Vagoni za čišćenje tračnica/pruge

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Auuu sa ovim bi mogao i po kuci da usisavam:hahahaha: HOW MUCH MONEY FOR THIS.... Aco?
Pa nemas ti pojma Boro kako to kida.Mislim da ce odvaliti svetlosne grupe sa loxe koja bude vukla ovu alu.:hihihi:Oko 25 EUR nov ali ima polovnjaka da se naci tu u BG. Ovaj je na 2S baterije oko 7,4v a ima i jaci modeli koji rade na vece voltaze ali ovaj bi bio i vise nego dovoljan.Zvao sam drugare da vidimo za kontroler koji je sa potenciometrom da napravimo i naravno da spustimo napon sa sina.Ja cu moj na baterije jer one imaju jos jaci pik.Bice to leteci voz:p
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Nece ovo moci kroz tunele..ali se moze napraviti od manjih plasticnih cevi i manji kuler i to je to;) Znaci ne moras praviti turbinu kao na usisivacu da bi radilo moze i ovako..
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
A evo i obećani demonstrator-video Turbosaugera :)

Naravno, moja Mrvica je skupa samnom nadzirala da sve protekne tehnički ispravno :D

Ova stvar je totalno COOL, Bora ovo nosim drugi put u Obrenovac da prošeta po tvojoj maketi ;)

 

MrVirus

Poznati forumaš
:hahahaha:
Baš znate hitati peneze!
Evo recept za obični čistač:
Vagon koji je otpisan ili izvađen iz kante za smeće,
dva pantografa,
komad plastike,
malo ljepila,
boje po želji.
Evo i rezultat, koristim ga već dvije godine, stalni inventar na maketi i nema dana da sam kod makete a da ne napravi krug, ili ga nećak vozi dok mu ne dojadi vožnja, jer jedino za to kompoziciju ima dozvolu za samostalno upravljane!

View attachment 69830 View attachment 69831 View attachment 69832

Moja maketa je sklepana od mehana kojeg sam nabavio na barem 4-5 različita mjesta i nema lokomotive koja nejde dobro po njoj.
koja zaštucne, sigurno nije problem u tračnicama već u lokomotivi! znači da su tračnice čiste.
Usisavač!?
Imam kućni ciklonski usisavač koji je i dio nasipa poljepljenog progutal, a razlog je bio slaba zaljepljenost posipa. Nakon ponovnog poljevanja makete ljepilom, više ni kamenčić nije falio s nje.

Najvažnije si zaboravio napisati, a to je vezano za materijal kojim čistiš tračnice. što je to zaljepljeno?
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Najvažnije si zaboravio napisati, a to je vezano za materijal kojim čistiš tračnice. što je to zaljepljeno?
Komadi roco gumica.
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
http://www.modellbahnshop-lippe.com...01008-0-0-0-0-2-0-grp-de-p-0/ein_produkt.html
Možeš se i s gotovom pikovom pločicom poigrati, dobiješ šarafe i ffedere u kompletu.
http://www.modellbahnshop-lippe.com...01008-0-0-0-0-2-0-grp-de-p-0/ein_produkt.html
Ovakovu gumicu za čišćenje tračnica imam i ja pa sam ju porečnu pokratio za 3 mm i od toga napravio komade koje sam poljemio na plastičnu pločicu na vagonu. Inače imam i pikov i rocov vagon za čišćenje a upotrebljavam ovaj 'domaći' jer je za sad sve ok s njegovim radom.
 

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Da se nadovezem na ovu temu :
covek prodaje veoma interesantnu cistilicu za 279,oo eura , doduse jest za G al je veoma interesantna i mislim da moze da se uradi za HO a i za N .
Schienenreinigungswagen Spur G I.JPG
Schienenreinigungswagen Spur G II.JPG
Schienenreinigungswagen Spur G III.JPG
Schienenreinigungswagen Spur G IV.JPG
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Da se nadovezem na ovu temu :
covek prodaje veoma interesantnu cistilicu za 279,oo eura , doduse jest za G al je veoma interesantna i mislim da moze da se uradi za HO a i za N .
View attachment 70322
View attachment 70323
View attachment 70324
View attachment 70326

izgleda prilično cool ovako ali mislim da je ovo ultra glupa stvar, ne znam što drugo radi osim što ima turbo-razbacivanje prljavštine na sve strane... i sumnjam da ove četkice mogu ikakvu patinu sa šina skinuti...
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh