Vojna vozila

hyperion

Veteran foruma
Nakon dugo vremena da sam ulovio neki Majorette tenk

img4129.jpg



Da ne bi mislili da nabavljam samo igračke, evo nečeg ozbiljnijeg od Schuca:

Unimog S 404 Sanka "Bundeswehr"

img4141.jpg
img4142.jpg
img4143.jpg
 

Domagoj Vu

Aktivan član
Da, Mercedes Benz G klasa je.
Koliko se sjećam na vagonu na njoj nema ovih rešetaka na prozorima, taj žuti grb na vratima te sirena.

Btw mislim i da taj dio od naprijeda isto nema.
 
Last edited:

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Da, Mercedes Benz G klasa je.
Koliko se sjećam na vagonu na njoj nema ovih rešetaka na prozorima, taj žuti grb na vratima te sirena.

Btw mislim i da taj dio od naprijeda isto nema.
Zar nije taj isti MB-G klasa za vojne potrebe PUCH-G?
Na slici iznad se ne vidi MB znak,PUCH-ov je slican?
Samo pitam,vozila su identicna,osim oznaka na haubi?
 

Domagoj Vu

Aktivan član
Od cestovnjaka na PKP Res vagonu bi najbolje prosli....
Busch 51402 {treba imati okruglaste ratkape bez zvjezdastih ratkapa}
g klasa.jpg
Ona dva zadnja kamiona skroz do vagonskih cisterni je Man 19.402 a model koliko sam pronasao nitko ne proizvodi.
Rietze Vapid Transit 2006. Kataloski broj nemogu pronaci a razlika je sto je na modelu trebalo biti uokvireni prozori na putnickom dijelu.
vapid.jpg

Usput molim ostale poznavatelje cestovnjaka da napisu ime ovih drugih vozila, recimo ta G klasa sa crvenim krizem,, male kamionske cisterne itd na kojima su prikazani na snimkama.

I da li zna itko koji su to putnicki vagoni i koji bi model odgovarao?
 
Last edited:

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Herpa 741675 Mercedes-Benz 250 GS SAN

741675.jpg

A imas i Scucho isti..



159.png



Schuco 452625500
WOLF Sanka ISAF

Recommended retail price 16,95 €

264449_e.jpg

Sto se MB G tice..
Busch nije lose.. al Wiking ima slicnu izvedbu ali po meni pravo i dovoljno korektnu (npr felge su mu identicne ko u 1:1)a koja se da naci za sitnije novce od Buscha..
Samo pazi ima Wiking vise varijanti pa nije svaka za bas ovaj.. al pasu druge za neke druge izvedbe..
Ova koja trebi treba je ovaj olavi sa slike ..
(Moja je slika ..ja ih imam preko 20 komada raznih od wikinga)
index-10.jpg

Za Man dalo bi se diskutirati.. al slican se sigurno moze naci.. (nije sad to nesto presudno bas u dlaku isti pronaci)
 
Last edited:

nik

Veteran foruma
Herpa 741675 Mercedes-Benz 250 GS SAN

View attachment 92297

A imas i Scucho isti..



159.png



Schuco 452625500
WOLF Sanka ISAF

Recommended retail price 16,95 €

View attachment 92298

Sto se MB G tice..
Busch nije lose.. al Wiking ima slicnu izvedbu ali po meni pravo i dovoljno korektnu (npr felge su mu identicne ko u 1:1)a koja se da naci za sitnije novce od Buscha..
Samo pazi ima Wiking vise varijanti pa nije svaka za bas ovaj.. al pasu druge za neke druge izvedbe..
Ova koja trebi treba je ovaj olavi sa slike ..
(Moja je slika ..ja ih imam preko 20 komada raznih od wikinga)
View attachment 92299
Za Man dalo bi se diskutirati.. al slican se sigurno moze naci.. (nije sad to nesto presudno bas u dlaku isti pronaci)
I Busch i Wiking sa korektnim felgama predstavljaju face-lifting varijantu a vojni ima staru masku pa tu najbolje paše Schuco.
452625600---schuco---mercedes-benz-wolf-feldjaeger---bundeswehr-isaf-_38050_1.jpg

A što se sanitetskog tiče Herpin mi izgleda promašen (prednje staklo, prednji blatobrani) pa tu isto predlažem Schuco.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Da njega sam zaboravio..
I Scucho ima prednost jer ima adekvatne rotacije na krovu.. i trebalo bi samo "galeriju" dodati na krov (npr dodatni djelovi od Buscha).. i tu je to..
E da.. virtlo naprijed i naravno sve ofarbat
 

Domagoj Vu

Aktivan član
Još par slika od G klase. (PUCH-a)
Dakle prtljažnik ima dva vrata umjesto onih običnih što se dižu.
image.jpg image.jpg
Grb.image.jpg
(Moje fotke)
 
Last edited:

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh