Zlajine prerade cestovnjaka

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Imam ja sliku tog reza. Zlajo, Silvio ( @ZLi ) ti je sve točno rekao. Nemoj ni pokušavati rezati stiren laserom. Nije dobro. Bolje ga je frezati na CNC to je onda odlično. Ispadne oštro i odlično.
Za laser je plexi kao stvoren. Stiren je premekan i ima nisku točku tališta tako da se topi i uz odrezani rub imaš izbočenje.

U ovoj temi imaš točno sve opisano i točno taj primjer rezanja stirena laserom i frezanjem na CNC
https://forum.malezeljeznice.net/index.php?threads/prerada-vagona-obb-diho-u-hŽ-daa.9596/post-132215

Ajde da ovde prokomentiram da nekvarim onu temu...

Imam pleksiglas od 1mm .. manje ni neznam.da li postoji..
Dakle.ako nenajdem CNC glodalicu da probam na pleksiju od 1mm sa laserom??
Tu cu dobiti tocne i precizne rezove?
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Ajde da ovde prokomentiram da nekvarim onu temu...

Imam pleksiglas od 1mm .. manje ni neznam.da li postoji..
Dakle.ako nenajdem CNC glodalicu da probam na pleksiju od 1mm sa laserom??
Tu cu dobiti tocne i precizne rezove?
Točno. Možeš plexi bez problema rezati laserom. Treba podesiti snagu za rezanje i graviranje plexija od 1mm. To će najbolje @ZLi odgovoriti. Za maketu Zagrebačkog Rotora gravirali smo i rezali plexi bez problema. Rub je oštar ali treba ga popbrusiti. Za ljepljenje smo koristili specijalno ljepilo za plexi. I naravno nikako alkohol!!!
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
To je veliki Bronto iz garaže Žitnjak. Postoji i mali Bronto u Interventnoj postrojbi.

Veliki Bronto (nabavljen 1992.)
436.jpg

230.jpg

MERCEDES 2629 BRONTO SKYLIFT 40-2T1
Malo da ozivim temu..
Radilo se zadnji Corona mjeseci a kako je kao Corona stala..stali i rasodi.. fali zavrsni detalja ..cijevi ...srediti stope hidraulike .. rukohvate na stepenica.. ofarbati kabinu.. itd itd.
Sta je sve preradjivano.. moze se knjiga napisati..
Kratko cu..
-kabina i blatobran prednji podignuti
-kabina i zarezana na vrhu da ruka ulijeze na nju
- od Del pradovog krana osto je samo okvir.. u njega ugradio hidrauliku da se izvlaci.. duple hidraulicne cijevi za podizanje.. postolje na koje se utice klik klak.. skratio upravljacki plato i ugradio sjedslo.. odstranio dosta stvari skalperom..
-korpu preradio sila stvari..ugradio šmrk..prebacio komandni pult ..
-izgradio u potpunosti nadogradnju s bocnim stranicama podom i td i td..
Ovako je to nekako islo..
Screenshot_20200613-233341_Gallery.jpgScreenshot_20200613-233422_Gallery.jpgScreenshot_20200613-233400_Gallery.jpgScreenshot_20200613-232415_Gallery.jpgScreenshot_20200613-232357_Gallery.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Kako nije posta radila snasao sam se za boju koju ja dostupna bila..
Plato konstrukcije sam farbao zracnim kistom ali nekom bojom iz spreja s krom efektom..
Boja je ekstra..ali bocicu treba stalno tresti da je ravnomjerno izmjesana smjesa.. inace postoji mogucnost pojave veceg ili manjeg sjaja/efekta
Edit: bezbojni nisam jos nanosio moram dekale staviti pa cu se zabetonirati
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Kako nije posta radila snasao sam se za boju koju ja dostupna bila..
Plato konstrukcije sam farbao zracnim kistom ali nekom bojom iz spreja s krom efektom..
Boja je ekstra..ali bocicu treba stalno tresti da je ravnomjerno izmjesana smjesa.. inace postoji mogucnost pojave veceg ili manjeg sjaja/efekta
Edit: bezbojni nisam jos nanosio moram dekale staviti pa cu se zabetonirati
Kolega odlična prerada i bojanje.

Isprobaj boje od Testorsa linija Model Masters Metilizers.

Inače taj problem s taloženjem metalnih čestica je prisutan kod svih Metilizers boja bez obrira na proizvođača pa ih treba stalno tresti.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Od čega je ova imitacija aluminijsko lima na podnici i kutije za pribor.
Inače vrhunska prerada.
"Lim" je plastika debljine cca 0,25 mm (mislim da je stiren..al uglavnom je neka slicna plastika) koja na sebi s obe strane ima gotovo savren uzorak imitacije limenih podova.. to mi je kolega @tomislavm poslao ima par godina (mozda ce on znat bolje objasniti).. inace presavio sam rubove preko linijara pa ih onda odrezao..pa sam dobio "obli zavrsetak" kao kod orginala.. nasjeo je na pod tako jako da je mogao ostati i bez ljepljenja :)

Kofer je gotov kupljen.. stavim sliku s kataloskim brojem.. slucajno sam ga nasao prije mjesec dana..inace sam bio planirao sam izraditi i poljepiti ovom imitacijom lima..
Ima nesto drugaciji reljef al to je ok i neprimjetno.. mislim da je tako i u stvarnosto.. ja sam kupio par komada.. imam jos planoca s njima.
Screenshot_20200614-205205_eBay.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Svi su s PLA materijalom printani..

Samo je jadan od bijelog ostali od sivog..
Plus bijeli je malo ociscen a sivi su onakvi kakve ih je printer ispljunuo :)
Imaju omalo onih niti.. tanki po sebi kao paucina i poneku nepravilnost koje se ostrane..

Podvozje treba nacrtati i odprintati jos... ostavljeni su utori.. u koje ce se uknapovati osovine i kardani..

Kasnije cu probat Herpine kotace provizorno staviti.. dok budu osovine gotove i felge..
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh