Youtube - zanimljive makete, diorame, modeli

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Borna..ovo je zanimljiva diorama!!!:dada:

U pomen pokojnom prijatelju kolege su odlucile da naprave jednu dioramu koja je jako zanimljiva! Malo vise zanimljiva od ovih tvojih silnih koje postavljas ovde..:palac_dolje: tako da pogledaj kako su momci izradili ovu dioramu sa puno ljubavi..pa nek ti ona bude primer sta su zanimljive makete-diorame-moduli:mad:..citav tim je radio na ovom projektu i sve je napravljeno rucno od diorame do svih mogucih gradjevina!

Daj da docekamo tu famoznu cifru od tvojih 6000 postova da odmorimo malo od silne klasike sa YT :spank:
 

1borna

Veteran foruma
Cijeli zadnji kat svoje kuće je Fritz Sommer (72 godine) popunio velikom maketom na kojoj 30 vlakova vozi po 500
metara pruge. Tu je i 780 vagona, no kako je vlakova i više negoli stane na maketu probio je vanjski zid te izašao
na terasu kuće!
Zanimljivo je i to što sve vozi analogno, sam je napravio pult kao i mogućnost pokretanja određenog vlaka
telefonom (biranjem određenog broja) pa se tako reportaža zove "Čovjek koji razgovara sa vlakovima"
 

Davor

Veteran foruma
Gledao sam ovo pre nekoliko dana. Zaista neverovatno.

Nisam baš sa tehnikom pa mi nije jasno kako telefonski signal to odradi.
 

1borna

Veteran foruma
Vidio si stotine telefonskih relea (čovjek je vjerojatno radio u pošti), biranjem brojeva se uključuju razni relei te određenom
kombinacijom pokreće željeni vlak.
 

Davor

Veteran foruma
Genijalno. Na neki način i realno. Ja sam nekoliko puta bio u upravljačnici kada je nalog za pokretanje voza stizao telefonom. :)

Ova maketa je kombinacija AC/DC, zar ne?
 

1borna

Veteran foruma
Nisam posebno obraćao pažnju na to, nigdje nije naglašeno (ako je Maerklin AC pruga je dobro zakamuflirana)
Probao sam naći nešto o tom vrijednom gosponu i maketi na forumima no nisam uspio (probat ću još pretražiti
švicarske forume).
 

1borna

Veteran foruma
Pogledao sam još jednom pažljivije uz zaustavljanja, to jeste AC Marklin- na samom početku kod popravka lokomotive
vidi se da ima električni stator te kasnije na nekoliko mjesta gdje je pruga u gro-planu vide se srednji kontakti!
Šteta što film nije bolje kvalitete...
 

Davor

Veteran foruma
Na min. 3.47 ima jedan krupniji plan gde se ne vidi srednji kontakti na pragovima. Slažem se, dosta loših kadrova koji stvari ostavljaju nedorečenim.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Cijeli zadnji kat svoje kuće je Fritz Sommer (72 godine) popunio velikom maketom na kojoj 30 vlakova vozi po 500
metara pruge. Tu je i 780 vagona, no kako je vlakova i više negoli stane na maketu probio je vanjski zid te izašao
na terasu kuće!
Zanimljivo je i to što sve vozi analogno, sam je napravio pult kao i mogućnost pokretanja određenog vlaka
telefonom (biranjem određenog broja) pa se tako reportaža zove "Čovjek koji razgovara sa vlakovima"
hehehe zanimljiv koncept... ogromna centrala .... samo što su u međuvremenu izmislili dekodere... mislim da nitko nema srca tom gospodinu pokazti DCC sustav hehe
 

1borna

Veteran foruma
Još malo podataka o maketi....
Dvorana ima 2.300 kvadrata a sama maketa 420. Pruge ima 4.800 metara i preko 750 skretnica!
Kad bude vremena mogu se raspisati i o toj maketi (koja je u stvari nastala od više manjih)
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Lodi Junction..predobre boje na ovoj maketi! Nije velika ali zato ima manevrisanja poprilicno..tip kaze da maketa jos nije gotova 100% ali ono sto vidimo je dovoljno dobro;)
Ova zuto-smedja boja peska i zemlje se savrseno slaze uz SP sivo-crvene boje:o
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh