Weathering - postarivanje modela

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Onda je dobar ako je tako kao sto pises..znaci da su postojani i da su jako sitne granulacije!
Sasvim je dovoljno da pipnes vlaznim prstom pigment i kad krenes da peres taj prst krene da se dugo ispira..pogotovo kad se tusiram tek onda vidim koliko sam se isprljao kada krenem ruke da perem;)
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Onda je dobar ako je tako kao sto pises..znaci da su postojani i da su jako sitne granulacije!
Sasvim je dovoljno da pipnes vlaznim prstom pigment i kad krenes da peres taj prst krene da se dugo ispira..pogotovo kad se tusiram tek onda vidim koliko sam se isprljao kada krenem ruke da perem;)
Boro točno je tako. Jako se teško skida s prstiju i vrlo se teško može oprati samo vodom. Mora se uzeti sapun i onda ide lakše. Ostaje na svemu što dodirne. Poklopci od tih kutija su plastični, glatki. Jedva sam skinuo te pigmente s tih poklopaca ali se i dalje vide tragovi. Uglavnom mičem ga iz stana jer oboji što god dotakne. Radi se o profesionalnim pigmentima koji dolaze u pakiranjima od 25kg. Pokušat ću doznati kako se zove proizvođač. Inače pigment je kao fini puder, nema zrnaca. Kada se protlja između dva prsta ništa ne ostane osim boje na prstima i potpuno se topi u vodi.

E sad... osim ove 4 boje koje boje još preporučaš?
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Probaj da ih sam izmesas i napravis nijanse koje zelis..ja moje pigmente tako mesam!
Znaci nabavis crni-beli-zuti-braon i tako te osnovne boje i onda mozes da pravis nijanse koje ti trebaju!

Naravni..prvo probaj da li se mesaju ali ne vidim zasto ne bi!

Ja sam cak u paletu za slikanje sipao pigment pa zalio alkoholom i kad je on ispario pigment se stegao i na taj nacin dobijes paletu sa cvrstim pigmentima!

Jako zgodno..;)
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Probaj da ih sam izmesas i napravis nijanse koje zelis..ja moje pigmente tako mesam!
Znaci nabavis crni-beli-zuti-braon i tako te osnovne boje i onda mozes da pravis nijanse koje ti trebaju!

Naravni..prvo probaj da li se mesaju ali ne vidim zasto ne bi!

Ja sam cak u paletu za slikanje sipao pigment pa zalio alkoholom i kad je on ispario pigment se stegao i na taj nacin dobijes paletu sa cvrstim pigmentima!

Jako zgodno..;)
Danas cu ih pokusati zamijesati na suho. Nedostaje mi bijeli pigment. Objasnili su mi ako nabavim i plavi da se mogu zamijesati gotovo sve boje.
Isto tako rekli su mi da mi treba vezivo. a meni se čini da je od MIG-a najboli taj fixator.

Ovo sto si predlozio kako napraviti cvrsti pigment je odlican prijedlog. Imam cistog alkohola koji prodaju u trgovini boja i lakova a prodaju ga kao gorivo (valjda da ga ljudi ne bi mješali i korstili za piće). Pokusat cu naci neke male posde ili palete.

Nego da li je kvalitata tvojg tvrdog pigmenta bolja slična ili ista kvaliteti pigmenta vodenih boja u suhom stanju? i da li si radio usporedbu?
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Nisam primetio razliku..jbg alkohol ispari a pigment ostane!
Jedino sto moras malo vise da utrljas cetkicu jer je tvrdji pigment ali je to prednost kada radis nesto gde ne zelis da natrpas dosta pigmenta..
 

dejan

Član foruma
Supporter (2016)
Gospode bože..nikad ne bih poverovao da mi je neko to rekao a da pre toga nisam video ovaj snimak;)
Verovatno sadrži neki djavo koji se dobro vezuje za plastiku:hmmm:

Sadrzi parafin, koji ostane na povrsini u vidu tankog filma. Zbog toga moze da se koristi i za lakiranje maketa. Parafin je rastvoren u hemiji koja ne nagriza maketarske boje, pigmente i dekale.
 

Mmarkkonyy

Član foruma
Supporter (2016)
U prvi mah sam pomislio da je prava lok na slici. Odlična fotografija, osvetljenje fenomenalno.

O detaljima same lok i da ne govorim.

Moraću ovakvu da nabacim!!!
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
To je isti model kao ona moja poslednja BN sa ESU zvukom sto sam nabavio u USA;)...taman ti nabavis UP pa pravimo druzenje te dve kompanije:fotic:
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Vrlo precizno postareni teretni vagoni Oskar seta 4216 iz epohe 4a su na prodaju za 119 EUR:

bb78ad1b7b51536158c60669835136b5_orig.jpg

062e01cb12032ae56b4efbe1dbc6cbb8_orig.jpg

7dd7e60cffb8c2ae6053f9c0b9b57da9_orig.jpg

92861a4d0a9cbc5e9b885909465bc9c1_orig.jpg
http://www.kijiji.it/annunci/collez...-invecchiati-oskar-1-87-h0-no-roco/94613533#5

Tvornički novi modeli tog seta koštaju 64,99 EUR:

http://www.tecnomodel-treni.it/dettagli.php?id=44127

Inače šteta kaj je u tom setu jedan Hbchs vagon, bilo ih je jako malo, tek 50:

http://foto.amicitreni.net/displayimage.php?album=175&pos=17

i vjerojatno nikad nijedan nije napustio Italiju, tako da se taj vagon može ispravno koristiti samo na maketama s talijanskom tematikom.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Vrlo precizno postareni teretni vagoni Oskar seta 4216 iz epohe 4a su na prodaju za 119 EUR:

View attachment 80903

View attachment 80904

View attachment 80905

View attachment 80906
http://www.kijiji.it/annunci/collez...-invecchiati-oskar-1-87-h0-no-roco/94613533#5

Tvornički novi modeli tog seta koštaju 64,99 EUR:

http://www.tecnomodel-treni.it/dettagli.php?id=44127

Inače šteta kaj je u tom setu jedan Hbchs vagon, bilo ih je jako malo, tek 50:

http://foto.amicitreni.net/displayimage.php?album=175&pos=17

i vjerojatno nikad nijedan nije napustio Italiju, tako da se taj vagon može ispravno koristiti samo na maketama s talijanskom tematikom.
Ovaj jedan ima bas dobro odradjen krov..odlicno postarivanje:palac_gore:
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Evo s današnjeg kupa Crna kraljica kupio sam malo weathering materijala da se ne vratim kući praznih ruku. Mislim da taj maetrijal ima potencijala.

Set za postarivanje podvozja i postolja
AK - pigment 2.jpg

Pigmenti i fixator za pigmente (polušao sam savjet @Aca 33 - hval Aco :)
AK - Pigmenti.jpg
Zatim od AK boje hrđe u tri tona
AK boja.jpg

i na kraju glosy lak koji se nanosi kao podloga za dekale. Kažu da je jako dobar iako je za fikisanje metalnih boja.... Ide na testiranje uskoro pa ćemo vidjeti heheh
Alclad II.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh