Iskustva prilikom prodaje/kupnje

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Ili je onaj slučaj pogotovo u ovo vrijeme Božića kad je puno paketa pa bacaju pakete kao lopte kad sortiraju, barem meni djeluje i ja sam dobio paketic neki dan nesto drugo i bio je koda ga je krava žvakala sva sreca nije nista lomljivo bilo! Bit će da se poklopilo loše pakovanje sa baratanjem pošte.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Bit će da se poklopilo loše pakovanje sa baratanjem pošte.
Da, baš brijem i ja da je to. Ovo bi sve trebalo ići na konto ACME-a, sve im preko dilera vratiti, pa nek si zadrže te modele. Jer davati 233 EUR-a za nekaj da ti ovak dođe...... neka zaborave!:palac_dolje::palac_dolje:
ACME postaje smijurija od firme. Dižu cijene modelima, a ambalaža sve jeftinija, Došli budu do toga, da budu modele zamatali u papir....
Rađe budem bez lokomotive, nego se natezati sa njima.....
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Bok dečki, jako mi je žao da imate takve probleme sa ACME lokomotivom. Budem im pisao i stavio Vaše slike ako nemate ništa protiv da budu barem sljedeći modeli bolji. Ali pitam se gdje je došlo do problema. Meni ACME šalje modele sa UPS-om i nisam dobio modele sa oštećenjima. Pogledam sve modele i kutije koje dodju tako da ako ima kakav problem, onda zadržim model i radije ga ne šaljem. Ono najčešće kaj sam dobio su bili zamjenjeni puferi kod putničkih vagona, kod ruskih spavaćih slabo sastavljena prehodnica pa tako ona ploća ispada a kod jednog su bili i generatori slomljeni. Sa kutijama nikad problema. Modele što bolje zavijem u mehurićaste folije i šaljem sa poštom Slovenije. Koliko ste vidjeli Mon je imao problem sa poštom i djelomično otvornim paketima no osim jednog puta sve je bilo okej. I sve ove EA060 lokomotive koje su stigle ka mojim kupcima došle su okej. Ne želim se hvaliti ali imam ja takvu sreću ili dobro pakiram dalje...? U svakom slučaju držim palčeve da nećete imati više problema sa ACME modelima.
 

nik

Veteran foruma
Bok dečki, jako mi je žao da imate takve probleme sa ACME lokomotivom. Budem im pisao i stavio Vaše slike ako nemate ništa protiv da budu barem sljedeći modeli bolji. Ali pitam se gdje je došlo do problema. Meni ACME šalje modele sa UPS-om i nisam dobio modele sa oštećenjima. Pogledam sve modele i kutije koje dodju tako da ako ima kakav problem, onda zadržim model i radije ga ne šaljem. Ono najčešće kaj sam dobio su bili zamjenjeni puferi kod putničkih vagona, kod ruskih spavaćih slabo sastavljena prehodnica pa tako ona ploća ispada a kod jednog su bili i generatori slomljeni. Sa kutijama nikad problema. Modele što bolje zavijem u mehurićaste folije i šaljem sa poštom Slovenije. Koliko ste vidjeli Mon je imao problem sa poštom i djelomično otvornim paketima no osim jednog puta sve je bilo okej. I sve ove EA060 lokomotive koje su stigle ka mojim kupcima došle su okej. Ne želim se hvaliti ali imam ja takvu sreću ili dobro pakiram dalje...? U svakom slučaju držim palčeve da nećete imati više problema sa ACME modelima.
Vjerojatno je problem u neodgovarajućem materijalu od kojeg je izrađen prozirni dio ambalaže jer kutije nisu izvana bile oštećene; ta prozirna plastika nikako ne smije puknuti kod grubljeg rukovanja koje nije uzrokovalo oštećenje kutije.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Vjerojatno je problem u neodgovarajućem materijalu od kojeg je izrađen prozirni dio ambalaže jer kutije nisu izvana bile oštećene; ta prozirna plastika nikako ne smije puknuti kod grubljeg rukovanja koje nije uzrokovalo oštećenje kutije.
Ta prozirna ambalažna plastika, koliko je neadekvatna, hoće puknuti i kod puno lakših vagona, a gdje neće kod lokomotive.
Ne samo kod ACME ambalaže, nego i kod Roco, ista stvar. LSM platim više, ali barem za ambalažu dobijem spužvu.
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Najbolja je sokl-ambalaža lova- banknote ne previše zgužvane, ne fasifikati i ne premale cifre. Za nerve je najbolji stilopol, ali ga se i Roco odriče. Na sreću modelara, u realnom omjeru 3 dimenzije autići dolaze neraspakirani i za vožnju berajt.
 

Turner

Član foruma
Bok dečki, jako mi je žao da imate takve probleme sa ACME lokomotivom. Budem im pisao i stavio Vaše slike ako nemate ništa protiv da budu barem sljedeći modeli bolji. Ali pitam se gdje je došlo do problema. Meni ACME šalje modele sa UPS-om i nisam dobio modele sa oštećenjima. Pogledam sve modele i kutije koje dodju tako da ako ima kakav problem, onda zadržim model i radije ga ne šaljem. Ono najčešće kaj sam dobio su bili zamjenjeni puferi kod putničkih vagona, kod ruskih spavaćih slabo sastavljena prehodnica pa tako ona ploća ispada a kod jednog su bili i generatori slomljeni. Sa kutijama nikad problema. Modele što bolje zavijem u mehurićaste folije i šaljem sa poštom Slovenije. Koliko ste vidjeli Mon je imao problem sa poštom i djelomično otvornim paketima no osim jednog puta sve je bilo okej. I sve ove EA060 lokomotive koje su stigle ka mojim kupcima došle su okej. Ne želim se hvaliti ali imam ja takvu sreću ili dobro pakiram dalje...? U svakom slučaju držim palčeve da nećete imati više problema sa ACME modelima.
Pozdrav. Slobodno im pošalji slike.
Koliko sam primjetio lokomotiva ima "lufta" u originalnoj ambalaži jer ju plastika ne drži dobro kao stiropor ili spužva. Sama kutija je ok i ne može doći do oštećenja izvana, ali lokomotiva samu sebe ošteti u plastici prilikom rukovanja pošte s paketom.

Ja sam na kraju lokomotivu zapakirao i poslao natrag u Njemačku, a Lippe će mi poslati novu. Nadam se da će nova doći bez oštećenja. Očekujem je idući mjesec pa ću vam javiti kako je sve prošlo.
 

66dovla

Član foruma
Supporter (2016)
Ekipa veliki oprez kada vam paket dovozi naša draga Hrvatska Pošta.Danas sam dobio paket iz Njemačke ali kao da je netko igrao nogomet s njim do mojeg odredišta!Unutra sve razbijeno i obavješten prodavatelj!
Sada mi ostaje samo da vidim kome cu mamicu da j...m!!!!!!!!
 

Attachments

  • 20201223_105907-1.jpg
    20201223_105907-1.jpg
    146.5 KB · Pregleda: 66
  • 20201223_105918-1.jpg
    20201223_105918-1.jpg
    108.2 KB · Pregleda: 67

robogovi4

Poznati forumaš
Pozdrav,
evo samo da se dopunim; stigla zamjena lokse, ovaj puta je sve ok no, opet je ona unutarnja plastika oštećena ali samo minimalno tako da sama lokomotiva je ok. Dakle, kao što su neki već zaključili, ovdje nije problem do trgovca i njegovog lošeg pakiranja ali ni do pošte (oba puta je paket izvana gledano bio bez ikakvih "blesura") već do same ACME ambalaže. Žalosno, ali prije svega frustrirajuće, za model od ne baš malih 233€.
A sad, jedva čekam piknut nutra dekoder pa vidit jel to još i vozi ili.................... :)
 

wiggum

Veteran foruma
Problem oštećenih ACME lokomotiva, nije bio vezan samo uz Train Croatia.

Memoba je danas stavila u prodaju 3 CFR lokomotive koje imaju oštećenja. Sve 3 lokomotive imaju zajedničko, da im je prozirna kutijica popucala i zato se očito dogodilo oštećenje.

Za očekivati je da će ACME uskoro promijeniti tip ambalaže...

1610192861311.png
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Problem oštećenih ACME lokomotiva, nije bio vezan samo uz Train Croatia.

Memoba je danas stavila u prodaju 3 CFR lokomotive koje imaju oštećenja. Sve 3 lokomotive imaju zajedničko, da im je prozirna kutijica popucala i zato se očito dogodilo oštećenje.

Za očekivati je da će ACME uskoro promijeniti tip ambalaže...

View attachment 117501
Da, bitno da će Acme uvidjeti problem ambalaže (ako bude i to), tek nakon što je odradio 'našu' loksu...
Sad bi se valjda mogao pojaviti i taj naš škart po akcijskim cijenama......:hmmm:
 

Turner

Član foruma
Pozdrav. Slobodno im pošalji slike.
Koliko sam primjetio lokomotiva ima "lufta" u originalnoj ambalaži jer ju plastika ne drži dobro kao stiropor ili spužva. Sama kutija je ok i ne može doći do oštećenja izvana, ali lokomotiva samu sebe ošteti u plastici prilikom rukovanja pošte s paketom.

Ja sam na kraju lokomotivu zapakirao i poslao natrag u Njemačku, a Lippe će mi poslati novu. Nadam se da će nova doći bez oštećenja. Očekujem je idući mjesec pa ću vam javiti kako je sve prošlo.

Pozdrav,
danas mi je stigla nova Acme Train Croatia od Lippe-a. Ovaj put je plastika unutra kutije neoštećena i model je također bez oštećenja.

Nadam se da će ubuduće poboljšati kvalitetu ambalaže.

Hvala svima i sretno dalje.
 

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Prije nove godine naručio i platio al đaba nisu više EU pa lijepo prc Milojka calen bite pdv i pizdarije
20210114_125623.jpg
 

rlov83

Član foruma
Ja sam 18.12.2020. kupio preko ebay-a modele iz U.K. za nekih 136 eura. Paket je stigao prije nekoliko dana i nisam ništa morao doplatiti. Kakvo je sada stanje sa kupnjom iz U.K. kad nisu više u EU? Mislim da imaju isti status kao Švicarska.
 

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Ovo moje je iz U.K. al mislim da ebuy nema veze sa ovakvim kupnjama na njemu ako skuže skuže na carini ako je nešto vrijednije.
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
pa dogovoreno je da nema carina do daljneg, ova kupnja je bila prije potpisanog sporazuma
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh