Iskustva prilikom prodaje/kupnje

wiggum

Veteran foruma
Pošto ste tražili da uvedemo neku vrstu ocjenjivanja izvršenih transakcija, otvorili smo temu u kojoj ćete moći pisati Vaša pozitivna i (nadamo se rijetka) negativna iskustva. ;)

Prije pisanja negativnih komentara o prodavaču ili kupcu, molimo Vas slijedeće:
-iscrpite sve mogućnosti ispravljanja nastalog problema preko privatnih poruka
-ako prodavač/kupac ne odgovara dan ili dva, pričekajte još koji dan na odgovor jer možda je osoba na putu
-imajte na umu da pošta (većinom) barata s paketima kao da je kamenje
 

Pejc

Veteran foruma
Ja ću da iskoristim priliku da pohvalim i preporučim saradnju sa kolegom "marinac" od koga sam pre nekoliko dana kupio vagone.
Stvarno je čovek više nego korektan.
 

MrVirus

Poznati forumaš
Od početka bavljanja ovim hobijem 80% stvari sam kupio od dvojice kolega iz Slovenije.

Prvi je Kasti od kojeg sam kupio cca 70% od onih navedenih 80% i kod njega su fer cijene, a kvaliteta robe je neupitna i preporuka za kupnju.
Drugi je Ducko74 od kojeg sam kupio nešto stvari i tu nemam niti jednu zamjerku. Čovjek je za sve vrste dogovora i kombinacija. Moje preporuke....

Što se tiče negativnih iskustava svakako pripaziti na lika koji je na Bolhi pod nadimkom chopin02 iz Slovenj Gradeca. u realnom životu je Peter Mlakar. ovog lika se OBAVEZNO kloniti...
 

bubla

Član foruma
Što se tiče ovoga foruma nisam na njemu relativno dugo (godinu dana) ali nešto iskustva se skupilo..
Upoznao sam Dosta dobrih ljudi ali i onih pomalo čudnih, hehe, s kojima se nemože baš uživo razgovarat.. ;)
Istaknuo bi samo neke prodavače s kojima sam radio, a to su : MrVirus, Lost train, Wiggum, sve ljudi za dogovor.., ZoranST i SPL Guru..
Ovdje bi pohvalio i trenutačnog prodavača "toni"-a, koji rasprodaje svoje modele Vitrains, i novog člana na forumu ZoranZg koji ima također veću količinu
modela na rasprodaji.., stvarno ugodan momak i svi korektni dogovori igraju..

pozdrav svima njima, Željko..
 

gagy222

Aktivan član
ja sam kupovao od:
VEDI, SPL Guru, VULE, Marinac, Lost train, Kasti. Usluzno sam nosio robu za druge od Ducko 74, mmatija, Mladen.
Mislim da sam sve nabrojao i sve je bilo bez problema, odlicno organizovano i ispostovano.:palac_gore:
 

nepco

Član foruma
pozz
ja sam dosta toga kupovao od kolege pod nickom gagy222, tako da imam same pohvale za njega :)
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
moja dosadašnja poslovna iskustva na ovom forumu: Andrej Novak (zaboravio sam mu nick) iz SLO, vrhunska komunikacija, rekordna brzina dolaska paketa iz SLO u HR, kvalitet i stanje kupljenog predmeta TIP TOP! preporučujem
Kasti - svi ga već znaju, komunikacija na nivou, roba TIP TOP, slanje rekordno! preporučujem
Kameni Most - vrlo ugodan lik :), komunikacija vrhunska, roba TIP TOP! vrlo rado ću opet poslovati s njim! preporučujem
Maverick - dogovori prije kupnje su tekli ok. Predmet je na fotografiji izgledao vrhunski, međutim meni je na žalost došao u ruke vrhunski krš! Nakon moje pritužbe, prodavač je reagirao relativno oštro i neugodno. Razlog zbog kojeg sam ja dobio totalno skršenu stvar, ostat će zauvijek nepoznanica.
 

Jasenko

Novi član
Maverick, i meni su dogovori prije kupnje bili prijatni, a ocekivao sam ono sto je bilo na fotkama. U stvarnosti je pristigla posiljka bila malo vise od ocekivanog. Pohvala.
 

Zoran_ST

Član foruma
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Dok sam do prije par godina kupovao neke modele, nikad nisam naišao na problem s prodavačem. Ponekad bi bila tražena nerealno visoka cijena, ali vjerujem da je to samo zbog nepoznavanja stvarne vrijednosti, a ne zbog želje za brzom zaradom. Nažalost, zbog vremenskog odmaka ne mogu nabrojati koji su to sve ljudi bili. Ipak želim pohvaliti svog prijatelja, člana kluba i forumaša pod nickom NIKO, s njim su pregovori uvijek bili brzi i ugodni.

U zadnje vrijeme, kao što se iz mojih oglasa vidi, radim na rasprodaji svoje kolekcije modela, i to isključivo iz osobnih i financijskih razloga. Sa svim kupcima sam imao ljubazan i prisan odnos uz iskazano obostrano povjerenje. Nije u redu da ovdje iznosim poimenice koji su to kupci bili, ako žele sami će se javiti s pohvalom ili pokudom.

Na kraju, htio-ne-htio, moram pohvaliti i poštu. Svi paketi (a bilo ih je cca 40-50 komada) stizali su relativno brzo i uredno. Više puta je paket poslan običnom poštom iz Splita stigao na adresu u Zagrebu u roku 24 sata! Samo jednom prilikom desilo se da je paket stigao na odredište u zgnječenom stanju, na svu sreću samo s par najjeftinijih modela.
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
mea culpa! zaboravio sam napomenuti da je i poslovanje s našim kolegom i prijateljem Zoran_ST nadasve ugodno. Spreman za kompromise, ljubazan, cijene pristojne! Žalim samo što mu je u fundusu artikala ponestalo stvari interesantnih meni :)
 

MrVirus

Poznati forumaš
prijedlog adminu da razmisli o prebacivanju ove teme pod Razno ili slično, jer više nema direktne veze sa Prodajom već sa iskustvima. to je samo moj prijedlog... :)
 

fila

Novi član
kako se ovaj dio foruma proširio, i vrlo je zanimljiv, na kojem dijelu će biti objavljen nije toliko važno, samo da bude iskreno i objektivno pisan....
kako sam jučer kupio jedan model od modelara deniszg mogu reći da je korektan i po cijeni i usluzi....
nadam se da sam nekome pomogao u odabiru pri kupnji .....
 

kcspartak

Član foruma
Evo danas sam kupio dva modela od kolege Tomislavm i zadovoljan sam jako, pošto i živimo u blizini prije kupnje sam imao priliku i vidjeti kako model vozi,
Sa kolegom Lost Train sam isto surađivao i također korektan i obziran trgovac tako da sve pohvale dečkima iz mojeg kraja :)
 

Pejc

Veteran foruma
prijedlog adminu da razmisli o prebacivanju ove teme pod Razno ili slično, jer više nema direktne veze sa Prodajom već sa iskustvima. to je samo moj prijedlog... :)
Mislim da ne bi trebala da se pomera ova tema jer ljudi pre nego što se odluče za kupovinu mogu da pogledaju da li je taj prodavac pomenut ovde ;)
 

MrVirus

Poznati forumaš
to se može pogledati i u zasebnoj temi koja bi se nalazila recimo čak i kao samostalni dio ovog podforuma Mali oglasi... ;-)
 

keniki7

Član foruma
U prijašnjem obliku Foruma mogao si birati PP ili poslati post !
Sada je ne vidim gdje se nalazi PP (privatna poruka ). Na donjem dijelu prozora imam :
pošaljite poruku - dodaj datoteku - upotrijebi puno uređivanje ali nema PP !!!
Ako neko može pomoći - hvala mu !
 

marinac

Član foruma
Do sada sam sarađivao sa kolegama: Pejc, gagy222, zdaki, nickname25, dejan. Od nekih sam ja kupovao, neki su kupovali od mene. Sa svima koje sam nabrojao sam imao odličnu komunikaciju, bez ikakvih problema, spremni su za svaki dogovor i svima bih preporučio saradnju sa njima. Ako sam nekog izostavio, verujte da je slučajno i slobodno mi ukažite na grešku. Smatram da treba navesti ovde i negativna iskustva, ako ih čovek ima, jer će nekom to biti od pomoći u budućnosti.

ps. Imam isti problem sa PP kao kolega iznad(keniki7), ako neko zna u čemu je štos neka mi kaže, hvala unapred!
 

Damir

 
Osoblje foruma
ps. Imam isti problem sa PP kao kolega iznad(keniki7), ako neko zna u čemu je štos neka mi kaže, hvala unapred!

Onoga koga želiš kontaktirati klikneš na njegov nick pa kad se otvori kvadratić u njemu piše "pošalji poruku" ništa komplicirano. Što više istražujete po forumu prije ćete ga shvatiti.:pozdrav:
 

marinac

Član foruma
Onoga koga želiš kontaktirati klikneš na njegov nick pa kad se otvori kvadratić u njemu piše "pošalji poruku" ništa komplicirano. Što više istražujete po forumu prije ćete ga shvatiti.:pozdrav:
Eh da je tako ne bih ja ni postavljao pitanje:)kad kliknem na nick imam ponuđeno samo: Stranica profila, Slijedi, Ignoriraj. Nema "pošalji poruku".
Možda nemam dovoljno postova da bih mogao da šaljem PP? Obećavam vam da je poslednji off topic post u ovoj temi od mene:)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh