RoLa vagoni

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Pozdrav,

Da li netko ima informacije koji natpisi su se nalazili na HŽ RoLA vagonima. Ja sam nabavio broj 014 od PEGO modela, ali nisu imali ovaj rubni dio koji sam zasebno kupio sa DB oznakama. DB oznaku sam skinuo pa bih stavio natpis "HŽ, BR 014", no ostalo nije čitko na jedinoj odgovarajućoj slici koju sam uspio naći na stranicama OV-Održavanja vagona pogon Čakovec. Hvala unaprijed!View attachment 119675View attachment 119676
Ti brojevi prsnih greda ti ne prate brojeve vagona, niti ih je proizvedeno toliko, koliko i vagona. Svaka greda ima svoj jedinstven broj, kao i podatak o reviziji. Sa modelarskog gledišta, budući da su dostupne ove njemačke varijante, najprikladnije je uzeti brojeve 001 i 002, to su naše prve isporučene grede sa prvim pokaznim HŽ vagonom, pa otuda imaju i manje te rukohvate, ostale ne. Ja si također, uz već dvije postojeće, namjeravam odraditi ovu dvojku ili jedinicu.

P1010618.JPG

P1010619.JPG
 

Silvije

Član foruma
Ti brojevi prsnih greda ti ne prate brojeve vagona, niti ih je proizvedeno toliko, koliko i vagona. Svaka greda ima svoj jedinstven broj, kao i podatak o reviziji. Sa modelarskog gledišta, budući da su dostupne ove njemačke varijante, najprikladnije je uzeti brojeve 001 i 002, to su naše prve isporučene grede sa prvim pokaznim HŽ vagonom, pa otuda imaju i manje te rukohvate, ostale ne. Ja si također, uz već dvije postojeće, namjeravam odraditi ovu dvojku ili jedinicu.

View attachment 119683

View attachment 119684
Odraditi? Gdje? Kako?
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Naše grede, njihov tisak, to bi bilo...:pivo:
Pozz, slabije pratim forum jer još ovaj tjedan imam gužvu... moglo bi se to napraviti. Imam te vagone i grede ali se ne mogu sjetiti da li se odbojnici daju skinuti.

E sad...
Ovo se može napraviti u dvije tehnike. Termalni prah print bijela na super tanki dekal 8 mikrona (iznimna kvaliteta). U tom slučaju apliciranje je kao i za običan 15 mikronski dekal s prozirnim mat lakom na kraju. Super tanki dekal se uopće ne vidi. Podloga mora biti glatka.

I druga tehnika direktan digitalni print.
Kao i za pripremu printa za Baat vagone moraju se napraviti nosači u ovom slučaju greda u MDF materijalu (najmanje A4) . Izrada nosača je jednokratni trošak i nije jeftin. U te nosače stavljaju se grede. U tu cijenu ulazi i grafička priprema. Podloga može biti i hrapava. Maksimalna izbočenja udubljenja na gredi +/- 2.5mm

Digitalni Print po gredi je jeftin ako ih je puno odnosno cijeli A4.

Za samo par greda predlažem prvu tehniku

PS. digitalni print se može skinuti isključivo brušenjem
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Pozz, slabije pratim forum jer još ovaj tjedan imam gužvu... moglo bi se to napraviti. Imam te vagone i grede ali se ne mogu sjetiti da li se odbojnici daju skinuti.

E sad...
Ovo se može napraviti u dvije tehnike. Termalni prah print bijela na super tanki dekal 8 mikrona (iznimna kvaliteta). U tom slučaju apliciranje je kao i za običan 15 mikronski dekal s prozirnim mat lakom na kraju. Super tanki dekal se uopće ne vidi. Podloga mora biti glatka.

I druga tehnika direktan digitalni print.
Kao i za pripremu printa za Baat vagone moraju se napraviti nosači u ovom slučaju greda u MDF materijalu (najmanje A4) . Izrada nosača je jednokratni trošak i nije jeftin. U te nosače stavljaju se grede. U tu cijenu ulazi i grafička priprema. Podloga može biti i hrapava. Maksimalna izbočenja udubljenja na gredi +/- 2.5mm

Digitalni Print po gredi je jeftin ako ih je puno odnosno cijeli A4.

Za samo par greda predlažem prvu tehniku

PS. digitalni print se može skinuti isključivo brušenjem
Odlično, Kameni! Hvala na iscrpnom odgovoru, a i na dobrim vijestima!:palac_gore:

Da, odbojnici na gredi predstavljaju zasebni dio. Kada sam uzimao grede, posebno sam uzimao i odbojnike smeđe boje za HŽ varijantu :
Dakle, na odradu natpisa, dao bih gredu bez odbojnika:

P1010846.JPG

Vezano za ponuđene tehnike, što misliš @Kameni, a i ostala ekipa, da u ovoj temi ostavimo kojih 10-ak dana, možda otvorenu ponudu, tko bi bio od forumaša zainteresiran za izradu HŽ grede, pa da vidimo, ako ima dovoljno zainteresiranih, išli bi varijantom 2., a ako ih nema, onda nam preostaje varijanta 1.?

Ja se svakako bilježim za 1x gredu 002! (Ako bi se kojim slučajem u nekom scenariju, išlo u realizaciju i 001, dao bih i tu 1x, čisto za dobivanje potrebne kvote)
 

wiggum

Veteran foruma
I zadnja napravljena RoLa 2011. godine. Ostale su bile napravljene oko 6 godina ranije.
Ova je bila naručena, ali nikad proizvedena.
To je doba kada su bile vraćene iz najma u Austriji i čekale su svoju sudbinu (na kolodvorima po Međimurju). Tu je stara skoro godinu dana i nije prošla niti kilometar. Pravo tvorničko stanje.

81 78 4982 052-4

Rolack1.jpg

Čakovec X/'12.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Wiggum, to je iz 2012 godine ili 2021?
 

wiggum

Veteran foruma
da li je moguće još doći do ovog vagona ?
Ako netko od vlasnika treba bubreg i imate istu krvnu grupu, mozda se dogovorite. :troll:

To su bile jako male serije, oko 20-30 komada po jednom broju u seriji. Prva dva vagona su dosla u dvije serije, dok je treci vagon bio u jednoj seriji samo. A prsne grede (2) su bile napravljene mislim u jednoznamenkastim kolicinama po broju.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Baš tako Wiggume. I zbog tolikog zanimanja napravljena je druga serija koja inaće nije bila predviđena uopšte.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh