Zlajine prerade cestovnjaka

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
INFO: Na zahtjev djzlaje tema "Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka"
je preimenovana u "Zlajine prerde cestovnjaka".

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Prije svega nadam se da nisam promašio mjesto teme..
Može li mi itko reći koje oznake (Farb-Code) trebam tražiti jer hoću preurediti MB 303 u vojni autobus..
Dakle maskirna shema bundeswerha boje koje idu su:
podloga zelena; i dvije vrste šara crna mat i neka vrsta smeđe.. (ne ide mi baš opis boja najbolje al ak netko pomoći)
Boje kao na slici:
E da; dakle imam standardni airbrush od revela na koji se odozdo zavije kupljena bočica za airbrush.. I ako netko zna gdje ima to za kupiti u zg.. ja sam ih našao u Conrad bih pa ih tu najvjerovatnije kupim al ipak ak me put nanese..
 

Attachments

  • marigus br 2.jpg
    marigus br 2.jpg
    60.5 KB · Pregleda: 288
A

Anonymous

Guest
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

Sviđa mi se tema i nekako si mislim da ćeš nam ipak postupno prikazivati preradu pa sam premjestio temu ovdje.

Što se tiče boje, Revella imaš u Mulleru (City center one), Turbo limaču i Algoritmu. To je što ja znam. Inače, nije Revell neki najbolji odabir.

:palac_gore:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

Naravno da slike idu čim krenem.. inače prerađujem i od Sikua Man-a 1:87.. nije loš model uopće kada mu se skinu one dječije naljepnice,(već je netko od kolega preradu stavljao u temu cestovnih vozila) inače prerada ide u Eurolines - Centrotran Sarajevo.. već je pofarban, samo sam zapeo na decail foliama.. tj izradio sam ih u Corelu ali tražim foliju d ih printam.. inače sve o tome znam s foruma i forum mi je i dao ideju...pa naravno stavim slike, možda nekom nešto pomogne, uglavnom neće škoditi.. valjda prerada ispadne OK?? nemogu svašta uplovdoavat na forum.. :D
Inače obišao sam prošli vikend sve centre u zg. u Muleru sam i kupio 2 sikua,, (nabacio sam slike na post o mojoj kolekciji) ali u svim trgovinama imaju samo one standardne male kantice za kist i aqua boje.. nigdje nema za air brusch (il ih ja nisam našao)... baš čudno..
Inače Revell mi je bio prvi dodir s svjetom maketa pa sam nekako na tome ostao.. druge marke nisam ni probao.. ima vremena
Ima u Condradu za naručiti tih boja ali dok netko od kolega mi nenapiše koji farb code ništa jer nemogu nikako na Conradu da dešifriram na spisku koja je koja boja..malo im je taj dio zbrkan i nepregledan..pa sam im mislio mail slati..
Pomagajte!!!!
 
A

Anonymous

Guest
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

Pazi kaj imam, nisam ni znao. Valjda će biti od pomoći
 

Attachments

  • Revell.PDF
    420.9 KB · Pregleda: 38
  • Revell aqua.PDF
    347.9 KB · Pregleda: 22

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

To je to... HVALA puno, ovo će bit od pomoći..
 
A

Anonymous

Guest
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka
 

Attachments

  • Revell.jpg
    Revell.jpg
    162.7 KB · Pregleda: 251

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

Stvarno je pomoglo, s liste sam isčitao RAL koji bi bio otprilike po meni i guglao guglao. Tako sam nabasao sam na super stranicu
Link: http://www.jpsmodell.de/dc/fahr_e.htm#deutschland
Ispada da su boje
1984
Bundeswehr 3-Tone Camouflage.
RAL 9021 - Teerschwarz
RAL 8027 - Lederbraun
RAL 6031 - Bronzegrün
Tako bi se reklo po stranici.. u svakom slučaju ako nekome treba neka posjeti stranica je interesantna...
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

Kolege,
znam da sam s ovim već pomalo dosadan al molim vas za info jel mogu umjesto email boja uzeti ove Revell aqua (nema iskustva s njima radio sam samo s ovim emailnim, a samo ovih aqua ima na Revelovoj stranici izgleda da ovih email nema nigdje kupiti tj ak ih ima koliko vidim jako uzak izbor-ostaci zaliha)
U opisu im piše da su za plastične površine???pa me zanima jel itko radio s njima i jel može se na metalne modele nanositi..naravno uz premaz "grudirunga" (podloge- pripreme) il kako se već na hrvatskom kaže jer znam jedino taj izraz..
Čini mi se da je bilo govora na forumu al možda su koristili drugu terminologiju akrilne farbe??? Jel radio netko s tim Revelovim do sada -- mislim mješao ih s vodom i prskao airbrushem (jel preporučujete da ove kupim i krenem u preradu)??????
 
A

Anonymous

Guest
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

Ovdje sam iznio svoje iskustvo, a i drugi su se javili ;)

http://www.malezeljeznice.net/_forum/viewtopic.php?f=41&t=789

Sad je malo bolje...Ma uredu je to. Tko ima volje, može "šmirglati" do potpune plastike. Sada ću na bojanje.

Postoje tri načina bojanja. Sve sam isprbao. Malo ću o tome. Postoji moja tema u kojoj sam bojao GP38 u CPR bojanje. Tamo sam koristio zračni kist s kompresorom. Recimo da je to najkvalitetniji način, ali najlošiji za stan. Taj mali kompresorčić sa zračnim kistom sam kupio u Bauhausu za 800 HRK. Kompresor je odličan, ali z.kist je loš. Naime, sa z.kist sam koristio boje na bazi ulja i stvar radi savršeno. Samo postoje određeni problemi. Sve smrdi. Boja se mora razrijeđivati uljnim razrijeđivačem. Sve zahebete okolo. Treba vam radonica. Garaža. :crk: Nakon bojanja, potrebno je sve oprati. Tome nikad kraja. :wc: . Kupatilo izgleda kao hirošima.



Naravno, postoje boje na bazi vode. Popularne "akrilke". E sad, ovaj z.kist koji sam kupio u kompletu je loš. Jako loš. Kad sam probao s akrilkama, začepio se i završio u smeću. Problem nastaje u tome što boje skoro pa nije potrebno razrijediti. Ja ih razrijedim s malo alkohola. Alkohol ubrzava postupak sušenja koji je ionako prebrz. Z.kist se stoga prebrzo začepi. Moj savjet je kupnja skupljeg z.kista. Ima raznih, ne bih o tome jer nisam isprobao nit jednog.

Znači, uljne boje se suše 24h, a vodene 0,5h. Vrijeme je novac :!: :!: :!: E sad, ukoliko ne želite dati novce za skupi z.kist, možete običnim kistom nanositi boju. Tu sam na svojoj koži osjetio veliko razočarenje. Uljne nisam mogao nanositi kistom. Premasne su i ostaju tragovi na vozilu, a i ta zahebancija pranjem mi je :wc: Ali zato, vodene su pogodne za kist. Opet postoji problem. Neke su preslabe. Jednostavno se prozire plastika. Znam iz vlastitog iskustva koje se ne proziru. Za sve koje žele znati neka se jave na PP i dajem popis boja da ne gnjavim više.

Zadnja, najjeftinija i najjednostavnija inačica je sprej u boci. Opasna stvar. Ne treba puno novaca izdvojiti za njih, netreba ništa prati. Kupio sam boju i pobojao kamion. Potrebno je oprezno raditi. Mlaz je jak i mora se bojati s udaljenosti koja se procijeni prema mlazu spreja. Uvijek se mora početi prskati sa strane i onda postupno prijeći na model. Evo mog rada sa sprejem.

Sve ovo vrijedi i za revell.


djzlaja kaže:
pa me zanima jel itko radio s njima i jel može se na metalne modele nanositi..naravno uz premaz "grudirunga" (podloge- pripreme) il kako se već na hrvatskom kaže jer znam jedino taj izraz..

Temeljna boja :?: :?:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

Temeljna.. naravno .. mozak mi je stao totalno od e-bay počeo sam na njemačkom i misliti... ( a cijelo sam vrijeme bio na ovom gore postu al eto nikako prvu stranicu kliknuti a davno sam je čitao..
Evo stigao je bus
 

Attachments

  • !B3RO4I!!2k~$(KGrHqR,!iQE)q92mvgGBMll7Kptdw~~_12.JPG
    !B3RO4I!!2k~$(KGrHqR,!iQE)q92mvgGBMll7Kptdw~~_12.JPG
    17.1 KB · Pregleda: 165

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

Acetonom sam skinuo boje, rastavio ga.... (slika je loša zbog svejetlosti al popravim sutra)
Interesira me dal da bacam temeljnu po busu (plastika je)da neizgubi detalje npr ima sitni logo 303 kod vrata.. (inače nabavio sam email revel RAL 6023 bronze grun pa ću zračnim farbati)
U Mr Muscolu sam otopio i siku mana jer njega ću prvo temeljnom pa se mislim hoću li bjelo jer sam kupio i bijelu aqua revel pa da vidim il i njega zeleno vojni...
Ovaj post više pišem da mi date savjet za 303 dal da ide temeljna prije il en? pa ak neko dosutra nejavi ja idem direkto bez... valjda neuprpastim je sumljam da bi ovu plastiku posle mogao popraviti a da sloj nebude debeo..
 

Attachments

  • Fotografija-036m 01.jpg
    Fotografija-036m 01.jpg
    41 KB · Pregleda: 119

vule

Poznati forumaš
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

probaj ovo radi sitnih detalja
<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=23&t=1792" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=23&t=1792</a>
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

Prva faza je završila pa obećao sam par slika.. (imam problem s aparatom pa slikam mobitelom) ako mislite da su slike loše kvalitete recite pa kad rješim problem da stavim kvalitetnije ako ove nezadovoljavaju.. pa unaprijed se ispričavam)
Evo kako sam ih pripremio na postolje za farbanje.. štapići od sladoleda kroz probušenu kutiju..
 

Attachments

  • Fotografija-01.jpg
    Fotografija-01.jpg
    61.7 KB · Pregleda: 101
  • Fotografija-02.jpg
    Fotografija-02.jpg
    71.4 KB · Pregleda: 99
  • Fotografija-03.jpg
    Fotografija-03.jpg
    45.5 KB · Pregleda: 97

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

Ovo je kompresor s kojim radim.. moćna stvar jaki a uopće nije bučan.. bez ikakvih problema tj bunjenja susjeda ;) radim s njim i po noći..
 

Attachments

  • Fotografija-04.jpg
    Fotografija-04.jpg
    42.7 KB · Pregleda: 112
  • Fotografija-05.jpg
    Fotografija-05.jpg
    48.4 KB · Pregleda: 115
  • Fotografija-06.jpg
    Fotografija-06.jpg
    75.4 KB · Pregleda: 121

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

Ovo je produkt farbanja.. ispalo je ekstra vidi se svaki mikrometarski dio i oznaka 303 kraj vrata i svaka najsitnija linija znak mercedes štope exstra.. slike su loše pa nedaju dojam ali iz bliza su ekstra.. zadovoljan sam... perfekcija
 

Attachments

  • Fotografija-10.jpg
    Fotografija-10.jpg
    66.1 KB · Pregleda: 96
  • Fotografija-12.jpg
    Fotografija-12.jpg
    54.4 KB · Pregleda: 95
  • Fotografija-13.jpg
    Fotografija-13.jpg
    78.8 KB · Pregleda: 95

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

I na kraju pošto je pranje zračnog kista :wc:
Odradio sam i jedan stari MB sanitet.... ispao je također ekstra
 

Attachments

  • Fotografija-11.jpg
    Fotografija-11.jpg
    51.2 KB · Pregleda: 79
  • !B2EF26!!Wk~$(KGrHqMOKiEE)RGChR8EBMg-r9kDg!~~_12.JPG
    !B2EF26!!Wk~$(KGrHqMOKiEE)RGChR8EBMg-r9kDg!~~_12.JPG
    13.1 KB · Pregleda: 79

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

To je to zasada..
Ostaje mi odluka koji idu u maskirnu varijantu a koji ostaju????? Mislim se da pokušam mana maskirati jer ako zabrljam otopim ga u MR Muscolo i ponovno... A ova dva da ostavim..
Naravno idu decali, reg pločice oznake i td.. žmigavci ofarbat svjetla ... i to bi bilo to zasada zadovoljan..
E da, za maskiranje sam mislio napraviti šablone od kartona i prorezat i punut preko zračnim kistom pa se mislim.. neznam ni ja još...???
 

vule

Poznati forumaš
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

koje misliš maskirne šeme stavljati?Inače mi se ovo sviđa,a imaš i Tamiya trake za farbanje ja ih nedavno naručil i super su ...... :ples2:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

Mislio sam u stilu kao slika na početku posta...
tj nešto kao ova slika u provitku..
Te trake možda nisam dobro skontao al mislim da su one više za zaštititi ili eventualno ravnu crtu povuć..mislim da nebih mogao izvesti maskirnu shemu,,jer bi se ispod zavukla farba pa bi ružno izgledalo.. il griješim???
 

Attachments

  • bw_pkw_8sitzer_vw_t4-re.jpg
    bw_pkw_8sitzer_vw_t4-re.jpg
    71.8 KB · Pregleda: 59
A

Anonymous

Guest
Re: Revell Email Airbrushfarbe - kupovina i oznaka

Joj ima trik s kvascem. Sada je cijeli zeleni. Tamo gdje želiš ostaviti zelenu premažeš pomoću kista s otopljenim kvascem u vodi (digo). Sve poprskaš smeđom. Kada je suho, opereš kvasac i nanovo ga natrackaš ali ovaj put na zelenu i smeđu koju misliš ostaviti. Sada prskaš sivu. Sve opereš vodom i kada siđe kvasac trebao bi dobiti maskirnu boju. Taka nekak. Odi na maketarski forum i tamo nađi, mislim da sam tamo to vidio!!!
:uvrnut
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh