Zanimljive makete, diorame i moduli

NClight

Hybernated
Je, jako zanimljiva... 25 godina izrade i još radi na njoj, a sve je u N-u! :plaza:
Kontrolna soba je kopija prave... treba 4-6 ljudi za upravljanje. Inače, izašla je u jednom od MIBA Anlage specijala, slinio sam mjesecima nad sličicama >:D:
 

torrente

Poznati forumaš
predivna maketa. samo mene ne privlaci. jednostavno preveliko. nekako su mi draze manje makete.
moja zelja je maketa u N-u 5x1 metar sa dvije stanice. jedna mala brdsko planinska sa 2-3 kolosijeka i 1-2 slijepa i jedna velika sa 6-7 sedam kolosijeka i isto toliko slijepih za teretni dio plus okretnica sa remizom za nekih 10-12 lokomotiva. i naravno skrivena stanica ispod za jedno 20tak kompozicija.
u jednom trenutku voze samostalno 2-3 kompozicije. a ja sa kartonom piva u veeeeeeelikoj fotelji :ljubav .... tiha patnja
 

NClight

Hybernated
torrente kaže:
predivna maketa. samo mene ne privlaci. jednostavno preveliko. nekako su mi draze manje makete.
moja zelja je maketa u N-u 5x1 metar sa dvije stanice. jedna mala brdsko planinska sa 2-3 kolosijeka i 1-2 slijepa i jedna velika sa 6-7 sedam kolosijeka i isto toliko slijepih za teretni dio plus okretnica sa remizom za nekih 10-12 lokomotiva. i naravno skrivena stanica ispod za jedno 20tak kompozicija.
u jednom trenutku voze samostalno 2-3 kompozicije. a ja sa kartonom piva u veeeeeeelikoj fotelji :ljubav .... tiha patnja

Megaloman... LOL
Znam ziher da bi nakon 5x1m razmišljao kako proširiti za još 1m u dubinu i koji metar u dužinu >:D: ... samo 5x1 nije mala maketa, u N sigurno nije :plaza:
 

KAPO

Poznati forumaš
MON kaže:
Kod ovog francuza ima puno toga da se vidi, a i nauci!
http://biscatrain.over-blog.com/

Čovjek je napravio super maketu
ali vidio sam jedan detalj kojeg ću podjeliti s vama:

Ovaj model zaokružen crvenim krugom jako mi liči na Litorinu(HŽ6011,SŽ315)
Je možda?
 

Attachments

  • untitled.gif
    untitled.gif
    243.8 KB · Pregleda: 388

Mon

 
Osoblje foruma
Evo jos jednog francuskog sajta na kom ima vise interesantnih ideja.
http://t.e.n.free.fr/realisations.htm
Svi forumasi koji vole mesingane parnjace (Velimire! :razz: ) obavezno da pogledaju deo pod nazivom:
"Constructions personnelles des membres du club" :palac_gore:
 

Attachments

  • CB_242T8.jpg
    CB_242T8.jpg
    134.1 KB · Pregleda: 329

thomcro

Aktivan član
KAPO kaže:
... vidio sam jedan detalj kojeg ću podjeliti s vama:

Ovaj model zaokružen crvenim krugom jako mi liči na Litorinu(HŽ6011,SŽ315)
Je možda?
A mogao bi bit samo nema vrata odmah iza upravljačnice :D
 

Mon

 
Osoblje foruma
Dobro je ovo Swedo uradio :palci_gore:

Sto se parnjace tice najverovanije se radi o Fleischmann-ovoj BR 89 lokomotivi, starijeg datuma
koja uz malo spretnosti moze da se transformira u JZ 61 model.
 

Attachments

  • Flm BR 89.jpg
    Flm BR 89.jpg
    34.2 KB · Pregleda: 96
  • 61 011 JZ Gevgelia 2.jpg
    61 011 JZ Gevgelia 2.jpg
    236.7 KB · Pregleda: 95

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh