Zlajina HO kolekcija vojnih vozila

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Planirao sam one MP vojne policije ..sa galerijama i rotacijama (vec sam od Buscha davno uzeo one dodatne dijelove galerija i to).. kao i one bez galerije.. pa sam kontao kako imam onaj ACME /MENOBA set sloziti jednu kompoziciju s njima i M84 i npr BOXerima koji bi glumili Patrije.. neznam koji su vagoni za tenkove da HZ glumee najbilji.. imam i 3 roola pa neka Iveca staviti na njih.. i tako..
Al eto.. nedavno smo pisali da je Sucho najbolji za to a ja imam 10 ak Wikinga hahahah pa me malo pomelo..
Nessto tipa ovo bi uradio..

44201815133.jpg442018151316.jpg442018151245.jpg
 

Killer9990

Poznati forumaš
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

Kolega Mon.. uspio sam kupiti Mi-8.. :palci_gore:
N A P O K O N :ples

Evo slike: nije mojajer nije još poslat ali ipak...


Ja imam slican/isti model sam civilni. Umjesto helikoptera je teret Volvo A40D 6x6 dumper
Zanimljiv tegljac i zanimljiva poluprikolica. Mislim da je marka poluprikolice " Knight "
 

nik

Veteran foruma
Planirao sam one MP vojne policije ..sa galerijama i rotacijama (vec sam od Buscha davno uzeo one dodatne dijelove galerija i to).. kao i one bez galerije.. pa sam kontao kako imam onaj ACME /MENOBA set sloziti jednu kompoziciju s njima i M84 i npr BOXerima koji bi glumili Patrije.. neznam koji su vagoni za tenkove da HZ glumee najbilji.. imam i 3 roola pa neka Iveca staviti na njih.. i tako..
Al eto.. nedavno smo pisali da je Sucho najbolji za to a ja imam 10 ak Wikinga hahahah pa me malo pomelo..
Nessto tipa ovo bi uradio..

View attachment 98223View attachment 98224View attachment 98225
A Puch-ovi sa mimohoda?
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
A koju/koje varijante uopće trebaš za mimohod?

A to su oni valjda iz '90 '91 .. puhovi koji su bili u svim aktualnim zbivanjima..mislim da su ta 4 komada bila na mimohodu :)
Stavio je Vule negdje sliku nemogu sad da najdem.. imam snimak HRT na kojem se vide.. Al to jedino sutra da stavim..
Al to su plavi puhovi s onim rotacijama na "štapovim" na krovu
 

nik

Veteran foruma
A ovaj (dugi otvoreni)?
1960c4d6f1ba3fdc9feb5ec26f984dcd_700x550-660x386.jpg

Jedino odgovarajuće figure baš nema za kupiti u H0... :vrag2:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Mislim da imam dva cak .. valjda su Rocova.. nesto sam jednom davno s maskom kemijo.. al neznam sad gdje su..
Samo mu osisat MB znak.. :)
 

nik

Veteran foruma
Mislim da imam dva cak .. valjda su Rocova.. nesto sam jednom davno s maskom kemijo.. al neznam sad gdje su..
Samo mu osisat MB znak.. :)
Znak kod Roca nije problem jer Roco radi i MB i Puch.
Problem je što je Roco kratki a ti trebaš dugi...
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Spominjao sam par puta prikolicu za Dwinu printanu na 3D printeru..
Sad vidim da je nisam nikada uslikao gotovu;

Zadovoljan printom (Shapeways).. interesantna stvar je printer neke djelove isprintao totalno "glatke" (npr veci dio tanka goriva)..dok je na nekim djelovima vidljiv print one standardne rese/reljef.. (npr unutrasnjost blatobrana, ljestve i sl)
Jel to do nacrta ili se neke stavi poliraju pri printanju neznam.. ja nisam nista osim lakiranja radio :) ..i da.. nije printan na najfinijoj opciji (po preporuci kreatora isao ssam na jeftiniju varijantu printa)

Print je pun detalja prema modelu 1:1 za razliku od Espewe modela (ali je kraci)

492018211212.jpg49201821120.jpg492018211053.jpg49201821118.jpg492018211126.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Staviš mimohod u vitrinu tako da posred ceste ide ogledalo pa ti je dovoljno samo po jedno vozilo (tamo gdje je u stvarnosti samo u sredini jedno prepiliš ga po pola i staviš tik do ogledala).
:vrag3:
Interesantna fora :cool1: al mozda samo za neka izdvojena slikanja dijelova (kao jedna diorama za slikanje kratka) ;
al neizvedivo/neprakticno za kompletnu postavu barem prema mojim nekim prvim mjerenjima koliko bi sve to bilo dugo.. (to bi ogledala kolicinski islo ko u prici :) metara i metara )
Al moram ti priznati da sam se zakacio na onaj prijedlog o figuricama (imao sam.u planu nesto publike i vojske) al cu malo jos prosiriti :)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh