Avioni, helikopteri i ostale letjelice

hyperion

Veteran foruma
Moje prinove

img7236resize.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ohooo.
Nevidim dobro sliku al sto vidim Roco minitanks.. (Marklin 4Mfor ima maskienu saru)
Odlican model kolega..
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Tema je već dugo zamrla i oprostite kaj ju vraćam među žive, što inače nije po nekim forumskim pravilima, ali mislim da je opravdano.
Za kolegu sam sklopio Revell Airbus A320/319 kit. U kitu ne dolaze nikakve decal oznake, iako je na kutiji Lufthansin eroplan. Kolega je nabavio decal set koji je po kvaliteti odličan, jedino je zafrkancija kaj zvaku boju treba posebno sjeckati i lijepiti. Sad zamislite naštimati onu malu zastavu RH kod registracijske oznake. pimplavo za ponoreti. Sam odljev je poprilično traljav, ne spaja se bogznakak dobro. Puno toga je trebalo popraviti, ali to sam shvatio tek kad je za neke stvari bilo prekasno. Revell ne isporučuje prozirna plastike za bočne prozorčiće, dok za vjetrobrane ima prozirna plastika. Kad sam im pisao rekli su da se taj set za bočne prozorčiće uopće ni ne proizvodi. Nazdravlje! Na maketarskim forumima sam vidio da to rješavaju na način da rupe prozora zakitaju, pobruse i pofarbaju kao i ostatak aviona. Nakon toga decalima simuliraju prozore. Ja sam odlučio s unutarnje strane nalijepiti trake prozirne folije.
Iako je shema bojanja za Croatia Airlines poprilično jednostavna, bilo je dosta posla s maskiranjem prije bojanja.
Decal set za ovaj 1:144 avion proizvodi Flightpath i moram reći da su stvarno odlični. S druge strane, ne daju nikakvu sastavnicu niti slikovni naputak gdje ide koji decal. Sve je šturo objašnjeno u par rečenica, a kao slikovnu ilistraciju dobijete dvije crno-bijele slike aviona loše rezolucije. Valjalo je provesti nekoliko sati na webu ne bih li našao točne pozicije za decale.
Sve u svemu kako je loš kit, mislim da je dosta dobro još i ispalo.
68lt.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Mi x2 armije Makedonije:
Imam ja decal set (al u mjerilu 1/72 :() za MI24 od Hrvatskog ratnog zrakoplovstva, Spec jedinica vojske Srbije, i Makedonije i neznam možda čak još jedan dojde mada više neznam ni ja ..al u svakom slučaju iskoristiti ću ih za bojanje ovih u 1/87 (mislim sheme i upustva iskoristit ne decale ;) )..

Jer, kupio sam pred novu godinu 3 komada ovih MI 24 od Airpowera87 u mjerilu 1/87 pa čekam ih nestrpljivo čekam da stignu.. (jer sam ih morao u njemačku slati..) :ples2:
Neznam zašto nitko MI-8 u mjerilu 1/87 ne proizvede?? nema mi logike nikako ?? :palac_dolje:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Da da Herpa lagano pomalo i polako vraca stare alate u pogon i radi nova reizdanja " Discontinued Model-a" ..
Prvo Bell UH 1, pa Unimog 1300 sanitetski pa sad ovaj helić...
Nije lose.. jer na ebay su znali se dosta visoko prodavati..u MINT stanju..
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Jedan od drazih... iako "van mjerila" (1/110) oped dovoljno i iznenadjujuce velik model koji ce pasat u kombinaciji na stajanki s MIG-ima 21 u 1/100..
Uz lakse intervencije lako ide u HR varijatu..
Sigurno ne posljednji ovakav u mene.. :)

2015-08-02 12.11.22.jpg
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Jedan od drazih... iako "van mjerila" (1/110) oped dovoljno i iznenadjujuce velik model koji ce pasat u kombinaciji na stajanki s MIG-ima 21 u 1/100..
Uz lakse intervencije lako ide u HR varijatu..
Sigurno ne posljednji ovakav u mene.. :)

View attachment 64864
.... uhvatio ih jučer na generalnoj probi:

P1010132.JPG
 

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Huh,
odakle da počnem. :cool_2:
Pa ovako, zagolicao me djzlaja da potražim svoje model aviona koje stoje po kutijam ko zna koliko dugo (jednog dana....)
I dok sam tražio slike na kompu, da ih okačim, koji me vrag :spank: terao da vidim šta ima novo na www. :citaj: u 1:87
Kad ono prvo pa muško :
Roco DC-47.png I ne da mi đavo mira, pa nastavih bespućima www.
Pošto sam skupljao našu civilnu avijaciju, bacim prvo pogled da vidim šta se dešava na tom polju.
Kad ono :glup:glup:glup. Znači obrati pažnju na god. proizv. 1964 !!!!!!!!!! www.je čudo : http://www.veb-plasticart.com/#!il-14/c30j
IL-14.png
Međutim ima normalnih stvari u 1:87
Junkers Ju 52 3M.png
A i izbor u ceni : (hvala ti :naklon: www.)
AP Junkers Ju 52 3m.png
Tolko za sad, nadam se da nisam smorio sa ovim slikama , al šta ću kad mi je JAT u krvi . (naravno posle JŽ parnjača)

P.S. Jaje je zakon !!!!!
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Osim tih..
Ima i Tornado, Eurofighter i helikoptera od Airpowera u mjerilu 1/87..

Od Y modele ima i RF 4 Phantom.. RF 104 .. F 86.. i svi u 1/87

Ima toga jos.... valjalo bi jednom se zaletiti i napraviti popis modela s slikama ;)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh