Zlaja - Moji modeli HO

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Kad sam ih gledao na štandu pomislio sam da su Roco..
Kad sam vidio cijenu rekao sam Lima..??
I da Lima su i bili.. nisam uopce razmisljao uzeo sam ih..

Cijena je bila taman!!!
14 EUR komad tj 100 kuna.. 400 kuna 4 kom..
Pravo me pozitivno Lima iznenadila s ovim vagonima.. budem i jos mozda 2 roca kupio i to je to.. al sigurno mogu rame uz rame stajati !!!
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Sjecam se da si uzimao.. samo sam greskom mislio da su tvoji roco,
Znam da su odlicni..

Jel Rivarosi ustvari nastavak stare Lime??
 

1borna

Veteran foruma
Pisao sam o Rivarossiju i Limi u povijesti, radili su puno modela zajednički sa tek ponekim razlikama (Lima je bila malo jednostavnija da bi
bila jeftinija)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Stigao i ovaj malisan.. :)

416201723156.jpg


Inace dosao je "ganz" nov.. u orginalnoj ambalazi.. ambalaza ko ambalaza i njeno stanje je meni nebitna stvar.. razlog opaske za ambalazu je to sto sam prvi put imao priliku vidjeti ovaj plasticni okvir s onim poklopcom.. tj kako se to stvarno pakiralo.. super stvar za cuvanje i cvrstocu..

Imam jos 3 Eas vagona od Klein modellbhana u orginalnim kutijama al nisu imali ovu plastiku ..pa nisam ni znao za nju..
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Posto nije nitko se na forumu pohvalio ..a ja dosada nisam imao vremena evo fotke HŽ RoLa vagona.. (malo su lošije fotke) al su modeli perfekcija..
Inace za one koji nisu upratili nabavljeni preko PeGo modela odnosno našeg Gorana @Gorchi koje mu se zahvaljujem za ugodnu i brzu transakciju :)

Dakle 2 su vagona HŽ razlicite numeracije
5152017234829.jpg 5152017234855.jpg 5152017234927.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ajde da se odmaknem malo od cestovnjaka..
Stigla je napokon poznata HZ KMB cisterna za vodu.. podrzana jos jednim HZ dvoosovinco. Imam sada ukupno 6 kom KMB.. E sad mi stvarno fali samo onaj HR HZ :(
Malo sam se pograo j stavio ih par u kompoziciju radi reda velicina npr sam INA VGT...
sobzirom na moje tradicionalno lose osvjetljenje fotke su i dobre na kraju ispale..

6312017224145.jpg 6312017224116.jpg 6312017224053.jpg 6312017224035.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Planiram dugo vremena da radi preradu iz Rocovih silberling DB vagona u HZ bt vagone..

Sad me zanima sljedece.. koji za HZ odgovaraju... kupio sam vagon DB 2 klase.. i vagon DB 1/2 klasa u sredisnjem odjeljku izmedju vrata sa 5 prozora koji su kao u HZ?

Ovaj 2 klase ima 6 prozora izmedju vrata i taj neodgovara??
Moze li mi netko pomoci .. to sam onako sa slika malo gledao.. neznam jesam.li vagon uzivo ikada vidio :) (mozda u Virovitici u prolazu vlaka) hahahaha
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Planiram dugo vremena da radi preradu iz Rocovih silberling DB vagona u HZ bt vagone..

Sad me zanima sljedece.. koji za HZ odgovaraju... kupio sam vagon DB 2 klase.. i vagon DB 1/2 klasa u sredisnjem odjeljku izmedju vrata sa 5 prozora koji su kao u HZ?

Pretpostavljam da imaš Roco 303mm vagone, a tebi bi za HŽ trebala mjera 282mm...
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
@Sky kad sam procitao tvoj post, pomislio sam to je to..
Al nisu 303 ...
Evo ga u usporedbi s ACME Hz restoranom

116201819563.jpg

5 prozora kao u Hz to je taj 1/2 klase

Evo ovoga 2 klase 6 prozora u sredini :(

1162018195654.jpg

Evo cijele kompozicije ..
1162018202945.jpg
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Da :(
Cekaj .. dakle treba mi exact ali kratki :(
Ako se ide na takvu neku Silberling osnovu za izradu HŽ modela, onda mislim, da bi traženih 282mm trebao imati Fleischmann 5641, ali to treba provjeriti!
Ako jest 282mm, onda po dužini dobivaš exact Gredeljev Bt.
 

hyperion

Veteran foruma
Zar ne postoje vagoni u bojama GySev (ne znam proizvođača) za preradu u HŽ Bt?

Inaće sutra je na rasporedu druženje s Bornom pa ću imat sa sobom takvu kompoziciju od Lime. U nadi da se mogu obične kopće zamjeniti kurzkuplungama.
 

nik

Veteran foruma
Za Bt bi možda najbolja osnova bio Piko model sličnog poljskog Y vagona.

http://forum.malezeljeznice.net/ind...-y-bt-d-i-post-vagoni.3681/page-2#post-115080

dsc_2621-jpg.315532
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Za Bt bi možda najbolja osnova bio Piko model sličnog poljskog Y vagona.
Bolji je svakako po pitanju izrade glavnih detalja (neusporedivo manje posla), a i ima primjereniji raspored prozora.
Mala je šteta recimo što ima postolja sa klotzbremzama i generatorom, umjesto diskova i alternatora.
Nadajmo se, da se taj generator ipak skida, ili čak najbolje, ako mu se može smontirati primjereniji Gorlitz, bez nekih većih zahvata...
1.jpg
 

nik

Veteran foruma
Bolji je svakako po pitanju izrade glavnih detalja (neusporedivo manje posla), a i ima primjereniji raspored prozora.
Mala je šteta recimo što ima postolja sa klotzbremzama i generatorom, umjesto diskova i alternatora.
Nadajmo se, da se taj generator ipak skida, ili čak najbolje, ako mu se može smontirati primjereniji Gorlitz, bez nekih većih zahvata...
View attachment 96712
Takav Gorlitz sa diskovima je radio samo Gredelj pa to ne možemo očekivati kao velikoserijski model.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Al zar za piko nema vece prozore i razlicite ove stepenice??
Roco i Fleischman mi definitivno izgledaju pogodniji?? Barem na oko??
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh