Vagoni za čišćenje tračnica/pruge

Damir

 
Osoblje foruma
Walthers 124,95$,fora vagončić,cijeli metalni u njega idu abrazivne tekućine za čišćenje pruge!
 

Attachments

  • 469693339AGXJT.gif
    469693339AGXJT.gif
    86.5 KB · Pregleda: 128

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Planiram izraditi vagon za ciscenje sina pa me interesuje vas savet sta da postavim na deo koji bi zapravo trebao cistiti sine? Takodje planiram i jedan vagon iza ovog glavnog sto cisti koji ce imati neki deo sa tkaninom natopljenu alkoholom ili cime vec koji ce da brise sine! Dal je to pametna ideja?
 

Damir

 
Osoblje foruma
brojcile kaže:
Planiram izraditi vagon za ciscenje sina pa me interesuje vas savet sta da postavim na deo koji bi zapravo trebao cistiti sine? Takodje planiram i jedan vagon iza ovog glavnog sto cisti koji ce imati neki deo sa tkaninom natopljenu alkoholom ili cime vec koji ce da brise sine! Dal je to pametna ideja?


Evo pogledaj ovdije kako je to uspješno napravio dvlase4 <a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=23&t=650" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=23&t=650</a>
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
damir kaže:
brojcile kaže:
Planiram izraditi vagon za ciscenje sina pa me interesuje vas savet sta da postavim na deo koji bi zapravo trebao cistiti sine? Takodje planiram i jedan vagon iza ovog glavnog sto cisti koji ce imati neki deo sa tkaninom natopljenu alkoholom ili cime vec koji ce da brise sine! Dal je to pametna ideja?


Evo pogledaj ovdije kako je to uspješno napravio dvlase4 <a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=23&t=650" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=23&t=650</a>
Hehehe kakva slucajnost upravo sam indeticni vagon izabrao za ciscenje! Nesto tako cu napraviti i mozda samo da dodam malo tegova na vagon da bude tezi i to je to! Napravim jos jedan takav samo filc natopljen alkoholom..
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
damir kaže:
Uzmi radije ako imaš neki box car da ti se šarafi i utezi ne vide :?:
Imam i jedan takav krs a na ovaj dugi cu postaviti filc sa nekom tecnosti za ciscenje!
 

Booster

Član foruma
Meni zasad najzanimljiviji a čini se i efikasan način...ne znam samo gdje nabaviti tu cisternu za čišćenje :)

&feature=related
 

Damir

 
Osoblje foruma
Vječita polemika oko vagona i sredstava za čišćenje tračnica.
Nedavno smo ja i moje kolege iz Rijeke raspravljali o toj temi i došli do nekih polu zaključaka.
Nedavno sam bacio oko na ovaj vagon i mislim da bi bio idealan,ali jedina mana je cijena. Da li netko od vas ima nešto slično pa da možemo vidjeti slaže li se omjer kvaliteta-cijena?
 

wiggum

Veteran foruma
Ima više vrsta (proizvođača) tih vagona-usisavača. Koji su i kolka im je cijena ne znam, ali mislim da je to zbilja best buy za čišćenje pruge od prašine. Naravno treba i jedan "šmirgl-vagon" da skida i s tračnica prašinu.
Ako ću jednog dana imati maketu, ovaj "usisavač" ću kupiti sigurno!
 

MrVirus

Poznati forumaš
@mmatja... bilo bi možda bolje da se konkretnije vidi postupak rada tvojeg čistača, te neke slike izbliza...
 

mmatja

Poznati forumaš
MrVirus kaže:
@mmatja... bilo bi možda bolje da se konkretnije vidi postupak rada tvojeg čistača, te neke slike izbliza...
Žao mi je ali takvog snimka nemam. U ostalom, taj set čistača nije moj, nego od Sini-ja koji je takođe član ovog foruma, pa bi možda on mogao nešto više reči o tome. Možda on ima koju snimku...??? Ne znam...
L.P.
 

1borna

Veteran foruma
Imao sam priliku isprobati Luxov vagon-usisavač na nekoliko maketa i mogu reći da je dosta slab. Ima smisla jedino ako je pruga dobro
očišćena pa da se provoza barem jednom tjedno da usisa najsitniju prašinu. Ali za te novce koliko stoji kupite radije ženi/djevojci
cvijeće pa će vam ona sa zadovoljstvom i usisavačem očistiti maketu!
Usisavač može biti i manje izvedbe, npr.onaj za aute na 12 volti....
8810.jpg

Isto tako razni vagončeki sa filcom natopljenim sredstvom za čišćenje neće očistiti dobrano zamazanu i zapuštenu prugu (koju treba
ručno dobro očistiti) već mogu kao i gore navedeno služiti na čistoj maketi. Jedino su nezamjenljivi ako imate tunele sa nedostupnom
prugom. :prof:
 

MrVirus

Poznati forumaš
ja imam ovaj ROCO Cleaning vagon... pa, sad ne znam kakav je ukupni sud o ovom vagonu za čišćenje...
 

Attachments

  • P1120027.JPG
    P1120027.JPG
    120.5 KB · Pregleda: 136
  • P1120029.JPG
    P1120029.JPG
    85.8 KB · Pregleda: 136

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh