Goša cisterne JŽ,SŽ,HŽ,ŽS,ŽFBiH - Albert Modell

Koji biste model Goša-cisterne kupili ukoliko bude napravljen? Neki od:

  • JŽ Uahrrs-z iz Ep. IVa

    Votes: 22 48.9%
  • JŽ Zas-z i JŽ Zaes-z iz Ep. IVa-c

    Votes: 25 55.6%
  • SŽ Zas-z, SŽ Zaes, SLO-SŽ Zas, SLO-SŽ Zaes

    Votes: 19 42.2%
  • HŽ Zas i HŽ Zaes (samo sa merdevinama sa strane)

    Votes: 24 53.3%
  • ŽS Zas, ŽS Zaes, SRB-ŽS Zas-z, SRB-ŽS Zaes-z iz Ep. VI

    Votes: 13 28.9%
  • ŽFBH Zas-z

    Votes: 7 15.6%
  • JŽ SRJ (posle 1991) iz Ep. V

    Votes: 11 24.4%

  • Total voters
    45
  • Poll closed .

Domagoj Vu

Aktivan član
@wiggum nažalost samo te koje sam slikao voze kod mene, ove SŽ - Millet i SŽ Petrol ne voze kod mene. Iako bi i ja volio isto vidjeti te SŽ Petrol, Millet cisterne uživo da dođu u Vinkovce.

@Gorchi pokušat ću ih uloviti opet, ako budem imao sreće, privremeno voze neko ulje iz Srbije a tada sam dobio dojavu da idu pa sam ih sačekao na kolodvoru (nisu se dugo zadržale, brzo su otišle za Srbiju). Nažalost kako je padao mrak, nisam vidio pločicu na 4880 i 7850 cisternama ali ako budu išle po danu, budem ih još detaljnije slikao (ako se zaustave na kolodvoru naravno).
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Stigla HŽ Zaes #2, lijepo napravljen vagon. Nisam primijetio nekih problema s njim, ali opruga je i dalje prejaka. Možda malo mekša nego na prvim modelima, ali još nije to to. Ja sam ih za sad izvadio, vidjet ću kako se ponašaju bez opruge kod vožnje na maketi.

2021-08-25_070313.jpg2021-08-25_070320.jpg2021-08-25_070320_.jpg
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Domagoj, ova poslijednja je izvrstan ulov. Jako su rijetke, možda je ova čak jedina!
Inače pogledaj formu, one druge Zaes 7880 ili Zas 7850 najvjerojatnije nisu Gošine.

Cisterne duljine 15,70 m također su proizvod Goše, ŽG Ljubljana ih je u godinama 1982 i 1983 nabavilo 60.

A vlak bi mogao ići za VictoriaOil Šid, po sirovine za proizvodnju jestivog ulja za za potrebe Tvornice ulja Gea Slovenska Bistrica.
 

wiggum

Veteran foruma
Sad jos da uleti SLO-SŽ srebrna i smeđa pa SLO-SŽ Petrol, pa SLO-MISA (ex Petrol)...


@wiggum nažalost samo te koje sam slikao voze kod mene, ove SŽ - Millet i SŽ Petrol ne voze kod mene. Iako bi i ja volio isto vidjeti te SŽ Petrol, Millet cisterne uživo da dođu u Vinkovce.

Mislio sam na nove modele od Alberta.
Ove dvije SLO-SŽ srebrna i smeđa, novi brojevi Petrola.... A onda i najnovije varijante "Petrola" u Millet verziji.


Taman da složim neku kompoziciju sa starim modelima Roco 46783 Petrola i Roco 47375. To bi bila kompozicija zvana "Teži kompromis" ili još bolje "Teži promašaj" zbog sastava i točnosti modela, ali život je samo jedan i nemam vremena čekati (i najvjerojatnije nikad ne dočekati). :prd:

To bi bile kompozicije kao tvoja ili ova od Dragutina Staničića iz mojeg posta:
Dok još uvijek čekamo Petrol cisterne, evo par slika u kombinaciji sa već izbačenim smeđim Roco cisternama (Roco 47375).
Fotke Dragutin Staničić, 2011. g ili ranije.

View attachment 117688

View attachment 117689

View attachment 117690
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
E ovo su original Poljske cisterne sa zapremninom 460 hl i kasnije preimenovane u recimo Zakks cisterne. Koja je godina ove fotografije, negdje u prvi polovini 70-tih?
 

Domagoj Vu

Aktivan član
Nedavno je u Starim Mikanovcima deponirano jako puno Gošinih Zaes-z cisterni.
Sve parkirane Goša Zaes-z cisterne u Mikanovcima imaju ljestve na čeonoj strani, samo jedna ima ljestve sa strane ali nisam vidio broj.
Slikano u nedelju iz brzog vlaka.
GOŠA 1.jpeg

GOŠA 2.jpeg

GOŠA 3.jpeg

GOŠA 4.jpeg
Prije nekoliko godina sam vidio isto nekoliko deponiranih Zaes-z cisterni u Sibinju kod Sl Broda, mislim da ih ima i u Novskoj.
U Slavonskom Brodu ih ima isto nekih 10-tak komada, slike imam.
 

wiggum

Veteran foruma
Mozda..ali mozda moze biti sto je model vagona slikan u "zavoju" pa su postolja smotana u stranu pa da se nije zato spustio..
Ja svoja 3 komada (HZ +2 ŽFBiH) cekam da stignu.. :)
Pa bas i zbog laksih prolaska kroz zavoje se u njima nebi smio spustiti, ako je to slucaj.
 

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Meni postolja djeluju prerašireno a i primjeti se uživo da su blago kao rastegnuta pa osovina samo sto sama ne ispadne, iz kutije nikad vožen.
 

Attachments

  • 20210907_214801.jpg
    20210907_214801.jpg
    106.1 KB · Pregleda: 39
Last edited:

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh