Vagoni za čišćenje tračnica/pruge

felix

Član foruma
Re: Lokomotiva za čišćenje pruge - Fleischmann N

NClight kaže:
Kod Tomixa je mali problem digitalizacija, ali ruku na srce, na onom Felix-ovom linku je tip seronja koji očekuje jednostavno utaknuti komad nečega i još jedan komad u to i da će raditi... bananica. Tu se treba malko potruditi i neće biti problema... malko ćemo prošnjofati netom ;) a mislim i da je Tomix u međuvremenu nabacio kit za digitalizaciju :??: )

zato pitam :)
 

kvrga_mrga

Aktivan član
Re: Keko H0 maketa - pomoć!!!

Može li se taj mehanizam za čišćenje skinuti s vagona?! Ja si planiram nabavit sličnog takvog, samo bez tih roco clean slika! tako da bi ga volio voziti kao normalan vagon, a to za čišćenje bi stavljao po potrebi!
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Re: Keko H0 maketa - pomoć!!!

Ja imam ovakvog, od OBB-a. Roco ih je prošle godine izdao u DB, DB Cargo, DR, SBB, FS bojanjima.

images


Može se skinuti mehanizam, ali ja ga koristim samo za čišćenje. I to rijetko, jer je za nickel-silver dovoljna krpica i malo alkohola! ;)
 

felix

Član foruma
Re: Lokomotiva za čišćenje pruge - Fleischmann N

Evo šta kažu na modellbahnshop-lippe.com za Tomix
4486_b.jpg


"Track cleaning car / Track vacuum cleaner
The cleaning car comes with 3 polishing and 3 grinding discs, and is equipped with standard-N-couplers. The car is compatible to all common N scale systems.
The Tomix cleaning car unifies the functions vacuum-cleaning, polishing and grinding in one vehicle. by changing the inserts the different functions can be chosen. It is also possible to use cleaning liquid while polishing, the liquid can be filled into the tank integrated in the vehicle. The cleaning functions are powered through a motor, to move the car a locomotive is necessary.
It is also possible to use the car with DCC systems, the car is then permanently running on full power. The result is that after 3-5 minutes the car will switch off automatically in order to prevent overheating. After a break the car can be used again. Alternatively you can upgrade the car with the exchange plate equipped with an NEM standard plug for using a DCC decoder, or let the car being equipped with a DCC decoder by us.
Please note that if you convert the car to DCC without using the exchange plate the warranty is not effective any more."

Pitah ih koliko košta ako oni ugrade DCC dekoder
Čekamo odgovor
 

keko

Poznati forumaš
Samo vi raspravljajte!!! To je i svrha foruma... drago mi je da sam i ja potaknuo nešto. :)
 

felix

Član foruma
Re: Lokomotiva za čišćenje pruge - Fleischmann N

felix kaže:
Pitah ih koliko košta ako oni ugrade DCC dekoder
Čekamo odgovor

Evo i odgovora
"if you want to buy this car wth the Decoder there are no costs for changing from analog to digital.
But i must solder in the decoder because the lenz connector pins are to hard.

i think you can take the 10310-01 decoder
Please make at your order a small notice that i have to built in the decoder.
best regards"

Tko im ne bi odolio :)
 

felix

Član foruma
zapravo, iz mog iskustva, a odasvuda sam ponešto naručivao
svi ovi veći web dučani su poprilično profi. Njemački i pogotovo engleski.
Svakom sam postavio bar par glupih pitanja i uvijek dobio odgovor. Već smo si na ti ;)
Jedino kaj si treba uzeti vremena i sve na kaj se namjeriš, provjeriš kod svih
ponekad za istu stvar možeš proći i do 20% jeftinije
 

NClight

Hybernated
Kak stoji sa gabaritima? Jel' prevelik? imaš li neku referencu koji mu je najmanji radijus za vožnju?
 

felix

Član foruma
malo je povelik, kao ... uostalom evo fotke, ovak na brzaka....

p1020123d.jpg


p1020124z.jpg


p1020126a.jpg


manual je vrlo škrt. od tri lista dva su na japanskom :)
tako da to za radiuse ne znam. no kod mene to ne bu problem jer R1 ne bum koristil
mene više zanima kako će čistiti preko skretnica
Nisam je još ni stigao pravo ni isprobati, osim to da li radi.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ovaj je najverojatnije kucne radionice.
Jel pokusao neko mozda da sam napravi cistaca?
 

Attachments

  • cleaningP1100384.jpg
    cleaningP1100384.jpg
    111.8 KB · Pregleda: 158

fic

Član foruma
ja sam doma na stari mehano vagon stavio letvicu koja je bila omotana u krpu natopljenu
alkoholom.Po meni to baš i nije neko riješenje.Sad pokušavam napraviti vagon sa
gumicom za čišćenje mislim da bi to puno bolje radilo :hmmm
 

Mon

 
Osoblje foruma
Kako si zamislio to sa gumicom fic?

Ja sam razmisljao da prvo "stopalo" presvucem nekom sitnom smirglom a da odma iza dolazi
drugo stopalo presvuceno krpicom koja ce da sakuplja to sto smirgla odlepi sa sina.

Pojma nemam hoce li da funkcionise.
 

keko

Poznati forumaš
Nemoj šmirglom nikako. Šmirgl nagrebe prugu i onda ti sitna prljavština ostane na pruzi i nemožeš je nikako očistiti...
 

NClight

Hybernated
Ne šparajte i ne idite "linijom manjeg otpora"... nabavite pošteni vagon ili loksu za čišćenje i naoružajte se roco-gumicama (ili peco... manje kvalitetne ali rade!), alkoholom i kvalitetnim krpicama za ručno čišćenje.
Brusni papir nije baš najbolje riješenje, pogotovo na skretnicama.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Apsolutno se slazem, bice zasteda vremena i zivaca. :palac_gore:
A evo sta da kupite ukoliko vam pauk ne da da vozite u tunelu. :D
 

Attachments

  • tunnelclean02.JPG
    tunnelclean02.JPG
    71.8 KB · Pregleda: 122

mmatja

Poznati forumaš
Evo "našeg čistilnog servisa" domače proizvodnje u akciji... :D Za čiščenje tračnica najbolje sredstvo je prema našem iskustvu, destilat koji se upotrebljava za dimne generatore kod parnjača. Na mojoj maketi je potreba po čiščenju sa tim čistilnom setom jadan put ili najviše dva puta godišnje...



L.P.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh