Piko SŽ 'Z' vagoni

nik

Veteran foruma
Mislim da je Piku otišlo slovo "t" nekamo kad su pripremali šemu bojanja i zapravo bi morao biti Beelmt. Koliko mogu vidjeti sa njihove stranice vagon ima broj 61 79 20-70 003-9 i on je lijepi mix broja od Y i Z vagona a broj uopče ne postoji.
Piše lijepo na vagonu serija 20-70 i u rasteru 160 RIC pa je očigledno riječ o Y vagonu.
BTW i originalni slovenski Beelm (i ABeelm) vagoni su svi krivo obilježeni jer m na kraju ne mogu imati Y vagoni ali valjda je netko na SŽ mislio da m znači klimu (ili nisu ažurirali pravilnik o obilježavanju još od sredine 80-ih)...
:hahahaha:
 
Last edited:

nik

Veteran foruma
Da li je kontinuirana žuta crta (ali završena prije vrata) kod Piko Aeelmt vagona opet greška ili je postojala i ta varijanta na SŽ?
PIKO-58665-S%C5%BD-1R.jpg

Aeelmt-1090-003-IC-111-MUN-BEL.jpg

:hmmm:
 
Last edited:

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Pa možda kod Piko znaju nešto više... možda budu takvi novi vagoni o kojima sanjaju na SŽ več godinu ili dvije... ;)
 

Izidor

Član foruma
:pozdrav: :vrag:

@wiggum kaj da kažem, ti me vučeš za jezik.
Danas je posljednji dan za naručivanje po jeftinoj cijeni :D :crazy:
Vi samo pišite kaj ne valja, možda od Piko-ja čitaju i nadajmo se da greške odprave, pa će bit za pola cijene ACME-ja odličan vagon :hihihi:
Možda će baš Piko slijedeče godine napraviti ista kolica i u "N" :p
Pa to je i bio naš cilj, da se napravi odlican model u Piko kvaliteti.:pivo::fotic:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Vi samo pišite kaj ne valja, možda od Piko-ja čitaju i nadajmo se da greške odprave,
Stvar je vrlo jednostavna: samo da ovaj vagon 2. razreda Beelm(t), ako žele zadržati aktualno bojanje na modelu,
preprave označavanje u ABeelmt (adekvatno korigiraju numeraciju i ostale oznake), ili da
jednostavno Beelmt naprave u staroj shemi bojanja i stvar riješena!:palac_gore:
 

Davor

Veteran foruma
Stvar je vrlo jednostavna: samo da ovaj vagon 2. razreda Beelm(t), ako žele zadržati aktualno bojanje na modelu,
preprave označavanje u ABeelmt (adekvatno korigiraju numeraciju i ostale oznake), ili da
jednostavno Beelmt naprave u staroj shemi bojanja i stvar riješena!:palac_gore:
I razvuku na odgovarajuću dužinu. :)
 

malimiha

Član foruma
Pa to je i bio naš cilj, da se napravi odlican model u Piko kvaliteti.:pivo::fotic:
:hmmm: pa jeli si i Ti u toj "naši-vaši" priči prisutan :hmmm:
Stvar je vrlo jednostavna: samo da ovaj vagon 2. razreda Beelm(t), ako žele zadržati aktualno bojanje na modelu,
preprave označavanje u ABeelmt (adekvatno korigiraju numeraciju i ostale oznake), ili da
jednostavno Beelmt naprave u staroj shemi bojanja i stvar riješena!:palac_gore:
I razvuku na odgovarajuću dužinu. :)
Imam i ja jedan predlog. Jer se sve radi u Kini da napravi A.C.M.E. vagone u toj shemi za cijenu PIKO-ja :hihihi: i svi smo sretni :pivo:
 
Last edited:

Izidor

Član foruma
Čekamo sada Piko, da nas prijatno iznenadi korektno napravljenim modelom za pola cijene Acme modela.:party::yes:papa::papa:
 

Izidor

Član foruma
Evo DB Bpmz 291 modela od Pika u egzaktnom mjerilu (skroz desno na slici).
normal_DSC01293.jpg

Ali preporučena cijena je 49,99 eur što je znatno više os 1/2 cijene odgovarajućeg ACME modela...
http://www.piko-shop.de/index.php?vw_type=artikel&vw_id=23568
:D
:pozdrav: :vrag:

@wiggum kaj da kažem, ti me vučeš za jezik.
Danas je posljednji dan za naručivanje po jeftinoj cijeni :D :crazy:
Vi samo pišite kaj ne valja, možda od Piko-ja čitaju i nadajmo se da greške odprave, pa će bit za pola cijene ACME-ja odličan vagon :hihihi:
Možda će baš Piko slijedeče godine napraviti ista kolica i u "N" :p
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Evo DB Bpmz 291 modela od Pika u egzaktnom mjerilu (skroz desno na slici).
... a to bi bila glupost da ih idu prefarbavat u Mimare..(i još k tome za 49,99)
Od exact modela se ipak očekuje malo više (pogotovo danas i nakon što su se Mimare bile pojavile na tržištu,
najavljivane još od vremena Railtopa).
 

nik

Veteran foruma
... a to bi bila glupost da ih idu prefarbavat u Mimare..(i još k tome za 49,99)
Od exact modela se ipak očekuje malo više (pogotovo danas i nakon što su se Mimare bile pojavile na tržištu,
najavljivane još od vremena Railtopa).
Mislio sam na exact model DB vagona istog tipa kao što je i ACME radio samo što nije upola cijene.
 

Mon

 
Osoblje foruma
.
A što jednostavno ne kontaktiraju kolege-experte za domaće železnice na našem Forumu i lepo pitaju "šta i kako" pre nego što naprave model? :hmmm:
Sigurno bi dobili tačnije instrukcije kako da naprave bolji model za kojeg bi sigurno bilo više zainteresovanih kupaca. :dada:
.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh