Zlajine prerade cestovnjaka

adi

Član foruma
Ima tu vise faktora koji utjecu na rad.prvi je boja pa pistolj i nakraju kompresor.kod radova na vecim povrsinama se neprimjeti velika razlika ali kod fini i precizni stvari se odmah primjeti.kod ovakih mali modela treba imat i dobru ruku inace dzabe sva oprema.moj predlog je da probas na nekom komadu papira crtat maskirne seme dok nedobijes ruku za to.
 

adi

Član foruma
Pa meni i ovo dobro izgleda.tko to moze napravit 0,2mm.nije to autobus i ravna linija pa da se rjesi tankim dekalom.ja mislim da ce ti sljedeci tenk bit jos bolji.samo naprid kolega:palac_gore:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Radi se o Goricinoj labudici za tenkove..

Imam slike od one varijante za vucu s zakackom za velika vozila tipa MAZ i ostale tegljece s "visokim" sedlom..
1. Zanima me koja je zakacka nadogradivana za vozila s nize postavljenim sedlom?? (Kao ova sa slike)?? Ako netko ima bilo kakvu sliku .. neke druge labudice ili bilo kakvu pomoc...
Naime vidi se ova kakav je zavrsetak al me zanima kako je izvedena obilkom na sastav s prikolicom??
2. Ove Goricine prikolice su imale ove podupirace cijelom duzinom.. (oznaceno strelicom).. zanima me jesu bile šipke ili ispunjenje.. u fulu.. kao oblik trokuta..??
Po raznim slikama na netu reklo bi se da je šipka??
9302016184642.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Zahvaljujuci @1borna i njegovom postu i prestavljanja jedne makete saznao sam za ove motore.. :) (za druge zasada neznam tako da ce ovi croseri biti dobri)
.. sljedi sredjivanje dorada.. pokusaj reprodukcije ..
Pa cemo vidjeti :)

10122016233220.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
@Kameni imam to u planu.. moram im doraditi svakako masku naprijed i oblik cetvrtastog fara.. pa sam planirao u sklopu toga im sa strana blinkere staviti..
Ima na ebayu led obicnih plavih okruglih od 2mm ledica koje same treptaju.. ili kao altenativa malih smd ledica isto samoblinkajucih.. tako da nema elektronike nigdje..
ostavim nogare da samo "ubodem" samo u zemlju tj u u pinove za napajanje..
Sad nisam bas u tome neki poznavalac al nebi trebalo biti problema vecih :)
10132016134155.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Nisu samo male zeljezice u mukama s raznim varijantama modela i uzvedbi u stvarnosti tj u 1:1 naspram modela 1:87..
Evo mojih muka..
Radi se o Krone Herpa prikolici..
Herpina ima neadvekatan zadnji branik.. AWM ima pravi al prikljucak je drugi svjet.. nisam htio da ljepim.. zadatak je bio kao u Herpe da je sve na princip utiskanja
1. Prvo rezanje i pravljenje mjesta za nosac​
10192016233041.jpg
2. Zatim bušenje rupa za utiskanje branika
10192016233134.jpg
3. Proba.. uspjesno!!
1019201623320.jpg

10192016233233.jpg
10192016233320.jpg
AWM je odlicno izmjerio duzinu nosaca..
U milimetar odgovara kada sanduk od Hepr nasjedne..sto me pozitivno iznenadilo
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Dalje..
Prikolica koju radim ima duple nosace rezervnih guma..
Kod Herpe ima samo izvedba kombinacije nosaca rez kotaca koji ide na ljevu stranu s kutijom za alat koja je desno..
Ja sam te dvije iskombinirao u zajednicku.. s tim da su mi ostali utori i kostur da se ista konstrukcija samo utakne/utisne i legne na sasiju :) a da se simetricno dobiju dva nosaca
A da se moze naknadno skinuti ..
Crvena i crna su iskombinirane.. i ojacane stirenom..
Sve je vec lakirano (jos je svjeze) a nisam uslikao kako fino ulaze u utore :) to naknadno
Ni Herpa nebi skuzila da nije njihov proizvod
10192016233415.jpg 10192016233440.jpg
I na kraju nako sto sam.ostranio visak stirena i ljepilo se osusilo .. i lakiralo se
10192016235258.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Zavrsio sam kamion..
Ovo je inace jedan od kamiona firme u kojoj radim..
Preljep kamion :)

1:1
1021201604350.jpg

1:87

1021201603819.jpg

I jos par.. kamion je pre mocan :)

1021201604113.jpg

1021201603958.jpg

A ovo je detalj zadnjeg kraja koji sam preradjivao.. (rez.kotaci i td..slike od postova prije) + morao sam i paletar preraditi.. i dodati neke sitnice.. ima jos detalja al generalno je to to..
1021201603756.jpg
 

nik

Veteran foruma
Pogonski kotači na modelu ti ne odgovaraju originalu.
A i ovaj panel ispred kotača šlepe ne ide skroz do gore.
:crvenilo:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Pogonski kotači na modelu ti ne odgovaraju originalu.
A i ovaj panel ispred kotača šlepe ne ide skroz do gore.
:crvenilo:

Panel/ paletar je u orginalu dosao malo odvojen ali se doslovno klackao naprijed nazad.. malo sam ga jace nabio da nespada.. ta visina se moze nastimati i zaljepiti .. ali nije paletar gotov jer ima mali dekal naljepnica "Krone coliner" u ljevom gornjem kutu da se aplicirai baci bezbojni pa cu onda to malo piknuti ljepilom i nastimati visinu..

- tockovi?? Hmmm mislim da je samo razlika u crnom u sredini.. ostalo je identicno (to je ta varijanta tockova?? ) Ima tih par varijanti tockova Herpa pa cu svakako provjeriti..
u svakom slicaju to je minut posla :)

Ps.
Ima tu nekih sitnica jos.. sto se nevide sa slika ; globtroter naljepnica naprijed , ofarbat retrovizore (onu tanku bijelu liniju po sredini), obojiti gume na sredini Krone branika straga u crno.. al to su slatke muke ;)
 
Last edited:

nik

Veteran foruma
Panel/ paletar je u orginalu dosao malo odvojen ali se doslovno klackao naprijed nazad.. malo sam ga jace nabio da nespada.. ta visina se moze nastimati i zaljepiti .. ali nije paletar gotov jer ima mali dekal naljepnica "Krone coliner" u ljevom gornjem kutu da se aplicirai baci bezbojni pa cu onda to malo piknuti ljepilom i nastimati visinu..

- tockovi?? Hmmm mislim da je samo razlika u crnom u sredini.. ostalo je identicno (to je ta varijanta tockova?? ) Ima tih par varijanti tockova Herpa pa cu svakako provjeriti..
u svakom slicaju to je minut posla :)

Ps.
Ima tu nekih sitnica jos.. sto se nevide sa slika ; globtroter naljepnica naprijed , ofarbat retrovizore (onu tanku bijelu liniju po sredini), obojiti gume na sredini Krone branika straga u crno.. al to su slatke muke ;)

Ti imaš pogonske kotače sa planetarnim prenosom u sredini a Volvo to nema.
I to još sa poklopcem starog tipa iz 70-ih i 80-ih kakvog su koristili MAN i Mercedes.
Od 90-ih se ugrađuje novi tip poklopca (opet mislim na MAN i Mercedes).
 

nik

Veteran foruma
Ovo bi bio sličan Volvo.
1520983-volvo-fh16-750.jpg

http://www.planet-trucks.com/volvo-...-6-pyrenees-orientales/ts-vi1520983/used.html

A ovo Herpa kotač kojeg koristiš.
MAN-F8-blau-Holz-080607-01.jpg

http://www.lkw-infos.eu/archiv/imag...Teil 2/slides/MAN-F8-blau-Holz-080607-01.html
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Volvo i Scania nemaju "planetarce" u drumskim verzijama,ali ih zato ugrađuju u terenske verzije kamiona.Kod Scania kamiona se taj poklopac poluosovine zove "truba" bas zbog izgleda i vrlo je prepoznatljiv.Ne sećam se da sam kod nekog proizvođača video varijantu točka sa izlivenom "trubom" ili pak ovu manje uočljivu varijantu kod Volvo-a
 

nik

Veteran foruma

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh