Triglav Modeli - exYU modeli u 1:87

TRIGLAVMODEL

Novi član
E sada i šta je u planu. Biče na raspolaganje krajem aprila, maju... itd
 

Attachments

  • minibuswithlogo.jpg
    minibuswithlogo.jpg
    121 KB · Pregleda: 44
  • 164395596_487996732242555_6435065612036867375_n.jpg
    164395596_487996732242555_6435065612036867375_n.jpg
    95.1 KB · Pregleda: 32
  • Predstavitev1.jpg
    Predstavitev1.jpg
    111 KB · Pregleda: 41
  • 167470097_810412016229295_4752378096276502939_n.jpg
    167470097_810412016229295_4752378096276502939_n.jpg
    108.7 KB · Pregleda: 40

Martin

Poznati forumaš
Hm, za nas koji se ne bavimo preradama, doradama....
Dakle, da bi iz ovog militaristickog, SMB uratka dupljaka dobio pacifisticki, zuti, moram ga prefarbati?
Ili, sve dolazi nepofarbano?
Bio bi zanimljiv i plavi i zeleni, s kratkom kabinom....tzv "Cigojnertrans"......
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Modeli dolaze neofarbani i nesastavljeni..
Treba u svakom slucaju farbati (slika je ilustracija vojnog modela al ustvari moze biti bilo koji.. takodjer bitno je napomenuti da treba i, malo manje ili malo vise intervencija na resinu, upasavanja, smirglanja i sl.ovisno kako print izadje..
I td..
 

TRIGLAVMODEL

Novi član
Hvala DjZlaja, upravo tako. Makete su printane u dijelovima i kao što je u svim mojim uputstvima napisano, namenjene su "ISKUSNIM MAKETARIMA" što znači, da jih je potrebno pažljivo obraditi skalpelom (makazicama, gde se drže opore), pa onda polako pošmirglati veče opore, pa prefarbati osnovnom bojom pa opet šmirglati do najsitnije šmirgle, pa onda odlučiti se za variantu i pripremiti detalje za samogradnju i ostale detalje, ko je želite dodati, pa farbanje dijelova, sastavljanje etc... ima tu dosta preciznog posla...
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Kolega Sini iz Lendave je već dobio prve Tamiče iz serije T80 (slike iz FB) ali iskreno rećeno koliko su lijepi ipak su malo čudni. Ima neki čudan oštar rub na krovu, žmigavci su mi nekoliko veliki a donji ugao kod kabine je suviše oštar. Znam, da je to teško lijepo odraditi u malim mjerilima ali se ipak nadam, da ke moguće to nekoliko izboljšati.
Sini-Triglav models TAM1.jpg

Sini-Triglav models TAM.jpg

Prije nekoliko mjeseci imao sam priliku fotografirati jednog na povratku iz posla, pokraj Brnika. Za usporedbu kabine, inaće imam nekoliko fotografija tog teretnjaka.

20201022_162552.jpg
 

TRIGLAVMODEL

Novi član
Pozdrav Gorchi, hvala na kritici, to trebam, da izboljšam svoje proizvode. U pravu si, makete su rađene u 3D i tu i tamo nama je "umakla" koja linija, ALI zato je u svim našim uputstvima napisano da: "...maketa je namenjena iskusnim modelarima i traži doradu, malo šmirglanja, pa primer, pa pokoji dodatni deo, "smanji žmigavce" etc... jednostavno - radimo maketu, koja je kao "...prazno platno slikara..." svaki maketar dodaje svoje želje, ideje, iskustva etc... nikada, ne možete uraditi svima na zadovoljsvo! Cilj naših maketa jeste vaše zadovoljstvo i primamo svu pozitivnu kritiku, jer to nas čini boljima! hvala i uživajte u izradi maketa! Puno pozdrava - TRIGLV MODEL
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Slušaj, potpuno mi je jasno kakvi su problemi sa ovakvim zaobljenim modelima. Vjerujem da ste vidjeli i sami kako izgleda pa da budete ispravili 3D model. Ako trebate slike ovog Tamića slobodno mi pišite.
 

duro

Novi član
Zdravo,

Hvala Iztok, za hitro reakcijo, se že veselim popravljenih modelov.

Mi, modelarji železnic, se moramo zavedati, da se v tem primeru srečujeta dva svetova modelarstva.

Modelne železnice in tako imenovan Military modeling. Kolegi slednjega, so vajeni, da delajo s "polizdelki", imajo osnovo, ki jo z neverjetnimi spretnostmi, dodelajo do odličnih modelov. Mi s strani modelnih železnic, pa smo razvajeni in navajeni, da je vse čim bolj dovršeno, ko kupimo. Že če je potrebno dopolniti modele s kakim detajlom, se jezimo...

menim, da moramo biti veseli in hvaležni, da se je ekipa Triglav model podala na pot modeliranja, tako specifičnih vzorov, ki pa so hkrati za naše področje izjemno zanimivi. Za tiste, ki modelirate področje Yu ali exYu, so nepogrešljivi!

Odzivnost in pripravljenost za sprejemanje nasvetov, je pa pri Triglav model vzorna, hvala tudi za to

Se veselim KIT-ov in upam nadaljevanja s podobnimi.

Lp, matej
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh