Zanimljive makete, diorame i moduli

Mon

 
Osoblje foruma
Iz tvojih usta u Bozje usi mmatja! :naklon: :naklon: :naklon:
A nakon toga u moj dzep, odn. na moj konto u banci!
:D
 

mmatja

Poznati forumaš
Mon kaže:
Iz tvojih usta u Bozje usi mmatja! :naklon: :naklon: :naklon:
A nakon toga u moj dzep, odn. na moj konto u banci!
:D
Sad si me razočarao :( A ja sam mislio, da u neku trgovinu za modelare... :D
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ajoj izvini mmatja, nisam hteo da te razocaram. :tisina
Ali, za kupovinu u neku hobby-trgovinu trebaju mi dve sedmice na lotto-u.
Posto se sada molim samo za jednu sedmicu, to ce taman da stigne za ebay-kupovinu
i to strogo aukcije ili sa cenkanjem, nista na "sofort-kaufen!
:D
 

mmatja

Poznati forumaš
Mon kaže:
Ajoj izvini mmatja, nisam hteo da te razocaram. :tisina
Ali, za kupovinu u neku hobby-trgovinu trebaju mi dve sedmice na lotto-u.
Posto se sada molim samo za jednu sedmicu, to ce taman da stigne za ebay-kupovinu
i to strogo aukcije ili sa cenkanjem, nista na "sofort-kaufen!
:D
A ha, sad te razumijem. Imaš pravo :aplauz: Posebno ako pogledaš na ove stranice:
http://www.microfeinmechanik.de/
http://www.micro-metakit.com/
http://modellbau.shop.ebay.de/Modellbau ... kit&_rdc=1
LOL
L.P.
 

Coppaz

Član foruma
piccolo kaže:
Evo i mog kamencica medju ostale. Svima Vama, ali narocito NC-laganom

http://www.frykmo.se/mj/mj_text0_eng.htm

Po meni ovaj je decko naprosto nevjerijatan. Sam gradi modele, kuce, stanice, bicikle, mopede, i sta ja znam stajos ne...
Isti je bio moj idol za mog boravka u S.
piccolo kaže:
...nisam siguran ali mi se cini da je isti deckic i ovdje imao svoje prste (uzmite ovu dojavu sa malo soli i papra zato sto nisam sigurn)


...trebam li uopce spominjati da sam se ovog filmica :shock: :eek:
Izvini piccolo ali ovaj prvi čovek se zove Olle Frykmo i onaj drugi Jörgen Edgar. Obojca su inače poznati u Švedskoj i pravi za malo sve i to baš u razmeru N. ;)

Maketa koji se vidi na film je već oko 25 godina star i prikaže pruge između Karlskrona i Emmaboda. Jörgen Edgar ima dva brata i oni trojica su to zajedno napravili to sve posle vojske. Isto možeš da se naručiš modele u razmeru N i H0 kod njega. Sumnjam da može čak i Balkanske modele da se pravi, samo mu treba modra kopija i pare.

http://jorgenedgar.se/index.html


Nešto što je malo čudnije je možda ovaj maketa iz Turske ali sve je mnogo lepo urađeno.

http://www.ferendeci.com/Trains/
 
A

Anonymous

Guest
Sve je OK Coppaz. Za Olle Frykmo znam dobro ali za maketu na filmicu nisam bio siguran tko je autor pa sam zato napisao "da mi se cini". Ustvari racunao sam sa time da ce me vec netko ispraviti - i hvala ti. Bilo kako bilo, Olle je umjetnik na svoj nacin a ovo troje brace ne zaostaju nimalo u svom umjecu. N-ovci do daske i vrijedni svake pohvale.
I jos nesto, drago mi je da vas imamo u Svedskoj - Mon-a i tebe. A ako Vas ima jos, tim bolje :)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Francuske modularne makete.
To sto je mene obradovalo je to da su puni interesantnih detalja domace radionice!
:palac_gore:

Pitanje: jel zna neko kakvi so ono meraci na komandnoj tabli na 7:00 ovog videa?

&feature=player_embedded
 
A

Anonymous

Guest
Mon dragi, ja ne vidim nikakove mjerace. meni se to cini mozda malo avancirana upravljacka ploca :?:
stavio sam i dva para naocala.... :D
 

Mon

 
Osoblje foruma
Meni lice na mjerace za pritisak ili nesto slicno, mada ovi na slici to SIGURNO nisu!
Mislim da su to neki prekidaci ili slicno za komandovanje skretnicama
ali nisam siguran... :??:
 

Attachments

  • Tabla01.JPG
    Tabla01.JPG
    61.7 KB · Pregleda: 376
A

Anonymous

Guest
I ja sam bio u istim vodama, ali sta ce manometri na na maketi i kao sto kazes tocno tamo gdje su skretnice. Mozda neki veci upravljacki tockic da bi se lakse vidio status skretnice. To se s druge strane moglo elegantnije urediti. Dok nam se jos netko ne javi mi cemo :??: :hmmm :??: :hmmm :??: :hmmm
 

maki-vu

Član foruma
Supporter 2023
Supporter 2024
neznam za manometre, ali mi je upala u vidno polje ona ruka u lijevom donjem kutu, neznam jel to neki optički zajeb ali izgleda mi ko da je vlasnik te šake umro prije tri mjeseca!!!! :x:o:
 

Davor

Veteran foruma
U ovom klipu prvi put vidim ovaj program - Modelleisenbahn simulator editor.
&feature=related
Jel ima neko iskustvo u vezi njega?

Pozdrav od Davora
bye1.gif
 
A

Anonymous

Guest
je, brzi_voz.....uistinu ljepa maketa, skockana sa strane majstora. :ljubav Divota - nazvao bi to "dijamant sa felerom".
Jer malo nepromisljenosti ima, vidljive samo ako ti padnu u oko i o njima porazmislis.
Dioramica sa uskotracnom je vise nego stvarna, a da ne pricamo o "soundu" te male dizelasice. :ljubav
I jesam, stvarno sam uzivao gledajuci ovaj video / filmic - i to vise puta. Osobno zahvaljujem na linku kojeg pohranjujem u "Arhivu dijamanata"
 

Davor

Veteran foruma
piccolo kaže:
...nazvao bi to "dijamant sa felerom"...
Jer malo nepromisljenosti ima, vidljive samo ako ti padnu u oko i o njima porazmislis.
Pokušavam da skontam te felere ali mi ne ide. :hmmm :) Piccolo prosvetli nas. :D
 
A

Anonymous

Guest
Brzi_voz _sa mnostvo brojki. Ne vjerujem da sam taj kojem je duznost "prosvetliti" jednog ili drugog kolegu na forumu, pa tako ni tebe. Ova je prica nastala oko jedne predivne makete ciji si link ti stavio i kojeg su mnogi pregledali pa mozda i vise puta. Ja jesam, pa mi je mozda zato zapalo u oci smjestaj malog brodica u po svemu sudeci u maloj ali brzoj rijecici. Sve je moguce ali nikako da taj brodic pluta u sredini rijecice. I da nije neka brza rijecica strujanje vode drzale bi taj brodic uz obalu. U stvarnosti se pruga postavlja sto je moguce jednostavnije sto je moguce jeftinije sto je moguce sigurnije. Na ovakovoj maketi koju si nam ti priustio da je vidimo isto bi trebalo biti tako. Jedan kolosjek (kod 01,32) ide iz krivine pa u blagu "s" krivinu a mjesta je bilo da ga se izravna (onako kako bi se to radilo u stvarnosti).Cemu spominjem toliko stvarnost - zato sto je maketa vise nego stvarna. Gledatelji, ti, ja i mnogi drugi uocuju sitnice na maketi (moglo je bez njih, ili trebale su biti tu) koje su graditelju jednostavno izmakle. Moja ce maketa, garant, biti puna "felera" kad jednom bude gotova. Dok se gradi te felere ne zamjecujes (podkradu se) kad je maketa gotova vidis ih. Eto, to bi bilo to. Izgleda filozofija ali nije - sto ja ne vidim vidi netko drugi - sto drugi nisu vidjeli vidim ja - "vise ociju vise vide". (dobra stara) Zovi me brojacem zakovica ali nisam - nekad se mora progledati i kroz prste. Evo ti jos jedan dobar primjer "Dijamanta sa felerom". Predivno sagradjena maketa,ma ne moze biti ni bolja ni ljepsa, i KM je tu sve je MILINA, i onda po toj maketi jure elektre sa spustenim "panticima" :?: :?: :?:

PS: Nadjes li jos koji slican link samo ga stavi, bit cu ti zahvalan
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh