vozni park- speed2

nik

Veteran foruma
Mali OT ali kad smo već u ovoj temi spominjali MAN-Avtomontaža kamione...

Ovo mi izgleda kao gomila Avto Kočevje ili Inereuropa pretežno MAN kamiona na vlaku koji dolazi iz tunela Karavanke odnosno iz Jesenica.

151 053 in Rosenbach, aus dem Karawankentunnel kommend und in Ri. Faak, 24.7.1989.
151053nnrosenbach24-0fisvf.jpg

151053nnrosenbach24-0sxscb.jpg

http://www.drehscheibe-online.de/foren/read.php?17,6494339
 

speed2

Član foruma
Super fotka. Prije Auto Kočevje, jer izgleda mi kao malo svjetlija zelena boja.
Očekujem još tvojih fotki. Ne moraju nužno u ovoj temi :D
 

speed2

Član foruma
Ako misliš postoji li isti takav u 1: 1, ne postoji. To je bio trenutak inspiracije, imao sam tu nadogradnju. Pa sam išao sastaviti cisternu za dostavu lož ulja. U pravilu, s obzirom na veliku kabinu, možda bi joj pasala i troosovinska prikolica.
 

speed2

Član foruma
Nisam odavno stavljao svoje slike noviteta i prerada. Pa evo jedna friška prerada, još možda fali koji detalj. A možda je moglo i bolje (no vremena nisam imao, a kamion mi se nije dalo gledati nedovršen), ali ja sam zadovoljan :)
Radi se o Mercedesu SK 1733, jumbo, koji se u 1:1 mogao dobiti ovakav u original tvorničkoj izvedbi, sa topsleeperom. Bilo je ovih verzija i na našim cestama, a poneki se može još sresti.
Ovaj moj ima na sebi jumbo bdf ceradu, te malo povećan rezervoar za gorivo.

DSCF4044.JPG

DSCF4045.JPG
 

TransDanny

Član foruma
Pozdrav Dalmacija
Kao i uvjek iz tvoje ruke, vrlo ljepo slozeni Modeli. Na decalima ti zavidim to znas......
Nego mi nesta poznata Scania sto vuce Istratrans slepu! Sto nerece moga sam ti i IVECA poslat. Za prkos pogle u moj post original tegljaca
Istratrans, al zato je tvoja slepa original. Vidim ja da cemo ovdje morat trampit, ili ja tebi IVECA ili ti meni slepu
 

speed2

Član foruma
Pozdrav i tebi Austrijo ;)

Hvala, hvala. Inače, ovdje su u pitanju naljepnice.
hehe, da to je ta poznata ti Scanija. Ipak, postoji razlika između moje i tvoje prerade. A to je da je kod tebe u pitanju Istra Auto, a kod mene Istra Trans. Dvije različite firme.
 

nik

Veteran foruma
Naravno ali 'domaći' je vjerojatno samo ovaj jedan; sa 'krivim' farbanjem.
 

speed2

Član foruma
Nisam ni sumnjao da će Nik naći razlike u farbanju :D Vidim/vidio sam i ja razlike, od druge cerade na tandemici, do boje na masci...
Ali očito je ovo najbliže 1: 1 što AWM može ili je mogao ponuditi? Osim ako vjerojatno u 1: 1 nije bilo razlika u bojanju, kako su @wagenman i @nik spomenuli.
Jer bio je još jedan u istog prijevoznika u Splitu. Ali taj je imao sivi dio branika... ili je s vremenom bojan u skladu s kamionom ili je u prvog prijevoznika bilo više verzija bojanja... ja ću ostati po strani. pa neka AWM- ov ostane kakav je. Dosta mi je što sam sanduk na kamionu morao spuštati da bude pravi jumbo :D

68-orig.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh