VEB Waggonbau Bautzen Bcm (Z2) JŽ ŽTP Zagreb (ex BDŽ)

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Sumnjam, ako se Bautzeni i Goše ne rade u istoj tvornici.
Ono kaj me iznenadilo kod tog vagona je baš kutija. Sve kaj je došlo Y vagona u poslijednje vrijeme (SŽ sa zelenim trakama, Jugoslavija express, Simplon) su bili u karton kutijama i vagoni u vacuform prozirni plastiki. A ovaj vagon te ÖBB kušeti u stiropor kutiji sa karton poklopcima :hmmm: Vjerojatno to dokazuje da se prave vagone u različitim tvornicama?
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Da, i prilično je vidljiva razlika u tisku na samoj ambalaži. Moj OBB model ABmz vagona (ACME 52660),
kojega sam kupio kasnije u odnosu na one slovenske Y i Jugoslavija set, također je u staroj ambalaži od stiropora.
 

nik

Veteran foruma
Kako vidiš sa slika nema kutije na žalost.
Znači da je nema zato jer su Goša i Bautzen vagoni iz različitih tvornica. Trebao je ACME usput uz YuEx4 napraviti dodatne kutije pa ih samo priložiti uz Bautzena. Doduše to se može i naknadno, kad se bude radio neki budući Goša kušet.
 
Last edited:

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh