JZ ACME 50275, 50278, 50298 i 50299 d.s Zagreb

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
može fotka Nik, naime ovo je netko prije mene krivo zalijepio pa bih želio vidjeti kako ide.
 

nik

Veteran foruma
prle kc kaže:
može fotka Nik, naime ovo je netko prije mene krivo zalijepio pa bih želio vidjeti kako ide.

Nije nitko prije tebe krivo zalijepio nego su to tako šlampavo zalijepili u tvornici. Kod tih vagona često neke stepenice stoje ukoso ili su klimave. Po potrebi i ih treba skinuti/otkinuti i zalijepiti ponovo CA ljepilom.
 

Martin

Poznati forumaš
Da, dobro Nik kaže, ima tu šlamperaja. Ja imam 275,278,279, ali 299 nemam, ali mislim da je isti problem. Treba brusiti. I, još nešto; pogledajte kako izgleda nosač za oprugu za KKK na sanduku; trebala bi biti kuka, ali kod mene je samo štapič (recimo; bolcn). I opruge spadaju, osobito zbog toga jer mehanizam zbog neobrušenog dijela po zavojima ide gore, dolje.
Interesantno, to se na drugim modelima (čak niti ACME) nikad ne događa...............
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
au hvala na informaciji, rješit ću si taj problem. ne mogu vjerovati da vagon od 50 eurića može biti takav šlamperaj!!!!
 

nik

Veteran foruma
prle kc kaže:
au hvala na informaciji, rješit ću si taj problem. ne mogu vjerovati da vagon od 50 eurića može biti takav šlamperaj!!!!

Ti vagoni su kao osnovni modeli kod ACME-a već poprilično stari pa imaju neka trapava tehnička rješenja. Sa svakom novom generacijom modela ACME radi sve bolje i pokazuje da uspješno uči na greškama. Nasreću svi ti nedostaci se lako riješe jedino što je to sve malo iritantno.
 

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Jes da je tema malo matora (7 i kusr godina) , al imam jedno pitanje.
Da nije ACME u međuvremenu promenio boju ovih vagona, naime na netu sam našao "nov" 50298 u tamno zelenoj
varijanti ???? U odnosu na prvu seriju svetlo zelenih, ova mi ipak lepše izgleda. Da li neko zna nešto o ovome?
50298 new color.jpg
JZ 1st2nd class 50298.jpg
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
ACME je zapravo napravio 6 vagona, 3 u svetlijoj boji a 3 u tamnoj. Ja na žalost svetlo zelenih nemam, imam samo tamno zelene pa ne mogu sa 100% točnošću reći u čemu sve se razlikuju ali mislim da su svetliji iz kasnih 50-tih ili ranijih 60-tih a tamno zelene malo pre implementacije UIC brojeva.
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
A zar nisu tamnozeleni sa UIC brojevima epohe 4a, a svjetlozelenim iz 50tih (falšano iz neznanja pojedinca, a grešku trpimo grupno)
 
  • Like
Reactions: Mon

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
A zar nisu tamnozeleni sa UIC brojevima epohe 4a, a svjetlozelenim iz 50tih (falšano iz neznanja pojedinca, a grešku trpimo grupno)
Zato sam i pitao. Ponadao sam se da su ispravili grešku. Iz istog razloga Gorchi ni ja nisam nabavio "svetlo zelenu" seriju. Ako su promenili boju , to bi bilo interesantno.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh