Gradnja Tunela

sase

Član foruma
I otvore sam sredio.
TwCJv9ah.jpg
 

1borna

Veteran foruma
Sada se možeš lijepo igrati sa bojama, možeš upotrijebiti i neku akrilnu boju za zidove ako ti je
pri ruci a i tempere su svim dobre za to.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Sada se možeš lijepo igrati sa bojama, možeš upotrijebiti i neku akrilnu boju za zidove ako ti je
pri ruci a i tempere su svim dobre za to.
@sase nemoj nikako koristiti tempere na maketi!!!!! Ne znam zašto ih je Borna uopće spomenuo. Tempera I akrilna boja imaju sličnosti jedino u tome što se mogu miješati vodom i tu svaka daljnja sličnost prestaje. Tempera kod sušenja (suši se daleko brže od akrila) prelazi u svjetlije tonove i što je važnije u debljim slojevima puca. Tempera sušenjem postaje mat za razliku od akrilnih boja koje nisu potpuno mat. Akrilne boje ne pucaju ako se nanose u debljim slojevima zbog smola koje sadrže.... Itd. Itd it'd Pročitaj postove ljudi koji imaju iskustva i znanja s izradom brda i reljefa.
 

1borna

Veteran foruma
Kod bojanja stijena i ostaloga na maketi ne trebamo sjajne boje već naprotiv da one budu mat.
Naravno da se neće nanositi neki debeli slojevi koji bi pucali, uostalom bilo koje boje ne nanosimo
debelo kao u nekim slikarskim tehnikama.
Ja već preko 50 godina koristim i tempere i nikada nisam imao problema na brojnim maketama.
(Nekada i nije bilo izbora kao danas)
Ako sam imao pri ruci neku bijelu akrilnu boju za zidove tonirao bi ju temperama a čistom temperom
bi naknadno bojio neke detalje.
Ako netko ima ovdje iskustva onda sam tu ja na prvom mjestu? :pozdrav:
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Kod bojanja stijena i ostaloga na maketi ne trebamo sjajne boje već naprotiv da one budu mat.
Naravno da se neće nanositi neki debeli slojevi koji bi pucali, uostalom bilo koje boje ne nanosimo
debelo kao u nekim slikarskim tehnikama.
Ja već preko 50 godina koristim i tempere i nikada nisam imao problema na brojnim maketama.
(Nekada i nije bilo izbora kao danas)
Ako sam imao pri ruci neku bijelu akrilnu boju za zidove tonirao bi ju temperama a čistom temperom
bi naknadno bojio neke detalje.
Ako netko ima ovdje iskustva onda sam tu ja na prvom mjestu? :pozdrav:
Borna ti si naš doajen naivnog maketarstva :respect:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh