HŽ 7122 "Šveđan" u HO mjerilu

1borna

Veteran foruma
U kojem mjerilu? Za H0 je navedena kombinacija od bambusa te čepova od filmova prevelika, možda bi oni odgovarali za O
(1:45) ili I (1:32)?
Mislim da je karton pogodniji kako za rezanje tako i savijanje, lijepljenje a može se bojati lakom.
Može se raditi i od Stirena (plastike) a i od lima (mesing ili bakar) no to zahtjeva malo složenije tehnike!
Možda je za početak dobar i karton a kad se izvježbaš pređi na složenije materijale.
Imamo na forumu od pred nekoliko godina postove o izradi 441 u O, pa i nedavno o Halembekovim majstorijama u H0.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Ništa u ovoj temi već više od 2.g.
hm
Dakle u međuvremenu odnosno u 2. mj ove godine pojavila se najava od NMJ tvrtke da je napravljen "šved" u H0 i da prodaja ide ove godine. kolega @TV Slovenija objavio je to na početku 2017 Modelarske novosti za 2017. godinu

Na NMJ stranicama model se prodaje u pred-narudžbi po paprenim cijenama ali nema slika modela već samo pravih motornih vozila.

Za HŽ su zanimljiva 2 gotova modela koji trebaju manje prilagodbe. Najveći zahvat je rezanje ventilacijskog otvora na boku... slično je i sa ŽS i sa Kosovskim modelom.

Evo super ekskluzivnih slika ovog prekrasnog modela :_) dakle bez dekdoera je oko 300 EUR!?!?!?!?
Da NMJ ima nos izbacio bi i gore navedene uprave.

Trebamo volontere koji će ih kontaktirati....
upload_2017-10-7_23-46-20.png

upload_2017-10-7_23-47-22.png
 

Martin

Poznati forumaš
Mislim da ne; kupovale su ga exyu uprave nakon raspada Yu. Koliko znam, sam original; dio je proizveo FIAT Feroviarie, dio Calmar....
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Najveći zahvat je rezanje ventilacijskog otvora na boku... slično je i sa ŽS i sa Kosovskim modelom.
1015861.jpg

Koliko sam mogao zaključiti iz starih slika su tu »kutiju« za usisavanje zraka (?) na jednom boku stavili na vozila tek kasnije u Švedskoj (kada?), i vjerojatno je bila uklonjena čim su vozila bila prodana odnosno prije nego što su vozila napustila Švedsku, izgleda da je ta kutija bila van europskih profila.

SJ Y1 1267, Östersund 1979, pretpostavljam još bez »kutije« na jednoj bočnoj stranici, osim ako nije to drugi bok:

SJ_Y1-1267.jpg
http://www.modelltag.se/viewtopic.php?t=88

A to je model iz stranice »One:87«?
upload_2017-10-7_23-46-20.png
https://www.facebook.com/One87-172493216157157/
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
View attachment 92660

Koliko sam mogao zaključiti iz starih slika su tu »kutiju« za usisavanje zraka (?) na jednom boku stavili na vozila tek kasnije u Švedskoj (kada?), i vjerojatno je bila uklonjena čim su vozila bila prodana odnosno prije nego što su vozila napustila Švedsku, izgleda da je ta kutija bila van europskih profila.

SJ Y1 1267, Östersund 1979, pretpostavljam još bez »kutije« na jednoj bočnoj stranici, osim ako nije to drugi bok:

View attachment 92662
http://www.modelltag.se/viewtopic.php?t=88

A to je model iz stranice »One:87«?
View attachment 92664
https://www.facebook.com/One87-172493216157157/
Da treba pričekati da izađe model pa da se vidi ima li tu ventilacijsku kutju ili nema... prema slici gotovog modela možda je kutija na drugom boku...

Sliku gotovog modela koji još nije u izašao u prodaji dobio sam od kolege iz njemačke pitat ću ga od kuda mu slika.
Nisam znao za stranicu One:87
Prema videu izgleda da je model savršeno napravljen... rasvjeta, interijer.. zvuk itd....

Pokušat ću doći do još slika... :)
Navodno izlazi i plavi model s crvenom bočnom crtom.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
upload_2017-10-7_23-46-20.png

Untitled-TrueColor-02.jpg

Po različitom rasporedu prozora na gornjim slikama zaključujem da se vide različite strane modela SJ Y 1267 i da model nema »kutije«, a to je dobro za nas. Pretpostavljam da ima još kakvih detalja zbog kojih model nije sasvim jednak sadašnjom izgledu odgovarajučih vozila, ali mislim da bi se moglo početi razmišljati o mogućnostima izrade varijanti ex YU željeznica. Švedska ekipo, možda bi se u vezi toga mogli malo raspitati kod NMJ-a. :naklon:
 
Last edited:

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
View attachment 92677

View attachment 92678

Po različitom rasporedu prozora na gornjim slikama zaključujem da se vide različite strane modela SJ Y 1267 i da model nema »kutije«, a to je dobro za nas. Pretpostavljam da ima još kakvih detalja zbog kojih model nije sasvim jednak sadašnjom izgledu odgovarajučih vozila, ali mislim da bi se moglo početi razmišljati o mogućnostima izrade varijanti ex YU željeznica. Švedska ekipo, možda bi se u vezi toga mogli malo raspitati kod NMJ-a. :naklon:
:aplauz::respect:
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ništa u ovoj temi već više od 2.g.
hm
Dakle u međuvremenu odnosno u 2. mj ove godine pojavila se najava od NMJ tvrtke da je napravljen "šved" u H0 i da prodaja ide ove godine. kolega @TV Slovenija objavio je to na početku 2017 Modelarske novosti za 2017. godinu

Na NMJ stranicama model se prodaje u pred-narudžbi po paprenim cijenama ali nema slika modela već samo pravih motornih vozila.

Za HŽ su zanimljiva 2 gotova modela koji trebaju manje prilagodbe. Najveći zahvat je rezanje ventilacijskog otvora na boku... slično je i sa ŽS i sa Kosovskim modelom.

Evo super ekskluzivnih slika ovog prekrasnog modela :_) dakle bez dekdoera je oko 300 EUR!?!?!?!?
Da NMJ ima nos izbacio bi i gore navedene uprave.

Trebamo volontere koji će ih kontaktirati....
View attachment 92650

View attachment 92651


Nažalost na slici nije NMJ nego mesingani model od One:87, cijena cca. 1.550 EUR:

https://www.drehscheibe-online.de/foren/read.php?010,7954675,7954675#msg-7954675

Dakle za sada još niš od niš…
 
Last edited:

nik

Veteran foruma
Sa NMJ-ove Facebook stranice...
View attachment 92682
View attachment 92683
Izvor: NMJ facebook
Evo i slike u punoj veličini...
18953177_10155312641143864_1420208517320461085_o.jpg

Foto: NMJ
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh