Weathering - postarivanje modela

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ovakve serije modela posebno su urađene za Memoba shop iz Beča:

Memoba specijal:
memoba_mb250012[1].jpg memoba_mb250022[1].jpg memoba_mb250031[1].jpg memoba_mb250011[1].jpg
 

Damir

 
Osoblje foruma
Weathering vagon cisterni:

2012-07-24_105852.png


2012-07-24_105907.png


2012-07-24_105918.png


2012-07-24_105931.png


2012-07-24_105956.png


2012-07-24_110019.png


2012-07-24_110036.png


2012-07-24_110048.png



Izvor fotografija:MIBA
 

Mon

 
Osoblje foruma
Usporedjenja radi, novi Frigo (kad sam ga kupio) i posle postarivanja.
Vagoncic sam "uprljao" tako sto sam boju nanosio i razmazivao prstom :D da bi na kraju pokupio visak sa obicnom spuzvom.
Piko Cooler 001.jpg
Moje licno misljenje je da vozila novijih generacija nekako i mogu proci bez ove "umetnosti"
medjutim stariji modeli jednostavno nemaju taj sarm bes postarivanja.

Ali na kraju je opet sve u ukusu imaoca modela i njegovih zelja.
 

Davor

Veteran foruma
Mon jel se to meni od pisanja recenzije priviđa DR vagon u tvojoj kolekciji? :D
Odlično patiniranje. :palci_gore:
 

Damir

 
Osoblje foruma
DR je radi toga jer će biti prerada na JŽ :D
Btw super je ispao :palac_gore:
Čovjek nemože odrediti da li je više prljav ili star... ;)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ma lepo kaze Damir Davore, to je vagoncic ranije bio DR, sad se samo ceka se revizija pa da se oznaci kak' treba, u JZ! :D

:naklon: Damire, moze se prihvatiti i kao prljav i kao star, za postaviti ga na nekom slepom koloseku. :palac_gore:
 

Damir

 
Osoblje foruma
Ovo je za mene pravi weathering,zaboravljena kasirana parnjača zarasla u graju UHHH ;) :D

2012-07-24_191109.png


2012-07-24_191120.png


Nešto malo i od Amera,ali tu bi brojcile mogao pridonesti sa svojim uradcima :)

2012-07-24_191137.png
 

Davor

Veteran foruma
Nešto slično imamo na našem forumu. :D Ko prepoznaje maketu? (sem vlasnika :D )
<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/download/file.php?id=18329&mode=view" onclick="window.open(this.href);return false;">download/file.php?id=18329&mode=view</a>
 

Mon

 
Osoblje foruma
Kekova maketa je odlicna ali kad su majstori patiniranja na nasem forumu u pitanju onda je
Jure The Milwaukee Road ubedljivo bez premca.

Dovoljno je pogledati loksu i fabriku na strani 5 njegove teme o maketi "The Milwaukee Road 1950-1959"
i bice vam odmah jasno zasto. ;)
<a class="postlink-local" href="http://www.malezeljeznice.net/_forum/viewtopic.php?f=80&t=3015&start=40" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=80&t=3015&start=40</a>
 

Damir

 
Osoblje foruma
Mon kaže:
Dovoljno je pogledati loksu i fabriku na strani 5 njegove teme o maketi "The Milwaukee Road 1950-1959"
i bice vam odmah jasno zasto. ;)

Apsolutno se slažem :palac_gore: :aplauz:
 

crhav

Aktivan član
Sve je to lijepo i prekrasno kad vidis kako drugi rade i naprave, ali kad probas sam onda tek vidis koji su to ......(ruzna rijec...)!!
Prvo nikad ti to ne uspije odmah tako da moras prije nesto ili bolje neki model zrtvovati. Kad uspijes i to napraviti nikad nije bas slicno pravim vlakovma.
Medjutim, sto je najgore umrljas ili us....ers se sa svim mogucim bojama. I jos k'tme zamazes si i hlace i kosulju. A ako nemas radione ili tvoj ugao onda bolje da ne govorim!!
Eto to su vazne stvari da zna one koji si zeli napraviti modele slicne pravim vlakovima.
Velimir
 

crhav

Aktivan član
Jedan mali filmic za one koji si zele napraviti ili probati raditi weathering!


Dobra zabava decki!!!
Velimir
 

Mon

 
Osoblje foruma
Dampflokstar02.jpg cilkoh01.jpg cisgolec12_3.jpg putyva01.jpg vpbaatbc28_3.jpg vagtovpolce50_3.jpg vagcaka911_3.jpg Moj favorit sto se patiniranja tice je Dirk "Dampflokstar" Meyer.
Ne kazem da je najbolji ali su njegovi radovi 100% po mom ukusu.
http://dampflokstar.de/
 
Last edited by a moderator:

crhav

Aktivan član
Pa to....je to....! Ostajem bez rijeci. Tu trba hrpa zivaca, boje, kistova, krpa, papira, razredjivaca, isto jos.......!

"Mon" jesi vidio moju JZ23038? Mislim da je dobro ispala.

Velimir
 

Mon

 
Osoblje foruma
Jesam Velimire, video sam je i

Zasluzuje da je i ovde stavimo.
S cime si je ovako "zamastio"? Mislim, s kojom mjesavinom boja?
 

Attachments

  • jz23038v.jpg
    jz23038v.jpg
    71.7 KB · Pregleda: 114

crhav

Aktivan član
Ovako, upotrijebio sam razne praskove (pouder od kreda)! Toga imas za kupiti u svim ducanima od modelarstva. Medjutim, ono masno na kotacima to je grafit!
Imas vise vrsta grafita, jedni koji crne a drugi koji daju taj sijaj, pa izgleda masno. Poslje kad ju obradis sa svim tim pouderima model, predje se sa sprajom da to fiksiras.
Nanosenje tih praskova mozes raditi sa kistom ali da bolje ide treba ih razmutiti i u vodi.
Velimir
 

Mon

 
Osoblje foruma
:naklon: Velimire, ovo uputstvo zlata vredi!
Pojma nisam imao da se i grafit koristi, imat cu ga u planu kad zatreba. :palac_gore:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh