Zlajine prerade cestovnjaka

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Gotovo pocetnicko pitanje: tj 2 pitanja..

1. Malo sam ugradjivao ledice za rotacije.. sada kada skratim ove zice ..tocnije receno niti.. kako cu skinuti ovaj lak zastitu na kraju koji cu lemiti??

2. Naslonjeno na ovo.. CA ljepilo nece skinuti lak ? ( ja sam ljepio snjim vidim da sve radi ) ali sada moram sakrivati zice pa me strah da spoj nenapravi.. znam da je @Kameni pisao o ovom imao neki problema ..

942017225035.jpg
 

nik

Veteran foruma
Uzmeš tabletu Aspirina ili Andola.
Staviš kraj lak-žice sa kog skidaš izolaciju na tabletu.
Pritisneš žicu lemilicom na tabletu.
Obrišeš krpicom taj kraj žice.
Pazi da ne udahneš dim iz tablete dok ju griješ ili da ti ne dođe u oči.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Uzmeš tabletu Aspirina ili Andola.
Staviš kraj lak-žice sa kog skidaš izolaciju na tabletu.
Pritisneš žicu lemilicom na tabletu.
Obrišeš krpicom taj kraj žice.
Pazi da ne udahneš dim iz tablete dok ju griješ ili da ti ne dođe u oči.
Hvala !! :)

Pravo je zahebana procedura..al sta se mora nije tesko :)
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
najednostavnije je (ja tako radim kod smd žica) po metodi jedne firme koja koristi tu tehniku.

Metoda s Andolom je dobra ali je agresivna a pare su opasne za udisanje i navodno usmrdi se gadno cijeli prostor !!!!!!

Manje nasilne metode...

Metoda 1. moja omiljena ali treba puno prakse da se stekne osjećaj
1. Na vrh lemilice staviš dosta tinol žice. Na vrh lak žice dosta kvalitetne paste i lagano ju guraš u rastopljeni tinol. Povlačenjem lak se topi i otpada a tinol se lijepo nanese na kraj žice. Ja tako radim. Kad se uvježbaš izgleda kao da si tvornički napravio krajeve.

Metoda 2.
2. Uzmeš komad špera ili npr. komad bukve, bora itd.... staviš žicu na drvo i stisneš lemilicom pustiš da se lak zagrije i povučeš žicu. Svaki put lemilicu provuci kroz spužvicu s vodom i kroz pamučnu krpu. Ja tako radim kada ima jako puno lak žica... od SMD LED rasvjete u loksama.... tu metodu koristi jedan kolega s forma koji radi u jednoj elektroničkoj firmi.
Jedino što smrdi po spaljenom drvetu, što je bolje nego po andolu hehehe. Lemilica mora biti jaka. Žica se topi a preko 200 stupnjeva.
Ova metoda je dobra ko imaš jako puno žica a malo vremena. hehe

Metoda 3. Profi metode odnosno alati

 

Martin

Poznati forumaš
Hm, ja sam acetonom bez velikih problema skidao lak sa žica. ALI, treba reći da se radilo o žicama iz starih transformatora....a, tehnologija je napredovala.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Za sta se tocno koristi "white spitit" : za postarivanje izbjeljivanje ..postarivanje??
Također kako se primjenjuje... ide i u mjesavinu s bojom kao i moze se prskat sam??

To je kao neka vrsta razrijeđivača?
 
Last edited:

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Radim ZIL 131 trenutno za zavrsetak jednog projekta..

Imam Herpin ZIL 131 i MAC .. moj dojam je kao da Herpa napravila model 1:100 a MAC 1/87 stim da su im samo kabine iste velicine.. al kod Herpe je sve umanjenije ostalo.. (dakle sve kotaci..sasija.. sanduk.. rezervoari) ??
Jel zna netko nesto o tom vise?? @nik ?
 

nik

Veteran foruma
Radim ZIL 131 trenutno za zavrsetak jednog projekta..

Imam Herpin ZIL 131 i MAC .. moj dojam je kao da Herpa napravila model 1:100 a MAC 1/87 stim da su im samo kabine iste velicine.. al kod Herpe je sve umanjenije ostalo.. (dakle sve kotaci..sasija.. sanduk.. rezervoari) ??
Jel zna netko nesto o tom vise?? @nik ?
MAC i Herpa su jedno te isto; modeli iz Ukraine. Samo što Herpa prodaje već sastavljene, također u Ukraini. Pa se dogodi da slože model od dijelova različitih kamiona a u ovom slučaju vjerojatno si dobio šasiju, sanduk i kotače od ZIL-a 157 sa kabinom i odbojnikom od ZIL-a 131. Zato je i bila ona guma ispod haube jer ne pašu skupa kabina i šasija.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ima li itko ovaj kamion doma u kolekciji??
Treba mi usluga da nesto premjeri..da ga nekupujem bezezeze..
Kamion je M35

244331_b.jpg
 
Last edited:

boki

Član foruma
Treba mi duzina i sirina sanduka.. :)
Vec si mi jednom davno mjerio na drugom kamionu :)
I sada trazim isto.. :(
Sorry, ali ipak ti neću moći pomoći.
Pronašao sam u rinfuzi samo jednu šasiju i kabinu ali bez sanduka. Jedino što još imam je cerada za koju mi se čini da pripada njemu ali ne mogu biti 100% siguran. Njena unutrašnja dimenzija je 43,5x28mm.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh