Goša cisterne JŽ,SŽ,HŽ,ŽS,ŽFBiH - Albert Modell

Koji biste model Goša-cisterne kupili ukoliko bude napravljen? Neki od:

  • JŽ Uahrrs-z iz Ep. IVa

    Votes: 22 48.9%
  • JŽ Zas-z i JŽ Zaes-z iz Ep. IVa-c

    Votes: 25 55.6%
  • SŽ Zas-z, SŽ Zaes, SLO-SŽ Zas, SLO-SŽ Zaes

    Votes: 19 42.2%
  • HŽ Zas i HŽ Zaes (samo sa merdevinama sa strane)

    Votes: 24 53.3%
  • ŽS Zas, ŽS Zaes, SRB-ŽS Zas-z, SRB-ŽS Zaes-z iz Ep. VI

    Votes: 13 28.9%
  • ŽFBH Zas-z

    Votes: 7 15.6%
  • JŽ SRJ (posle 1991) iz Ep. V

    Votes: 11 24.4%

  • Total voters
    45
  • Poll closed .

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Samo mali komentar ka kutiji. Na desnoj strani, ako se odreže stiropor i stanji stenu tako da je njegova širina tolika koliko je na dnu, onda je vagon puno lakše izvuči no bez kvačila. I još uvijek dobro stoji u kutiji. Inače čini mi se da se dosta lako izvče kvačila kod ovog vagona.
Nik, mislim da si nacrtao malo previše. Dobro je da su puferi još naslonjeni na pjenu a ono dolje može se odstraniti.
 

nik

Veteran foruma
Samo mali komentar ka kutiji. Na desnoj strani, ako se odreže stiropor i stanji stenu tako da je njegova širina tolika koliko je na dnu, onda je vagon puno lakše izvuči no bez kvačila. I još uvijek dobro stoji u kutiji. Inače čini mi se da se dosta lako izvče kvačila kod ovog vagona.
Nik, mislim da si nacrtao malo previše. Dobro je da su puferi još naslonjeni na pjenu a ono dolje može se odstraniti.
Ne trebaju se odbojnici naslanjati - dovoljno je da se gornji dio spremnika naslanja i vagon ne može nikuda.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ovo u svezi opreme (cjevovoda), koji smeta kotačima, evo jednog primjera gdje je ta cijev pogrešno smontirana (prelazi greškom preko ostale opreme), time još više radi smetnje okretnom postolju:
158b7712-8959-4895-9e1f-9961fa12f6e6.jpg

Dakle, trebat će ju komplet skinuti, izravnati, skratiti, pa ju provući pravilno ispod opreme i onda fiksirati!
Ali kako @nik veli, sve se to da popraviti i onda to bude ok model.:palac_gore:
Čitam ovdje o nekim statičnim i funkcionalnim modelima, ja ovdje na forumu zaista nisam upoznao niti jednog forumaša koji bi htio da mu model bude statičan, a da nije funkcionalan....:hmmm:
Zato je dobro ovdje ovako izmjenjivati iskustva i skretati ljudima pozornost što bi moglo kod modela raditi problem prilikom vožnje, a isto tako i pokazati kako to riješiti!:palac_gore:
 

nik

Veteran foruma
U vezi ove cisterne potrebno je napomenuti da je to u 20 godina tek treći alat nekog JŽ tipa teretnog vagona.
Prvi je bio Klein Modellbahn Eas-z koji doduše nije imao tehničkih problema ali je imao grešaka, pojednostavljenja i kompromisa u samom projektu, drugi je bio Heris Gbs-z koji je imao probleme sa zakretnim osovinama, jajastim kotačima i šlampavom izradom u drugoj seriji a treći je ovaj Albert Modell Zaes-z.
Niti Eas-z niti Gbs-z nikada nisu ponovljeni nakon nekoliko prvih izdanja a za nadati se da će Zaes-z bolje proći po tom pitanju.
 

nejcko13

Član foruma
Zdravo.
Sam sem naredil model delujoč in ni več statičen. Brez problemov pelje skozi krivine Piko tirov R2.
Podstavne vozičke sem vzel dol. Potem sem raztegnil feder, tako kot je napisal @nik, in je postal mehkejši.
S finim šmirgel papirjom sem malo pobrusil luknje kamor pašejo podstavni vozički in se tako lepo mehko obračajo.
Tisto cev ki zapenja v osi, pa sem kar odrezal do roba vozička.
Za naslednje serije vagonov upam, da bojo fedri za kinematiko mehkejši.
Pozdrav.
 

IvanM.

Član foruma
.kako oslabiti opruge ? cak iako se nekako sinu postolja, a kako nznm, opruga je je ispod cisterne, tako da se ceo model mora razmontirati.


IMG_20200920_225144.jpg
 

nik

Veteran foruma
Zdravo.
Sam sem naredil model delujoč in ni več statičen. Brez problemov pelje skozi krivine Piko tirov R2.
Podstavne vozičke sem vzel dol. Potem sem raztegnil feder, tako kot je napisal @nik, in je postal mehkejši.
S finim šmirgel papirjom sem malo pobrusil luknje kamor pašejo podstavni vozički in se tako lepo mehko obračajo.
Tisto cev ki zapenja v osi, pa sem kar odrezal do roba vozička.
Za naslednje serije vagonov upam, da bojo fedri za kinematiko mehkejši.
Pozdrav.
Baš mi je drago da je moj post bio od koristi.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Ovo u svezi opreme (cjevovoda), koji smeta kotačima, evo jednog primjera gdje je ta cijev pogrešno smontirana (prelazi greškom preko ostale opreme), time još više radi smetnje okretnom postolju:
View attachment 115666
Jao kinezi... Za sebe sam uzeo jedan model iz kutije, koja je došla od AlbertModela i ta je imala onaj sklop sa preklopnikom razine kočenja toliko savinut (plastika!) da je bilo pitanje ako še kod ravnanja plastike sve puknuti ili se bude ispravila. Srećom sam je izravnao, korigirao poziciju i ispravio još jedan dio koji naravno nije bio dobro stavljen u svoju poziciju. Takav model naravno nije za prodaju.
Sky jel je to Tvoj model ili od nekog kolege? Jako mi je žao da su ovaj model pogrešno sastavili i normalno bi bio model za reklamaciju. Pitanje je sad ako se ga uopšte može reklamirati pošto koliko znam sva serija je rasprodata. Koliko sam govorio sa AlbertModellom greške su poslate u Kinu i sljedeće serije bi trebale biti bolje a opruge takve kake moraju biti. Nadam se, da kod sljedećeg HŽ i JŽ modela biće kako treba, a još prije i kod (SLO)-SŽ.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Jao kinezi... Za sebe sam uzeo jedan model iz kutije, koja je došla od AlbertModela i ta je imala onaj sklop sa preklopnikom razine kočenja toliko savinut (plastika!) da je bilo pitanje ako še kod ravnanja plastike sve puknuti ili se bude ispravila. Srećom sam je izravnao, korigirao poziciju i ispravio još jedan dio koji naravno nije bio dobro stavljen u svoju poziciju. Takav model naravno nije za prodaju.
Sky jel je to Tvoj model ili od nekog kolege? Jako mi je žao da su ovaj model pogrešno sastavili i normalno bi bio model za reklamaciju. Pitanje je sad ako se ga uopšte može reklamirati pošto koliko znam sva serija je rasprodata. Koliko sam govorio sa AlbertModellom greške su poslate u Kinu i sljedeće serije bi trebale biti bolje a opruge takve kake moraju biti. Nadam se, da kod sljedećeg HŽ i JŽ modela biće kako treba, a još prije i kod (SLO)-SŽ.
Je Gorchi, to je moj model. Ionako ga trebam raskapati, da se korigiraju nedostaci, a usput ga i podmazati! Nadam se samo da nije jako ljepilo...
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Je Gorchi, to je moj model. Ionako ga trebam raskapati, da se korigiraju nedostaci, a usput ga i podmazati! Nadam se samo da nije jako ljepilo...
Ajoj... jako mi je žao zbog tih problema ali nadam se da ne budeš imao prevelikih problema.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Kad se setim kakve smo sve hirurgije nekada radili kasapeći razno-razne strane modele da bi dobili neke ako ne iste onda neke koje će bar nalikovati na naša vozila, rešavanje navedenih problemčića sa Albert-cisternama mi dođu kao igrarija za malu decu.
:cool1:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh