Zlajina kolekcija HO cestovnih vozila

MAN 422

Član foruma
Ma ako su u tim kako pisete onda nema problema ;)
Kolega Man slike na sunce obavezno..ako nemas temu laganoje otvori i polako ..
Bas me zanima sta majorette ima u ponudi....

Naravno da imam temu jedino nije baš preaktivna :D :D To su većinom starije stvari i sl. koje su mi ostale, imao sam 4 ogromna seta od Majorettea, pa više kineskih u HO i sl.

Majorette je kak veli kolega super i nema razlike u veličini kod nekih stvari, al mene ti kotači jednostavno bodu u oči :mad: a zamijenit ih nije baš lagano (brusi, pili, reži...)

Btw. već kad pišem odma da pitam :D kak ovi Herpini kotači dolaze? jel spojeni na osovine odma, ili dobiješ samo kotače, ili ima više verzija? Imam super ideje za prerade u koje ću uskoro krenut (čekam još neki repromaterijal :) ) pa bi htio stavit te Herpa kotače da to izgleda ok..
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Kotači se mogu negdje posebice nabaviti?
Rietze ima u ponudi posebno kotace ..u odnosu na rabljene buseve su relativno skupi al i nisam nasao trenutno odgovarajuce..
Al iskorist cu odnekud ;) neznam zasada ni ja..
Inace decale je odradio nas WEC.. ima jos buseva samo nikako da zavrsim detalje i sastavim..
 

mehano

Član foruma
A jesi me kolega preduhitrio, moj model još čeka na bojanje. Dok ozdravim odmah ide u rad! Koji je proizvođač modela, gdje si ga nabavio?
 

mehano

Član foruma
Ja sam ga dobio od kuma i upravo ovog plavog. Baš zbog toga me i interesira kako si skinuo one dijelove natpisa koji su išli preko bočnih stakala?
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ja sam ga dobio od kuma i upravo ovog plavog. Baš zbog toga me i interesira kako si skinuo one dijelove natpisa koji su išli preko bočnih stakala?
96% medicinski alkohol i polagano.. ispočetka izgleda da neće da ide ali kad krene ide ko podmazano.. ne uništava niti bilo kako šteti staklima tj. plastici čak štoviše kristalno je očisti!!
Naime, naučio sam skupu lekciju s Volovom B12 što radim u AV 120 uništio sam stakla :(

BTW: ovaj moj Volvo 9700 nije imao ovu shemu istu kao ovaj na linku io je ovakav

slike iz teme http://www.malezeljeznice.net/forum/index.php?attachments/graphic2-jpg.30267/
imao je malu bijelu crtu na zadnjij šajbi ali je princip isti... tebi ce samo kederi ostat bijeli.. to markerom popravi ;)
 

mehano

Član foruma
96% medicinski alkohol i polagano.. ispočetka izgleda da neće da ide ali kad krene ide ko podmazano.. ne uništava niti bilo kako šteti staklima tj. plastici čak štoviše kristalno je očisti!!
Naime, naučio sam skupu lekciju s Volovom B12 što radim u AV 120 uništio sam stakla :(

BTW: ovaj moj Volvo 9700 nije imao ovu shemu istu kao ovaj na linku io je ovakav

slike iz teme http://www.malezeljeznice.net/forum/index.php?attachments/graphic2-jpg.30267/
imao je malu bijelu crtu na zadnjij šajbi ali je princip isti... tebi ce samo kederi ostat bijeli.. to markerom popravi ;)
Proba sam ja sa acetonom malo u kut i vidio šta radi na plastici! :( Zato i pitam da znam s čim da to skinem, provbati ću s alkoholom svakako, hvala!:palac_gore:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Aceton ni blizu.. koju štetu nanese to je nevjerovatno..

Alkohol medicinski radi.. i to provjereno na sigurno 5-6 buseva sam skidao natpise s stakala sve bez problema.. negdje gdje je deblji nanos boje ide malo teže uz više truda ali učinak je besprjekoran!!
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Jel ovo iz Garaže "Grude" ili "Metković"

Metković ili bolje rečeno.. Metković ali skinutih natpisa, taman prije stavljanja oznaka za AP Imotski ;) .. ima nazad Dubrovačke tablice, nisu baš uspjele 100% pa nisam ih slikao :(
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh