Zanimljive makete, diorame i moduli

Mon

 
Osoblje foruma
Odlicne fotografije.
Mene pomalo zamaraju one "beskrajne" makete sa brdima, kanjonima i prerijama, nigde zive duse; ali za patiniranje su ameri stvarno majstori.

Za one koje neprate railserbija.net evo jednog linka odatle, maketa dolazi iz Rusije i obuhvata najnoviju eru;
pravo osvezenje za oci kad se uzme u obzir da je 99% maketa koje mogu da se vide iz ranijih era.
Pogledajte je, necete zazaliti!
http://englishrussia.com/index.php/2010 ... ds-museum/
 

Attachments

  • 5151299106_bb2fa43abe_o.jpg
    5151299106_bb2fa43abe_o.jpg
    109.6 KB · Pregleda: 200
A

Anonymous

Guest
Evo i mog kamencica medju ostale. Svima Vama, ali narocito NC-laganom

http://www.frykmo.se/mj/mj_text0_eng.htm

Po meni ovaj je decko naprosto nevjerijatan. Sam gradi modele, kuce, stanice, bicikle, mopede, i sta ja znam stajos ne...
Isti je bio moj idol za mog boravka u S.

Dakle NClight - NNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN do daske
 
A

Anonymous

Guest
...nisam siguran ali mi se cini da je isti deckic i ovdje imao svoje prste (uzmite ovu dojavu sa malo soli i papra zato sto nisam sigurn)


...trebam li uopce spominjati da sam se ovog filmica :shock: :eek:
 

Mon

 
Osoblje foruma
I ja tako mislim Damire.
Hajmo, mala anketica: jel ima neko medju nama koji ne bi hteo ovoliko slobodnog prostora za maketu?
:D
 
A

Anonymous

Guest
I sve Märklin, Märklin, Märklin - pravi pravcati märklinas. Svaka mu cast. Imam osjecaj, da kad pusti u voznju sve sto moze citava se kuca trese. :D

Je, "damir" i "mon" - san je jedno - mogucnosti su drugo. A onda sve to treba odrzavati. Osobno nebi volio imati takovu mega maketu. Silna kinta utucana u nju, trud koji se neda procjeniti a onda nasljednici sve to rasprodaju posto-poto ili u najgorem slucaju sve zavrsi negdje na smecu. Druga strana medalje - onaj koji ju je sagradio uziva i uzivat ce u toj maketi - daj mu bog dug zivot.
 
A

Anonymous

Guest
Neki drugi vole to ovako :eek:

file_manager.php



http://www.nexusboard.net/showthread.ph ... did=307212
 

mmatja

Poznati forumaš
Mon kaže:
I ja tako mislim Damire.
Hajmo, mala anketica: jel ima neko medju nama koji ne bi hteo ovoliko slobodnog prostora za maketu?
:D
IMA! Evo ja. Pitate se zašto? Zato, jer jednostavno ne bi uspeo za trajanje mog života koliko mi ga je još ostalo, napraviti maketu tako, kako valja. Ova jest velika, ali izrada je više ili manje slabija strana svega ovog zajedno...Dobro, "sto ljudi sto čudi". Ovaj više polaga pažnju na vozni park, dok je maketa za moje pojmove slabo napravljena. Pogledajte samo prugu. Ni približno ne izgleda kao prava, da o KM ne govorim... :zvizdi: :(
L.P.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Mmatja, to kako je vlasnik makete na slici zamislio i koliko ima znanja i mogucnosti
da napravi kvalitetnu maketu, to me ne interesuje.
Ja bih samo rado da se docepam jedne onakve lepe ciste uredne i veeeeelike povrsine, uhhh!
:D :molitva :D

Piccolo, ovo je hobi u kojem ja uzivam. A naslednici nek rade sta god hoce kam ja budem "odapeo".
Ako pocnem da razmisljam sta ce da se desi kad mene nebude bilo, onda treba da rasprodam sve sto imam i sto sam steko,
kupim vrecu za spavanje i ranac pa pravo na put oko sveta bez povratka. :D

A zelja mi je, kao sto sam jednom napisao u jednom postu da mi se JZ441 sa Gosinim (ACME) vagonima ne vrati na mesto polaska
posle 2 sekunde vec da malo "nestane iza sedam planina i sedam mora".

E sad, to sto ce ova zelja da mi se ispuni "malo sutra" >:finger: to je druga prica. :D
 

mmatja

Poznati forumaš
Mon kaže:
Mmatja, to kako je vlasnik makete na slici zamislio i koliko ima znanja i mogucnosti
da napravi kvalitetnu maketu, to me ne interesuje.
Ja bih samo rado da se docepam jedne onakve lepe ciste uredne i veeeeelike povrsine, uhhh!
:D :molitva :D
Slažem se. Samo onda moraš još samo pogoditi sedmicu na lottou... :D
L.P.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh