Izrada kamenja, stijene i planina na maketi (bojanje)

flado

Član foruma
Več sam negdje pitao, ali nisam dočekal odgovora. Ima u Intersparu ovih boja jel tko kosisti za brda tj. stijene. Imam tempara ali velite da ne onda necu sad sve usrati na kraju.
I jel to valja za stirodur ili opet nekaj drugo ?
 

Attachments

  • marklin akrilic.JPG
    marklin akrilic.JPG
    89.8 KB · Pregleda: 185

flado

Član foruma
Sad sam pak mal listajuci dosal do mogucnosti farbanja dipi farbom za zidove :??:
Znaci cijenovno bil bi ovaj redoslijed:

tempere
boja za beton ali veliko pakovanje
dipi color
ovaj akrilic sa gornje slike

A od toga najbolje, molim poredajte vi, ili nekaj sasvim deseto ...
 

mmatja

Poznati forumaš
flado kaže:
Sad sam pak mal listajuci dosal do mogucnosti farbanja dipi farbom za zidove :??:
Znaci cijenovno bil bi ovaj redoslijed:

4 tempere
2 boja za beton ali veliko pakovanje
3 dipi color
1 ovaj akrilic sa gornje slike

A od toga najbolje, molim poredajte vi, ili nekaj sasvim deseto ...
 

flado

Član foruma
Mmatja, ovaj akrilic sam poslikal u inersparu, jel znas mozda ima li bauhaus tak nekaj. Pitam jer neznam kam da krenem jer su mi ta dva ducana na razlicite strane grada. Ili rewell mozda, ili kaj drugo, i kaj je mozda jeftinije.

Hvala na inf.
 

mmatja

Poznati forumaš
flado kaže:
Mmatja, ovaj akrilic sam poslikal u inersparu, jel znas mozda ima li bauhaus tak nekaj. Pitam jer neznam kam da krenem jer su mi ta dva ducana na razlicite strane grada. Ili rewell mozda, ili kaj drugo, i kaj je mozda jeftinije.

Hvala na inf.
E, to ti ja neznam gdje u hrvatskoj možeš to nabaviti. Ja sam ti samo naznačio koje boje su najbolje. U svakom slučaju uzmi boje na akrilnoj bazi.
L.P.
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024

1borna

Veteran foruma
Jedna metoda izrade reljefa je dosta brza i jednostavna
DCP_1324.jpg

Bakrena ili željezna žica se oblikuje i pričvrsti na trase i pozadinu, pruga se prekrije i nalijepi
se deblji PVC
DCP_1336.jpg
DCP_1360.jpg

Sve je lagano (i jeftino),na plastiku se polože gaze natopljene u gipsu i dalje se ide standrdnom
metodom izrade stijena, zemlje ili trave
DCP_1574.jpg

Gotova maketa izgleda ovako (makar je autor na pitanje kada će ju završiti rekao Nikada!)
130811_0636.jpg
 

Martin

Poznati forumaš
Odličan je, ali mogu i ja njega nečem poučiti;

prvo; da je ovaj XPS malo našpricao vodom, ne bi mu (k)alabaster ovako padao,
drugo; umjesto noža, za oblikovanje je puno bolje koristiti prste (ak su osjetljivi, rukavice kurtonke…..)

Ne zna nitko sve...………..
 

1borna

Veteran foruma
Neki ameri za izradu planina koriste posve jednostavan i besplatan materijal kao što je karton
gt4z6Gfh.jpg
Nakon što se osuši ljepilo kojim je to sve učvršćeno prekrije se sa gazom ili papirima namočenim u gips.
cardboard%20hills%201%282%29-800x534.jpg

Preko kartona može najprije doći i plastična mrežica
005%2838%29-500x375.JPG

Drugi više vole raditi sa blokovima stirodura (kojeg preporučam više od stiropora jer se daleko manje mrvi)
rocks_blocks_800.jpg
006(34).JPG
 

1borna

Veteran foruma
36645902rm.jpg
Ovako gledano rekli bi ništa posebno ali...
36779335ga.jpg

...kada se maketa posipa umjetnim snijegom i posade borovi...
36779341op.jpg

dojam je sasvim drugačiji!
36779363pt.jpg
Snježne makete imaju svoje ljepote
36850891ow.jpg
Tu nema puno posla oko sijanja trave, izrada stijena i ostalih detalja jer se oni samo naziru.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh