Shimms
USS 2.jpg
{na slici sam ja snimajuci vlak}
 

Domagoj Vu

Aktivan član
Sva tri, plus crveni "SOBETRA", koji su u stvari ex US Steel Serbia. I dalje imaju dom.stanicu Radinac.
Imali su zapravo USS logo na crvenim SOBETRA Rilsovima. Tih nekoliko godina sam ih cesto vidjao u Vinkovcima.
Cudi me da ti Rilsovi u prolazu kroz Hrvatsku nemaju USS logo a u Madarskoj imaju! Zanimljivo da ti vagoni nisu imali USS-ov logo. Cak sam ih i friske vidio 2013 i nisu imali USS.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh