Važna obavijest u vezi servera

Didy

 
Osoblje foruma
Postovani clanovi, zbog problema sa serverom koje smo imali u proteklih nekoliko dana, odlucili smo da je najsigurnije da se server promijeni i da tako u buduce (i pored backup foruma) budemo sigurni da nece biti neugodnih iznenadjenja.

Zbog toga, u proteklih nekoliko dana smo trazli novi i sigurniji server i napokon smo pronašli ono sto nam odgovara. Tako, vecers ce se izvrsiti premjestanje foruma na novi server, nakon cega bezbrizno mozemo nastaviti sa radom bez straha od DDoS napada i pada servera.

Skrecemo vam paznju da zbog tehnickih ogranicenja novog servera (koji se nalazi u glavnom gradu Rusije, Moskvi) na forumu ce biti nekoliko promijena,a najvaznija je:
Da nakon prelaska na novi server (veceras u 00:00), forum ce biti preveden na Ruski jezik koji ce od tog trenutka i biti "sluzbeni" jezik foruma. To je mala nezgodancija na koju ne mozemo uticati ali pomislite samo koliko se mogucnosti otvara nakon toga (a najveca je ta da ce napokon u radu foruma moci ucestvovati i modelari iz Rusije, a to znaci ogromno povecanje clanstva i novih poznanstava ;) ).

Posto je cijelom akcijom "Novi server" ;) rukovodio nas clan Damir, koji je i pronasao i dogovorio sve u vezi preseljenja na novi server, on je obecao da ce svim clanovima koji se do sada nisu sluzili Ruskim jezikom pomoci oko upotrebe foruma posto i sam tecno govori i pise taj jezik. Tako da mu se slobodno mozete obratiti za pomoc. ;)

Takodjer, u pripremi je mali prevoditelj koji ce svima vama olakšati upotrebu foruma, a do tada nam na rasplaganju stoji Google translate za citanje i pisanje novih postova.

Srdacan pozdrav!
 

Carllo

Aktivan član
Поздравляю, это станет международный форум на малых железных дорог. :palci_gore:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ja sam urgir'o za kineski server al me je Damirovo krilo pobjedilo :D
 

Damir

 
Osoblje foruma
Спасибо за уведомление Didy! Я, конечно, поможет вам со всеми членами Форума и работать на нем!
Prijevod:
Hvala na obavještenju Didy! Naravno da ću svim članovima pomoći oko foruma i rada na njemu! ;)
 

Damir

 
Osoblje foruma
Evo primio sam i na PP nekoliko upita kako ćemo-šta ćemo??
Bez panike ljudi!
Sutra ću vam objasniti kako će te prebaciti na vašem PC-u da piše na Ruski i kako da vam prevađa s Ruskog.
Ništa strašno možda će biti i zanimljivo?!
Da je bilo po Mon-ovom bili bi na Kineskom serveru tako da je ovo puno bolja solucija :palac_gore:
 

nik

Veteran foruma
Taj prevoditelj još nije u funkciji? Kako onda da prevedem 1. travanj na ruski? Sa ćirilicom nemam problema ali sa ruskim baš nisam 'doma'... :S:
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
svaka čast gotovo ste uspjeli ,ali samo gotovo za prvi april ste se mogli i malo više potruditi!!!
 

hyperion

Veteran foruma
A j**o vas ja, stvarno sam povjerio da će sve biti na cirilici. :D Prvi ste koji ste me uspjeli zeznuti za dan budeca.
 

Damir

 
Osoblje foruma
:D :D Znači dovoljno ubjedljivo!
Ajde baš mi je drago što vas je nasmijala ova mala šala u vezi 1.Aprila (travnja) ;)
Ali, Damirić inače rastura po Ruski,jedino što najbolje znam to je voziti Ladu :D :D :D
 

Mon

 
Osoblje foruma
Zamalo sam i ja nasjeo al' kad sam video da su i Damirovi prsti umjesani u testo, skont'o sam sta se desava!
:D :palac_gore:
 

wiggum

Veteran foruma
Malo kasnim, ali dobra fora je ovo ispala. :D :naklon:

Još ja sada prije nego sam trebao otvoriti forum, sav drhtim od straha kako ću razumijeti tu ćirilicu, a kad ono sve na latinici i dalje. Mislio sam da je netko preveo sve, ali opet bilo mi je neobično da je bilo najavljivano, a sada ništa od toga.
I još neki dan kada sam to pročitao, nije mi bilo jasno zašto bi server uvjetovao pismo i jezik foruma jer to nije povezano s promjenom servera. A sada je sve jasno. :D

Taman sam pomislio da nisam ove godine nasjeo niti na jednu prvoaprilsku foru, a evo onda forumaša... :D
 

hyperion

Veteran foruma
wiggum kaže:
Taman sam pomislio da nisam ove godine nasjeo niti na jednu prvoaprilsku foru, a evo onda forumaša... :D
Kod mene jednaki slučaj, nikome nije to uspjelo uživo nego forumašu. :D
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh