Weathering - postarivanje modela

Mon

 
Osoblje foruma
INFO:
Samo da se potsetimo da ukoliko postirane fotografije nisu naše vlastite,
poželjno je da se za iste postavi link ka strani odakle smo ih preuzeli ili info ko je vlasnik/fotograf istih.
:fotic:
 

Michal

Član foruma
Puno hvala kolega Kameni ;)
E sada ovisno o materijalu i stanju samog praga, u principu radim tri komada odjednom i za njih mi treba između pola sata i 45 minuta. U početku kada sam još isprobavao tehnike je dulje trebalo, ali kad sam ušao u štos je krenilu brže :)
View attachment 115216
Ovo su Rocovi plastični pragovi, odrezane su kopče za šine i izbrušen je prag u potpunosti, onda su kombinacijom fine oštrice pile i oštrog alata za graviranje napravljeni godovi. Zatim bušim male rupe na mjestu gdje dolazi Weinertove mesimgane pričvrsne kopče za šine. Nakon toga prag drybrusham raznim tonovima sive boje (light gray, yellow gray, brown gray). Pričvrsni materijal prvo farbam sa Tamiya Red Brown, na to drybrusham Burnt Umber i MMediumRust po potrebi i sviđanju ;)
View attachment 115217View attachment 115218
Za ove pragove je postupak u principu isti samo na neke dodam još i zelenilo u pukotine za malo boje i raznolikosti.
Naravno kada budem prugu "šodrao" ću dobiti tu raznolikost (i dodat ću još zelenila) jer se radi o djelomično demontiranom kolosijelu.
View attachment 115219
Ovi pragovi su, radi lakše obrade, rađeni od drva te su oni prije, na samom početku navedenih postupaka, obojani tamnosmeđom bojom + Burnt Umberom u godovima zbog dobivanja dubine.
Hvala na kraju kolegi @Domagoj na ecanju ravnih pločica pričvrsnog materijala.
Ciao Matt, pozdrav iz Pragi. Meni se cini da cu isto imat malo vise vremena i odlucio sam napraviti konacno sljepu prugu na mom kolodvoru. Imam u Tebi veliku inspiraciju, slike cu uskoro pojaviti. Pozz Michal
 

matt

Član foruma
Posljednji u nizu projektića istočnonjemačkih slobodnih zidara, ciglani anex na drvenu šupu. Ciglice su slagane jedna po jedna dugo u noć i fugirane teranilom za realan finiš ;)
Staranje samog objekta je odrađeno raznim akrilnim i enamel washevima.20211125_140509-min.jpg20211126_095650-min.jpg20211126_095652-min.jpg20211126_095710_resized_20211127-165451-min.jpg20211126_095650_resized_20211127-193403-min.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh