Yugo 45 - prerada ili 3D štampanje?

Mon

 
Osoblje foruma
e da,
baš me zanima kak će na kraju ispast, to bi se naime dalo fino (da se već u printu naprave neke manje preinake; na onom donjem dijelu izostavit napred onaj okomiti dio koji drži prednje kotače, em otraga ostavit rupu za nosać motora) prisložit na FCS (ili po domaće; carsystem) e to bi bila "extravaganza".
Takvu hirurgiju ostavljam tebi kolega robogovi4, pacijent bi bio mrtav ukoliko se ja upustim u take operacije! :D
Ali sudeći po tvojoj spretnosti verujem da bi preživeo na tvom hirurškom stolu! :palac_gore:
.

Super je ispao jugić.:palci_gore:A koje ce boje biti crveni Yugo?;)
Crveni i beli (najverovatnije). :cool:
 
Last edited:

robogovi4

Poznati forumaš

a brate mili, ak je ovo išlo ne na obićni fcs već na dc car, onda yugo mora ić pogotovo.
Daklem, ak neko v blizini narući model (da sad se ne ponavljam v drugoj temi) prosim obavjest da to "pogleđnem" iz blizine da se mogu lakše odlučit :)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ako ti uspe namera kolega robogovi4 onda će to biti remek delo!
:palac_gore:

U prilog tome, samo ću da postavim jedan filmić pa vi procenite sami šta se sve može a šta nemože... ukoliko stvarno nemože. :cool:

.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)

a brate mili, ak je ovo išlo ne na obićni fcs već na dc car, onda yugo mora ić pogotovo.
Daklem, ak neko v blizini narući model (da sad se ne ponavljam v drugoj temi) prosim obavjest da to "pogleđnem" iz blizine da se mogu lakše odlučit :)
pa ovo nije normalno.... tko je uspio sve to staviti u taj mali kabrio... ovo nije normalno... :) :)
Ako uspiješ to će biti najsitnija digitalizacija na našm prostorima ikad.
 
Last edited:

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
a gle, trebal bi znat dimenzije modela, onda bi se moglo kombinirat; ili ide il nejde, al ak je Falleru stalo u VW Bubu onda...........
@Mon možda možeš kolegi poslati dimenzije modela da može planirati digitalizaciju :)
 

Pejc

Veteran foruma
Ako ti uspe namera kolega Dobogovi4 onda će to biti remek delo!
:palac_gore:

U prilog tome, samo ću da postavim jedan filmić pa vi procenite sami šta se sve može a šta nemože... ukoliko stvarno nemože. :cool:

.
Ekstra odradjeno i prezentovano :aplauz:
 

robogovi4

Poznati forumaš
Ma, ok je to sa dimenzijama, našel sam te podatke na stranici za naružbu, no, nije samo to presudno, bitan je i sam izgled pojedinih dijelova, pogotovo onog donjeg dijela, jer o tome ovisi da li je moguća i kako, ugradnja prije svega prednje osovine a naravno i motorića sa pogonom.

Ako budem u prilici negdje vidjet model u živo (a možda ga i sam naručim) ona ću moć više reć/napisat o tome. Ukoliko bi fizički bila moguća ugradnja, onda bi se čak i sam nacrt modela (uz dopuštenje autora) mogao prepravit na način da se odmah kod printanja predvidi mjesto za prednju osovinu (rupa za nosać u centru prednjeg dijela), izbacit one "nosaće prednjih i zadnjih kotaća" i predvidjeti odmah otraga i otvor za pogonski sklop, no, to ništa bez prethodnog dobrog pregleda postojećeg modela i odabira eventualno odgovarajućih dijelova.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Ako ti uspe namera kolega robogovi4 onda će to biti remek delo!
:palac_gore:

U prilog tome, samo ću da postavim jedan filmić pa vi procenite sami šta se sve može a šta nemože... ukoliko stvarno nemože. :cool:

.
Mon ovo su Unimogom je potpuno ludilo. Nisam dugo ovako s užitkom gledao video koji prema kraju postaje sve zanimljviji i bolji....
Savršeno!!!!
Stvarno može se svašta... a ovo je dokaz
 
  • Like
Reactions: Mon

Mon

 
Osoblje foruma
Mon ovo su Unimogom je potpuno ludilo....Stvarno može se svašta... a ovo je dokaz
Baš tako!

Ovaj video sam ja dobio od sina pre par meseci kao odgovor na pitanje jel bi se moglo YUGO uraditi u 1:87 sa 3D printom.
Bio sam naravno :o
g040.gif
! :hihihi:
.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh