Vozni park - MAN 422

MAN 422

Član foruma
Nisam već dugo ništa postao jer nisam puno ni bio oko modela :( napravio sam malu preradu, ovog tegljača sam pofarbao i dodao mu kran :)

DSC00895Medium.jpg

DSC00894Medium.jpg

DSC00893Medium.jpg

DSC00892Medium.jpg

DSC00891Medium.jpg

DSC00864Medium.jpg

DSC00863Medium.jpg
 

MAN 422

Član foruma
A i nije baš, da, al ja to farbam malim kistom i revellovim bojama za modele pa i nije baš lako s tim napravit kak se spada. Za ove ostale tehnike (airbrush i sl.) nemam živaca ni para a na kraju krajeva ni ne tražim savršenstvo, meni je bitno da nije onak odvratan sivi i da je kombinacija boja koju sam si zamislio ;) izdaljega izgleda bolje i to mi je dovoljno >:)
 

nik

Veteran foruma
MAN 422 kaže:
A i nije baš, da, al ja to farbam malim kistom i revellovim bojama za modele pa i nije baš lako s tim napravit kak se spada. Za ove ostale tehnike (airbrush i sl.) nemam živaca ni para a na kraju krajeva ni ne tražim savršenstvo, meni je bitno da nije onak odvratan sivi i da je kombinacija boja koju sam si zamislio ;) izdaljega izgleda bolje i to mi je dovoljno >:)

Revell boje i kist nikako ne idu skupa, zato ti ovo farbanje kabine i je ovako ispalo...
 

MAN 422

Član foruma
nik kaže:
MAN 422 kaže:
A i nije baš, da, al ja to farbam malim kistom i revellovim bojama za modele pa i nije baš lako s tim napravit kak se spada. Za ove ostale tehnike (airbrush i sl.) nemam živaca ni para a na kraju krajeva ni ne tražim savršenstvo, meni je bitno da nije onak odvratan sivi i da je kombinacija boja koju sam si zamislio ;) izdaljega izgleda bolje i to mi je dovoljno >:)

Revell boje i kist nikako ne idu skupa, zato ti ovo farbanje kabine i je ovako ispalo...


A s čim se farbaju Revellovi modeli nego s kistom ? Osim airbrusha a to sam reko da stvarno nemam živaca nabavljat i paradirat s tim
 

vule

Poznati forumaš
Man 422,drži se ti samo svojega,malo bolji kist i rjeđa boja ispada super..
 

Mon

 
Osoblje foruma
MAN 422 kaže:
...A s čim se farbaju Revellovi modeli nego s kistom ? ...

:D
<a class="postlink-local" href="http://www.malezeljeznice.net/_forum/viewtopic.php?f=84&t=1792" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=84&t=1792</a>
 

MAN 422

Član foruma
Mon kaže:
MAN 422 kaže:
...A s čim se farbaju Revellovi modeli nego s kistom ? ...

:D
<a class="postlink-local" href="http://www.malezeljeznice.net/_forum/viewtopic.php?f=84&t=1792" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=84&t=1792</a>


Fora, probat ću :) Tnx ;)
 

MAN 422

Član foruma
Duugo nisam postao niš, a neš sam i napravio :D pa evo za početak jedna diorama, naime dobio sam jedan dvorac, pojma nemam ko je to napravio i od čega, materijal čudan nekak.. i to mi je dugo čamilo ispod stola pa sam odlučio malo iskoristit to i napravit dioramu s tematikom uređenja dvorca i okoliša oko njega. Zadovoljan s izgledom jesam, iako sam mogao i bolje, al s vremenom ću detalje sredit. Nisam reljef nikakav radio nego samo pofarbao karton. Za reljef još nemam baš volje nekak a ni znanja, malo ću prvo proučit iskusnije kolege na forumu kak to rade prije nego se upustim u to :)

Actros izlazi natovaren iz šume
DSC01576Medium.jpg


MAN-ić je dovezao minibager (koji nažalost nije u mjerilo baš, Matchboxov, al kolko tolko može proć dok bolji ne nabavim..)
DSC01578Medium.jpg


Još manji MAN-ić ide u dvorac
DSC01579Medium.jpg


Uređenje unutrašnjosti
DSC01580Medium.jpg


Malo teža mašinerija ide
DSC01583Medium.jpg


DSC01586Medium.jpg


DSC01587Medium.jpg
 

MAN 422

Član foruma
Od kolege vulea sam uzeo Kibria jednog - MAN dvojka s modularnom labudicom ;) i malo ga preuredio, branike i blatobrane u bijelo, šasija crno, detaljizirao neke dijelove i tak. Sedlo je bilo nenormalno visoko postavljeno na tegljaču, pa sam to malo preuredio i snizio te povisio klin na vratu labudice. Iako je još uvijek visoko, sad može kopčat bilo koji drugu šlepu. Kibri iz nekog razloga te neke stvari i detalje povisuje bez razloga, primijetio sam i na drugim modelima, dapače tolko da bude nakaradno nekad :S:
Al zato ja to sve zbrusim i riješim :D

DSC02169Medium_zps3ca2701b.jpg


DSC02171Medium_zpsaf5bbaf7.jpg


DSC02172Medium_zpsefc25758.jpg


DSC02173Medium_zps9c10f723.jpg


Malo sam ga i natovario, kontejner iz ''Jedinstva'' Krapina :D :D

DSC02175Medium_zps6eccaaee.jpg


DSC02176Medium_zps3fc09871.jpg
 

vule

Poznati forumaš
Killer9990 kaže:
Jako lijepi dvorac kolega
:razz:

Jedino se bas ne podudara vrijeme nastanka dvorca i masinerije
:D
dvorci još uvjek stoje iobnavljau se,a neke su se mašinerije urušile,MAN dobro si ti njega udesil,ni ne sliči onomu sakutije,samo mi sečini da je ona baraka prelagana....
 

MAN 422

Član foruma
Killer9990 kaže:
Jako lijepi dvorac kolega
:razz:

Jedino se bas ne podudara vrijeme nastanka dvorca i masinerije
:D

Pa ne gradi se dvorac nego uređuje i obnavlja LOL

vule kaže:
Killer9990 kaže:
Jako lijepi dvorac kolega
:razz:

Jedino se bas ne podudara vrijeme nastanka dvorca i masinerije
:D
MAN dobro si ti njega udesil,ni ne sliči onomu sakutije,samo mi sečini da je ona baraka prelagana....

Fala ;)
Nisam baš prezadovoljan s bijelom jer je užasno teška za farbat (posudli staru od frenda), a nije mi se dalo kupovat novu za to malo..
I da, bil bi dovoljan i samo jedan modul sa 2 osovine i bez dollya za baraku LOL al reko kad se već slika nek bude sve ;)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh