Yugo 45 u 1:87 - narudžbina

Mon

 
Osoblje foruma
Svi zainteresovani za model YUGO-a u 1:87 mogu da ga sami naruče kod Shapeways-a.
Opcije su da model naručite sa printanim bandažima i gumama ili samo sa bandažima pa da na njih montirate gume
od nekog drugog od postojećih modela.

1. Yugo 45 - sa printanim bandažima i gumama;
01. Yugo 45 - wheels and tyres.JPG


2. Yugo 45 - samo sa bandažima (bez guma).
01. Yugo 45 - no tyres.JPG

Materijal je Smooth Fine Detail Plastic; poštarina zavisi od toga u kojoj se zemlji pošiljka šalje.

3. Yugo 45 - prozori:
01. Yugo 45 - windows.JPG
.
 

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
:ljubavljubav:ljubav

:( samo da nadjemo nekog ko zivi u Germany ( kolko sam video najjeftiniji transport - 7,31 )
U odnosu na nas smrtnike 10,87 ili 18,90.
Mon :palci_gore::palci_gore::palci_gore:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
:ljubavljubav:ljubav

:( samo da nadjemo nekog ko zivi u Germany ( kolko sam video najjeftiniji transport - 7,31 )
U odnosu na nas smrtnike 10,87 ili 18,90.
Mon :palci_gore::palci_gore::palci_gore:

Tako nam je cijelo vrijeme..nista novo :)

Meni osobno je veci problem sto salju samo na PAY PAL registracisku adresu (tako je bilo zadnji put kad sam provjeravao..istina davno al eto) a ja sam egzoticna NON EU zona..

Ovde bi bilo dobro primjeniti "group bay" za Hrvatsku :)
 

mr.0

Član foruma
odličan model, sigurno ću ga i ja naručiti uskoro ;)
...autor bira od kojih materijala će se model prodavati, moj prijedlog je da u ponudu stavi i najjeftiniju "strong and flexibile plastic" ...ja sam preko shapeways-a naručivao mnogo modela, isprobao sam skoro pa sve vrste plastike, i iz iskustva mi se čini da je ova najjeftinija-najbolja. Naime ,koju god da naručite, itako će te je trebati brusiti i polirati (eventualno poprskati špric kit-om), ova jeftinija je za nijansu hrapavija, ali je zato mnoo čvršća, pa je lakše s njom raditi... hoču reć, ova skuplja je krhkija (poput stakla) pa lako pukne, a ova jeftinija je malo elastičnija (nešto kao mješavina gume i plastike), možete je bacati, "gaziti", raditi s njom bilo šta, a neće ništa na njoj puknuti...
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
odličan model, sigurno ću ga i ja naručiti uskoro ;)
...autor bira od kojih materijala će se model prodavati, moj prijedlog je da u ponudu stavi i najjeftiniju "strong and flexibile plastic" ...ja sam preko shapeways-a naručivao mnogo modela, isprobao sam skoro pa sve vrste plastike, i iz iskustva mi se čini da je ova najjeftinija-najbolja. Naime ,koju god da naručite, itako će te je trebati brusiti i polirati (eventualno poprskati špric kit-om), ova jeftinija je za nijansu hrapavija, ali je zato mnoo čvršća, pa je lakše s njom raditi... hoču reć, ova skuplja je krhkija (poput stakla) pa lako pukne, a ova jeftinija je malo elastičnija (nešto kao mješavina gume i plastike), možete je bacati, "gaziti", raditi s njom bilo šta, a neće ništa na njoj puknuti...
ovo je odlicna informacija i vazan detalj za one koji kao i ja misle raditi preradu.
Koju hrapavost I vrstu brusnog papira preporucujes za obradu "strong and flexible plastic" I dali se lagano brusi?
Nadam se da ce @Mon staviti taj materijal kao opciju za nardudzbu.
 

robogovi4

Poznati forumaš
Ajmo malo "oživit" ovo.

Daklem, jel netko naručio/dobio modelček, možda kojim slućajem netko tko dolazi u VTC pa da usput donese da to vidimo/mjernemo kak to izgleda u RL.
Obećajem, suzdržat ću se od toga da donesem "dremel", motor, osovine............ sam ćem gledat :)
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Mon, ovi prozori za Yuga, jel su to iz Shapewaysa ili kod Tebe? Ovo izgleda odlično a u realnosti sigurno još bolje!
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Čuo sam za obe firme ali od i.materialize nisam još vidjeo rezultate. Ovo staklo je ... WOW. Skoro da se ne vide plasti i to je najbitnije. Odlično!
 

MarkoZG

Član foruma
Pozdrav Mon.
Jako mi se svđa Vaš model Jugića i već dugo ga planiram nabaviti, ali me uvijek malo odbije ta hrapava površina 3D printa. Obzirom da kolega Vlatx s ovog foruma printa u tekućem resinu što omogućava sasvim glatku površinu printanih stvari, zanima me biste li bili voljni pod Vašim uvjetima dati mu da isprinta Vaš model tom tehnologijom?
 

Mon

 
Osoblje foruma
Zdravo Marko,
osećam se bliskim sa kolegama po hobby-ju pa bih rado i sa tobom bio na "ti". :palac_gore:

3D model Yugo-a je pravljen za mene ili bolje je reći po mojoj narudžbini ali to nije moj projekat tako da ja ne raspolažem sa njime tj sa nacrtima.
Za sada, svi koji ga žele mogu ga naručiti kod Shapeways-a.

PS: planiraju se promene na modelu: da se točkovi "otkinu" i naprave se rotirajućim (montažnim, sa osovinom) tako da je bolje da zainteresovani sačekaju sa narudžbinom.
 

MarkoZG

Član foruma
Nisam znao da se Shapeways bavi i dizajnom. Znači može im se poslati dokumentacija pa da oni naprave CAD?
 

EMD G16

Novi član
Stakla za Yugo su print firme i.materialise.
Zdravo Mon !
Nisam našao staklo u njihovoj ponudi.
Kako se može naručiti staklo za Yugo ?

PS: planiraju se promene na modelu: da se točkovi "otkinu" i naprave se rotirajućim (montažnim, sa osovinom) tako da je bolje da zainteresovani sačekaju sa narudžbinom.
Ima li kakvih informacija, kada se može očekivati ovo pošto nameravam da kupim Yugo ?
Imaš li u planu još koji auto da se napravi np. 101, 128 ?
 

Mon

 
Osoblje foruma
Zdravo kolega @EMD G16
glavni "konstruktor" YUGOa je na službenom putu ali je obećao da će za max desetak dana da sredi prepravke.
Javiću kada sve bude završeno i kada budem dobio link ka materialise za narudžbinu stakla.
:dada:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh