Zlajine prerade cestovnjaka

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

djzlaja kaže:
E da, za maskiranje sam mislio napraviti šablone od kartona i prorezat i punut preko zračnim kistom pa se mislim.. neznam ni ja još...???

Ako si ti zadovoljan, onda je dobro odrađen posao. Što se tiče šablona od kartona, nisam baš siguran da bi to uspjelo samo tako....ako već misliš s tom idejom probati, pokušaj prvo na nečem kaj ti ne bude žao ako zezneš...Bolje nabavi maskirnu traku i od nje izrezuckaj nekakve uzorke pa polijepi i onda opali sljedećim slojem boje...
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

Tama u isto vrijeme i ja pišem to za probu;

Da mislim da sam i ja nešto slično čuo ali nisam siguran da je kvasac bio...
Mislim da ću probati na nekom komadu plastike ili šperploče napravit šablon od kartona pa probati da vidim kavu disperziju farba ostavlja tj kava je rubna linija.. pa odlučim..
O propremi šablona i shemi sam čitao još kao "mali" ili ti ga skroz mađi u Hrvatskom vojniku tamo 93-94 imali su uvjek jedan dio o maketarstvu, pa kad budem na tavan kod roditelja potražim ih sve pa prelistam bilo je moćnih članaka samo mi je to tada bila naučna fantastika :)
Problem mi je kod šablona taj dok sam npr s boka sve je ok ali šare se nastaljau bez prekida i na krov i straga pa je to malo teže šablonom.. sjećam se da su u članku šablonom falbali makete tenkova 1:48 il tako nešto odozgor al to je nešto drugo neko model autobusa... a ako neko ima neku još ideju slobodno javite.. nešto ćemo zajedno smisliti..
 
A

Anonymous

Guest
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

probaj ovo...
 

Attachments

  • Bojanje oklopnih vozila.pdf
    1.2 MB · Pregleda: 15

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

Da.. čitao sam ovo jednom davno..
možda sam malo prebrzo čitao al nekužim baš ovo pranje????
imam još jedno pitanje:
nedam mi >:E: mira pa sam uzeo jedan bus.. ovaj metalni u ruke (prošlo je nekih 20 sati od farbanja) i osta mi je sjajni trag prsta.. dakle ne kao da se uronio otisak prsta i ostavio brazdu ali je ostalo sjajnije mjesto gdje sam uzeo nego okolina..
inače ofarbani su ekstra nema niti jedne mrvice , kapljice ili sala tj nakupine farbe i kist me poslužio jer dok sam radio s bocom tlaka prije znao je kapljičasto poprskat ko kiša al sad kompresor i sve ok al ovo s prsima me nasekira.. bezbojni sam mislio naknadno.. jesam li rano uzeo model u ruke ili????
 
A

Anonymous

Guest
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

a recimo da nisi. :S:

Završno kada špricneš po dekalima prozirnu boju, ništa se neće vidjeti. Vidiš, preporodio sam se s vodenim bojama. Za 15 minuta je suho ;)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

nightrain kaže:
a recimo da nisi. :S:

Završno kada špricneš po dekalima prozirnu boju, ništa se neće vidjeti. Vidiš, preporodio sam se s vodenim bojama. Za 15 minuta je suho ;)



Imam od vodenih crnu smeđu i bijelu, al ih nisam još probao.. nekako sam malo bio skeptičan prema njima a sad mi žao kad sam ih kupovao nisam ni znao (najiskrenije) da mogu za zračni kist do prije par dana kad sam post pisao.. "evo učim ko veliki"

Pitanje za bezbojni? imam samo bezbojni mat?? jel to ok, valjda jeste svejedno su boje matne ili???
 
A

Anonymous

Guest
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

Koji zračnjak imaš? Problem je s vodenim bojama što se jaaaaaako brzo suše pa tako i u zračnom kistu. Ne očistiš li sapnicu dobro, može letjeti u kantu za smeće. Ja sam bacio tri jeftilen zračnjaka, no mislim da kvalitetniji zračnjaci imaju bolje sapnice. Inače ja radim ovako; vodena baza + kist, uljna baza + zračni kist.

Bezbojni lak se nanosi po želji. Kupim koji je jeftiniji :D Sjani će mi je uvijek presvjetlucav...ovisi što voliš
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

Zračni kist je Revell standard class, nit je nešto specijalno al nije ni baš najbezvezniji.. (vidi se malo na slici u dnu kraj kompresora, na drugoj strani mislim da je treći post).. Iako sam savjetovan da Revel i nije neki izbor, tješi me da mogu kupiti iglu i gumicu i td. već ove rezervne dijelove (neznam točnu terminologiju :hmmm ) ako se nešto začepi.. mislim da ima u Conradu za kupit pa nije frka jer ima dosta posla oko čišćenja i baratanja s kistom al čim jednom promašiš--gotovo je...
A što se tiče bezbojnog ići su s ovim matom mislim da će za ovu prigodu odgovarati..
 
