Zlajine prerade cestovnjaka

hyperion

Veteran foruma
Zlajo, ovaj kamion sam mislio pa ako ti što služe mjere?

img7213.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Prerada poljski WZT 3 odnosno M84 IA tenk za izvlacenje..
Iako se necini ovako al vise je "samogradnja "nego prerada..al ipak je prerada :) vecina osnovih stvari je koristeno i posudjeno s raznih modela..
Evo silike.. (vidim malo mi je zracni bacio vise boje..al ajd )
652018232113.jpg652018232127.jpg652018232144.jpg652018232230.jpg65201823227.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Da li zna netko da li ;
TAM 110 (dvoosovinac) i TAM 150 (troosovinac) imaju kabine iste dimenzije??
 

nik

Veteran foruma
Da li zna netko da li ;
TAM 110 (dvoosovinac) i TAM 150 (troosovinac) imaju kabine iste dimenzije??
Izvana da ali u kabini 150-ice ima puno manje mjesta zbog većeg motora (V6 umjesto rednog sa 4 cilindra) pa se na suvozačkom mjestu vrata moraju zatvoriti lijevom rukom jer se desna ne može tako smotati...
:mamurluk:
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
nisam siguran da je to baš tako, na 110 je sredina visoko zbog rednog motora, a na 150 je sredina šira, ali niža pa kabina izgleda puno komotnije, e sad ako je Nik uspoređivao prema sebi hm... I 110 su bile dvije varijante, stari mjenjač i novi mjenjač
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Trebam savjet/ideju

Kako najlakse izraditi pick up vozilo Opel campo??

View attachment 86481

Ima li uopce kakvih pick up ova u 1/87 u ovom formatu??

Meni zasada jedino pada na pamet prepraviti dzipa toyotu u pick up verziju rezanjem krova??

Ima li tko savjet ideju.. sve je dobro doslo :)

Edit. .. il najprije printat u 3D


Nasao sam donora za preradu .. Na sajmu u Gracu za 1 EUR po komadu hahahahaha

Planiram staviti tockove od Buscha od Toyote ..probat masku doraditi.. rotacija na krvov i to je to :)

10102018212751.jpg10102018214548.jpg
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Nasao sam donora za preradu .. Na sajmu u Gracu za 1 EUR po komadu hahahahaha

Planiram staviti tockove od Buscha od Toyote ..probat masku doraditi.. rotacija na krvov i to je to :)

View attachment 102493View attachment 102494
Sviđa mi se potpuna predanost ideji cijelog projekta :_)))))
Daj napiši u postotcima koliko je gotovo i kada se očakuje neka veća slika odnosno barem djelomični završetak
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
A nemam tocan podatak :(

Ima dosta toga zavrsenog , imam najvise kupljenog sto ceka farbanje i dekaliranje.. (al malo mucim muku s rotacijama,pa me to dobro usporilo... ..to si ti kriv ;) )
Malo sam bio u drugim poslovima.. (zbog prinove koja dolazi zaustavio sam lakiranje..pa trazim novi adekvatan prostor)..
No moram "projektno" pristupiti i sve inventurno evidentirati ..napraviti spisak potrebnog, spisak nabavljenog i zavrsenog pa i znat cu bolje postotke..
Zasad radim iz glave.. (ali neke stvari duplam bezeze hahahah)
Generalno.. BOV, TAM 110/Torpedo i TAM 130 i one SRLS ove HR proizvodnje ce biti problem tj o tome ce ovisiti zavrsetak cijelog projekta ..
To ce trebati 3D print raditi.. i o tome ce sve ovisiti na kraju.. (a oni su barem 40% projekta) :(
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Sviđa mi se potpuna predanost ideji cijelog projekta :_)))))
Daj napiši u postotcima koliko je gotovo i kada se očakuje neka veća slika odnosno barem djelomični završetak

Ovako..

Motorizirani dio bi trebao imati nesto preko;
230 komada (vozila i vucnih vozila, prikolica.. )
113 komada imam nabavljeno (dakle i gotovih i onih koji cekaju sastavljanje i farbanje a i preradu, osvjetljenje..a takvi nezavrsenih je najvise..al za njih imam rjesenje manje vise)
Dakle na 50-tak % sam nabave!!

Od 117 onih koje nemam ;

26 komada je Land rovera Wolf defendera 110 ..to su ovi kao pick upovi
Screenshot_20181118-231528_YouTube.jpg
Njih mogu od Buscha defendera 110 rezati krov i preradjivati..al previse ih je..a i skupi su pa cekam nece li barem izaci u toj varijanti pa zasada po tom pitanju miruje...

I jos ima preko 60 komada BOV. Bov/Polo .. Torpedo/Tam 110 i TAM 130 koje ce se morati printati..
I ostaje jos nesto kupovine i puno rada i farbanja i prerada..
Jer generalno od cca 230/235 komada nema proizvedeno nikako ili se nemora pilati i radikalno preradjivati oko 150 komada ili cca 65% projekta ..

Takodjer; ovde nije uracunato 14 plovila i 30 letjelica od kojih sam usput nesto prikupio ali se nebaziram na taj dio previse..

I na kraju .. projekcija je da bi sve bilo dugo od 13 do 15 ak metara.. neznam točno ovisi od razmaka medju vozilima..al to je otprilike to.. s tim da bi manje od 1 metar otpao na pjesacki desalon ukoliko ga odlucim simbolicno prikazati
:)

Edit;mala napomena..jedino sam malo skratio u planu gardijski desalon koji je imao 40 torpedo(tam 110) vozila na 10 vozila i u oklopno mehaniziranom desalonu nisam siguran u broj M84 tenkova.. ostalo bi trebalo biti .. vjerni prikaz :)
 
Last edited:

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Pozz ekipa.. ljeto gotovo..
Ajmo raditi nešto..
Pitanje;
20190907_133521.jpg



Zanimaju me ove stope koje paraleno..stoje?? I malo su specificne...
Ima li neki model s kojeg se mogu skinuti .. ili neki grajf il nesto.. Kirbi?? Nemam pojma..
Ima wiking s ljestvama B32 ima slice stope al su utopljene u sasiju .. tesko ih ispilati..
Mada mi ova wiking treba da posudim s njega korpu .. al skup je ko vrag

20190907_133611.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh