Zanimljive makete, diorame i moduli

1borna

Veteran foruma
U jednom malom mjestu pored Zuericha Švicarskoj jedan je modelar uz pomoć nekoliko prijatelja napravio
dosta veliku maketu u mjerilu 0
Kako u svojoj kući nije imao dovoljno veliku prostoriju upustio se u pozamašne građevinske radove
Počelo je kopanje u vrtu koje je završilo na nekoliko metara dubine!
Pod zemljom je napravljen pristojan prostor do kojega se dolazi spuštajućim tunelom

Bero01

Poznati forumaš
Maketa u Jerriyevom klubu u Parksville-u, (Vancouver Island):
DSC_0007.JPG
Znači to je jedna klasična manevarska polica, postavljena na visinu od ca 1,5m
DSC_0008.JPG
Track plan je point-to-point (objavljen je u jednom MRR, vidi sliku na zidu - al' ne znam sada kojem, treba kopati po netu)
DSC_0009.JPG
sa DCC upravljanjem, Atlas Code 83 šinama i Peco američkim skretnicama
DSC_0005.JPG
te Tortoise pogonima skretnica
DSC_0029.JPG
Ekipa u Klubu je dobra, ostavili su jako pozitivan dojam na mene :cool1:, pa sam im pomogao sanirati jedan loš spoj
na ovom desnom zavoju; ali podloga ispod pruge je problem i treba je zamijeniti jer je uvinuta po dužini, pa onda parne
lokse gube kontakt zbog rigid wheelbase... ne znam dokle su došli sa sanacijom, i da li su zamijenili cijeli taj pružni odsjek?
:hmmm:
@challenger bi mogao znati nešto više o tome?
:strelica
PS - kolike su ono dimenzije te prostorije, okvirno?

Last edited:

challenger

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
@Bero01 ,vidi ovako:hmmm:,cim se politicari umjesaju u bilo sta od toga nema ni `abera.
Ne znam kako da pojasnim:neznam:.Jim Bennett se upetljao u nesto o cemu ne zna nista,i jos uvijek me
davi kako bi i ja trebao biti clan tih NeoLiberala.Da to ne predje u politiku,a prilicno dobro znas sta mislim
o toj stoki(oprost stoki,kravama,svinjama:sutim)jednostavno sam rekao NEIN:pozdrav:.
Ne velim da tu nema:naklon: dosta dobrog naroda,pr.radi Bill,elektonicar/elektricar,covijek koji uziva radeci
svoj posao,Mack(N Maketa) itd,ali me Jim zanima kao i lanjski snijeg.Ja,osobno se ne trudim previse
sto ce Jim reci.Platim svoju ulaznicu,upoznam sta meni treba i ciao:papa:.lijepo bi bilo da je svijet idealan,
ali nije.Tocka...ili dvije,tri...
Da ne preserujem,Jim je ponudjen sa ovom halom,ili ti zgradom za NULA novaca godisnje i odbio je,
pod izgovorom da je to daleko:hmmm:.Bio si,vidio si,nadam se da ti se svidilo.I sta bi dao,i desnu ruku
do ramena da imas?Sad zamisli Jim Bennett??Kurve politicke!!
Ajd,premjerit cu u Srijedu,pa ti javim.
Oprosti(te),iznerviran sam:glup

1borna

Veteran foruma
Jedan Talijan na njihovom Maerklinskom forumu (gdje sam i ja aktivan) primio se ozbiljnog projekta!
Most kd Remagena u Njemačkoj je postao poznat pri kraju II sv.rata jer ga nijemcinisu srušili pa su savezničke snage
preko njega ušli u Njemačku.

Ovo je idejna skica makete sa zanimljivim trasama pruge koje donekle (komprimirano) odgovaraju stvarnosti
Maketa će biti veličine 600 x 400 cm, imat će i skrivene stanice ispod osnovnog nivoa
Pratit ću njegov rad pa povremeno pisati o napredku

1borna

Veteran foruma

Na Njemačkom Stummi forumu jedan nijemac već godinama radi istu temu (već sam pisao o tome)
Jaako je pedantan, slikao je sve očuvane objekte i nabavio brojne slike i nacrte srušenih pa ih sam izrađuje, pri obilasku
je pomno memorirao sve boje i vrste stijena, raslinja i ostaloga. Ako vas zanima posjetite ga na linkusamo si uzmite
vremena jer na 55 stranica imade 1.360 postova!

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Na vrh