A

Anonymous

Guest
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

Ne znam baš za taj Revell, ali mislim da nije neko veselje. U dućanu kojeg je naveo vule ima doooobrih zračnjaka...
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

Baš sam pretresao ovu stranicu što je vule stavio link.. stvarno se ima šta za viditi...
A ovaj moj revelov kist i nije baš u cijenovnoj kategoriji kao ovi (mada i nije previse ni jeftiniji al..) to je po onoj staroj "koliko para toliko i muzike".
Ja sam se malo upraksirao s njim i zasada služi.. nije loše ga imati jer planiram s njim reljef na maketi dorađivati, malo i objekte, linije na kolniku itd i td.. a za to je šteta rabiti ove koje sam gledao u ovom gore shopu..
Inače probao sam ovaj Revelov forsirat do koliko tanko može ići.. pa iskreno mogao bi i direktno maskirnu šaru ići s njim ostavlja deljinu od 1-2 mm što nije uopće loše al je problem u startu prve 2 sekunde kad krene mlaz pa to stvara problem a i nije lako šare napamet vuć (barem meni)..
ALI ipak zasada mi se ova Vulina ideja s trakom čini najbliža... (mada imam želju probati šablon od kartona) u svakom slučaju sve ću slikat pa okačim
 

NClight

Hybernated
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

Imaš tekućinu za maskiranje, nekada Humbrol Maskol (imao iskustvo i to šareno... neke je boje skidao, neke nije, ako je ostario postajao je krt nakon sušenja) a sada je od Gunze Sangyo kao najbolja, koriste je avio-modelari zove se Mr. Masking Sol Neo
Vidi http://www.balista.hr/list.php?cat_id=48 a vjerojatno je možeš nabaviti i drugdje u specijaliziranim trgovinama za avio modelare.

Nanosi se kistom, čačkalicom i sl. pusti da otvrdne-gumira, ofarbaj, skini i to je to! Kažu da ne oštećuje prethodne slojeve boje tj. ne skida sa sobom podlogu ili boju.

@ Nightrain
Ravell ne proizvodi sam svoje airbrusheve, već ih samo prepakirava i ljepi svoje oznake... obično su u pitanju Badgeri i Vege, njihov Masterclass je prepakirana Vega 2000 - odličan modelarski zračni kist!
Veći je problem kvalitetan kompresor... e, tu se ima za razbijati glavu... >:)
 
A

Anonymous

Guest
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

Ma Vega 2000 je mrakača! :D Ali skup je taj njihov MAsterset, čini mi se :??:

A kompresor hm, bolje nećemo o tome.... >:)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

Mala pomoć kolege...
uradio sam maskirne šare ovaj dio crnom što ide.. za info jer smo raspravljali kao bi to bilo izvest; odradio sam to na kraju na stari dobr način, -ocrtao tankim markerom šaru i nakraju aqua colorom od Revella obojio ocrtane dijelove običnim kistom
jedino što sam sam sebi zamjerio je da mi je bilo lijeno ići kupiti kist pa sam starim farbao pa mi je negdje ostalo traga od markera na rubovima (al kupio sam upravo novi pa idem poravljat.. al pitanje (odulji ja pravo..)
Koje dvije da pomješam da dobijem Lederbraun??? ili ako se nevaram:- smeđa boja kože???
malo sam sljep za opise boja kod mene vrijed dok nevidim nevjerujem... :D
Jel ide možda žuta i malo crne?? ILI????? neda mi se čekat da stigne ta boja s e-bay pa daj pomagajte..
Slike naravno kasnije okačim..
 
A

Anonymous

Guest
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

Bijela ti je osnova i u nju dodaješ sve u jako malim količinama. Dodaji više puta nego jednom pa da sve u košu završi-
mrvicu smeđe, još manju mrvicu crvene....
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

Uspio sam, ofarbao sam sinoć (dobio sam smeđu od crvene i žute, i onda je potamljivao crnom-- boje su emailne za zračni pa sobzirom kako su rijetke i kako je nezgodno običnim kistom ih nanositi ispalo je prilično OK) a što se miksa tiče smeđa je ispala svjetlija nego što treba; al za prvi put je ok.. danas sam polijepio decale i bacio bezbojni ali..
nije mi jasno šta mi se dešava s decalima.. Imam ih iz Kirbi seta (skika na Moja kolekcija vozila Ho) ali sve sam pokušao: otapao sam ih u mlakoj, vrućoj, hladnoj vodi... miješao vodu i ocat, samu vodu.. čekao 5 min pa 30 min da se omekšaju ali ništa .. neće da se odvoje sami s podloge a kad ih ja odvojim uopće neprijanjaju.. i + što su debeli nenormalno
Za popiz... pravo :wc:
Imao sam od revela maketa 10-ak i folije su bile ekstra čak i bez bezbojnog.. a ovo Kirbi??? neznam..
Jel ima netko slično iskustvo????? il sam ja jednotavno nabasao na loše folije??
 
A

Anonymous

Guest
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

E, a koji su ti boju trebao, ovo je neka skroz tamna. Pa boja ljudske kože je jako svijetla boja :??: :??:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

Lederbraun RAL 8027 ili Revel oznaka 36184 za aqua color boje (ja sam je onako ugrubo preveo koža-smeđa, kao što je u nazivu, vjerovatno se misli na industrisku kožu..) ma nebitno boja je i nekako ok ispala.. decali su me zeznuli..ajd pokušam uslikat modele pa ih okačim al bit će loše slike..
 

Attachments

  • ral8027_150.jpg
    ral8027_150.jpg
    2.2 KB · Pregleda: 25

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

Dakle kao što sam pisao: prvo sam markerom ocrtao šare;
 

Attachments

  • man obiljezena sara.jpg
    man obiljezena sara.jpg
    43.4 KB · Pregleda: 48

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

Ajd svakak' objesi slike da vidimo....Što se decala tiče, more bit da si kupio Kibri set koji je duuuuuuugo negdje čamio i decali jednostavno ošli u 3PM.

A vidim da smo pisali skoro istovremeno...daj kad slijedeći put slikaš, stavi model malo pod svjetlo, bit će bolje....
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh