Vitrine, police i ostala mjesta za držanje modela

Mon

 
Osoblje foruma
@Mon 100x sam ti rekao da nepokazuješ moje vitrine...:vrag3:
Oj, izvinjavam se Damire, obećavam da neću više! :sutim

Nego, da ne zaboravim INFO:
Drage kolege, pošto Damir prelazi na N mjerilo (zbog nedostatka prostora za H0 modele) odllučio se da razda sve ove ne-N modele koje vidite u vitrini (na prethodnoj strani).
Vi odaberete koji model hoćete i Damir vam ga pošalje. Plaćate samo poštarinu, model i ambalažu časti Damir - navalite! :palci_gore:
 

mr.0

Član foruma
eto, napraio i ja policu za modele, tj. za sve je kriv član Herbie, jer kad sam vidio kako dobro izgleda njegova, nisam mogao spavati... do danas :D ipak, nije ista, malo sam je promjenio. Dimenzije su 80X90 cm.

Prvo šoping:
1.jpg
potom pilanje i zavidavanje:
2.jpg
3.jpg
onda sam je lakirao, stavio ovu "foliju/plexiglas", i obisio na zid:
5.jpg
4.jpg

...i eto, nije idealna, al ja sam pre zadovoljan :dada: . Kad se lak dobro osuši, napunit ću je modelima, pa če bit slika u pripadajučoj temi :pozdrav:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Moja treća vitrina, sigurno ne i zadnja ali će neko vreme obavljati posao. :palac_gore:

Ideju sam pokupio iz parfimerije, izmerio unutrašnji slobodni prostor mojih ormara i naručio "stepenice". Materijal: transparentni pleksiglas debljine 3 mm.
01IMAG1039sm.jpg

Stepenice imaju po četiri nosača a iste su zašarafljene za gornje nosače da se ne bi desilo da skliznu sa istih.
0DSC00966.JPG

Dobio sam to što sam želeo, u vitrini ima mesta za još tri ovakve "stepenice" tako da sam obezbeđen sa prostorom (za sada):
0DSC02687.JPG

Prvo sam bio na ideju da na ove "stepenice" smestim i auto-kolekciju ali sam na kraju odlučio da ipak njih parkiram u levom delu vitrine
gde će da čekaju svoje "stepenice" ali sa manjim dimenzijama.
0DSC01022.JPG
:)
 

1borna

Veteran foruma
Ideja je odlična, brzo i jednostavno se dođe do polica (jedino što zahtijeva više prostora u širinu)!
Dali je i cijena tako povoljna?
 

KAPO

Poznati forumaš
Nakon kapitalne obnove sobe, danas je prvi puta stavljena nova polica:cool_2:.
PB160926_zpsdb70a79f.jpg


PB160929_zpsa179c4cd.jpg
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
I ja sam usao u izradu police.Planiram da policu zastaklim ali na jedan nov nacin da prasina nemoze uci.Ovde fali jos jedna donja polica sa rasvetom.Planiram postaviti sine i soder i malo zidica kamenja i koja stena i mausa prikljuciti tako da mogu upaliti loxe sa zvukom.Bice to dozivljaj kada upalim masine sirene i svetla u vagonima.Takoreci bice to jedna virtual polica.

 

1borna

Veteran foruma
Preorjentirao se isključivo na motore pa je malo-pomalo gotovo sve kamiončeke i autiće rasprodao (zadnjih stitinjak meni)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh