British Columbia Railway ex Pacific Great Eastern

Bero01

Veteran foruma
Da se ostavimo toga? Siguran sam da si volio vise KVR nego BCR? :p
Slažem se, manimo se ćorava posla, ali glede KVR-a griješiš - ipak više volim BCR :vrag:!!!
Isto tako više mi se dopada vizualni identitet CP-a, nego CN (koji je preuzeo BCR :glup) tako da sam iduća dva modela
nabavio po povratku iz posjete Britanskoj Kolumbiji, inspiriran tamo viđenim pravim CP i heawyweight vagonima.
Pa ajmo redom: Walthers 932-10172 CP 411297 MOW HWT 36 seat dinner
CP_411297_1.JPG
Znači ovako: ZABORAVITE staru Rivo-ti-ga-rossi i Mehano jeftilen kramu koja se prodaje pod heavyweight vagone!
Ti modeli bili su primjereni vremenu od prije 40ak godina, i nemaju veze sa pravom amerikom!
CP_411297_2.JPG
Ovo je znači nova američka produkcija i odličan model koji je u rangu sa bilo kojim europskim, ili bolji.
CP_411297_3.JPG
Metalni RP25 kotači, kompletna unutrašnjost, kontakti i priprema za rasvjetu, funkcionalni mjehovi, KD kopče,
CP_411297_4.JPG
+ solidno podvozje, separirani žičani rukohvati i oštar otisak... :usklicnik
CP_411297_5.JPG
Jednostavno nemam prigovora! To je pravi heawyweight, i Walthers je napravio dobar posao sa ovim modelom!
:dada:
 

Bero01

Veteran foruma
Kako bi pružni šljakeri imali gdje i spavati, osim što imaju gdje jesti, a da im medvjedi baš ne prave društvo, nabavio sam
i ovaj Walthers 932-10022 CP 411296 MOW HWT 12-1 Sleeper
CP_411296_1.JPG
Sve ranije rečeno vrijedi i za ovaj model...
CP_411296_2.JPG
Vagoni su prilično teški, i masivni, kako i priliči imenu Heavyweight :usklicnik
CP_411296_3.JPG
Malo drugačije podvozje, ali klizi kao po ulju... :hihihi:
CP_411296_4.JPG
a zgodan detalj je i da su brojevi upareni... :dada:
CP_411296_5.JPG
CP_411296+CP_411297
:in_love:
Neće to biti jeftin poduhvat, ali sve si nešto kontam da bi si baš mogao složiti i jednu pravu putničku garnituru
od ovakvih vagona, sa vremenom, naravno.
:spavanje
 

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Kako bi pružni šljakeri imali gdje i spavati, osim što imaju gdje jesti, a da im medvjedi baš ne prave društvo, nabavio sam
i ovaj Walthers 932-10022 CP 411296 MOW HWT 12-1 Sleeper
View attachment 109545
Sve ranije rečeno vrijedi i za ovaj model...
View attachment 109546
Vagoni su prilično teški, i masivni, kako i priliči imenu Heavyweight :usklicnik
View attachment 109547
Malo drugačije podvozje, ali klizi kao po ulju... :hihihi:
View attachment 109548
a zgodan detalj je i da su brojevi upareni... :dada:
View attachment 109549
CP_411296+CP_411297
:in_love:
Neće to biti jeftin poduhvat, ali sve si nešto kontam da bi si baš mogao složiti i jednu pravu putničku garnituru
od ovakvih vagona, sa vremenom, naravno.
:spavanje
Nemam sta reci!!Osim da smo se navukli na CP:fp::neznam:.
Et,hebiga,znas di sam bio:pilot:,a da nit jedne fotke nisam uzeo:fp:.Stvarno sramota....
A i nije,da znas s kim sam bio i tebi bi bila muka.Pokusam se povratiti,fuj,fuj,sta sebi radim??
Ajd,ima ona od Zvonka Bogdana Vratit ce se rode.Ona ce popravit sve,pjesma je lijek
 

Bero01

Veteran foruma
Nemam sta reci!!Osim da smo se navukli na CP
:strelica
Hm, pa nije baš tako... Istina je da preferiram CP, ali omakne mi se i poneki CN model,
osobito u ovom starom zeleno/žutom bojanju, poput ove Walthersove FM H-10-44
CN_1658_FM_H_10_44_1.JPG
Walthers Proto 1000 CN 1658 https://www.walthers.com/fm-h10-44-cn-1658
CN_1658_2.JPG
Ovaj model mi je uletio po nekoj smiješnoj cijeni, a praktično je nov, i skoro ne-vožen (vidim po kotačima); pa je
jednostavno nisam mogao ostaviti. Najveća mana su ove crne ogradice, koje je prethodni vlasnik obojao u CN zeleno
(nijansa je dobra) ali se boja malo oljuštila - ništa strašno, mogu živjeti sa time do daljnjeg, nije nepopravljivo...
However, glavni razlog ove nabavke je činjenica da je PGE nakratko imala jednu takvu lokomotivu u svojoj flotnoj listi
https://en.wikipedia.org/wiki/FM_H-10-44 pa sam bio radoznao da vidim kakav je model, prije nego što se odlučim
nabaviti novu (a takve nisu baš jeftine :crvenilo:), u žutom bojanju, poput ove dolje:
PGE 1004-2.jpg
PGE 1004 http://www.rrpicturearchives.net/Locopicture.aspx?id=128583 Ova lokomotiva je isti model, izvana (skoro?)
identičan kao i CN model, osim ogradica, trube i zvona; a nabavljena sa južne strane granice od jedne zanimljive lokalne
željeznice https://en.wikipedia.org/wiki/Columbia_and_Cowlitz_Railway
Eto @challenger , kao što vidiš, i dalje sam na PGE & BCR.
:cool_2:
PS - zamolio sam @Mon da ispravi ili obriše prethodni post jer sam pogriješio u par detalja,
pa da ne navodim neispravne podatke.
:crvenilo:
 

Bero01

Veteran foruma
Kad sam već kod CN-a, malo da osvježim temu:
A companion to CNR passenger equipment by Gay Lepkey
CN_PC_Companion_1.JPG
Publikacija je monografija od 321 stranice, sa hrpom c/b fotki, listama i skicama SVE putničke opreme koju je ikad CNR koristila!
CN_PC_Companion_2.JPG
Zapela mi je za oko tijekom posjete željezničkoj stanici, te souvenir shopu u gradiću Jasper, Alberta; kojeg sam ovdje
već i ranije spominjao https://www.jasper-alberta.com/
(BTW, @challenger se boji vožnje u žičari - kume, neš' se samo tako izvući drugi puta :usklicnik )CN_PC_Companion_3.JPG
Obzirom da je moja PGE/BCR nabavljala i rabljene vagone od drugih željeznica u kvartu, a da o kanadskim putničkim
vagonima zapravo ne znam baš puno, skoro ništa, učinilo mi se kao dobra ideja piknuti ovo izdanje, kada sam već tamo,
i držim je u rukama... (on the side note, prodavačica azijatkinja u trgovini bila je pravi komad:ljubav)
CN_PC_Companion_5.JPG
:strelica i tako sam u vrećicu sa suvenirima tutnuo još jednu publikaciju za svoju željezničku biblioteku :glup
CN_PC_Companion_7.JPG
Ajde, ako ništa drugo, bar sam uštedio na poštarini, a išla je avionom!
:cool_2:
 

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
(BTW, @challenger se boji vožnje u žičari - kume, neš' se samo tako izvući drugi puta :usklicnik )

@Bero01 ,nema se @challenger chega bojat,osim bonga,a i njemu kazem:"Umri bomZe,da ti vidim ledja!
Jesul` tvoja sira nego moja"
Prema tom,sve u svoje vrijeme!
Chalengerovo je upozorit,pokazat....a ti kako hoces!
Al` ne zaboravi,neces dokle hoces:respect:
Pomalo sam ljut na "ljudsku" vrstu
 

Bero01

Veteran foruma
@challenger
Chalengerovo je upozorit,pokazat.... a ti kako hoces!
Ipak si se spustio niz Hell's Gate...
:respect:
ali ako nas put ponovno odvede u Jasper, idemo i tamo na žicu!
:dada:
A sada, ajmo natrag na modele, lokomotive da budem precizniji. Zahvaljujući pravovremenoj dojavi forumskog kolege
@mario mandić nabavio sam i četvrtu lokomotivu tipa RS-3, u Atlas-ovom izdanju, a prvu u bojanju jedne meni
jako drage kompanije: Lake Superior & Ishpeming RR:slinim:http://www.railroadmichigan.com/lakesuperiorishpeming.html
DSC_0001.JPG
Atlas 8302 :strelica RS-3 LS & I RR r/n 1604 :ljubav
DSC_0002.JPG
E sada, obziroma na to da je ovo tema o BCR, postavlja se pitanje kakve veze ova loksa ima sa tom željeznicom; osim
što sam ovdje ranije, a poradi CN-ovih preuzimanja predstavio jedan dio kolekcije vezan uz prijevoz željezne rude :crvenilo: ?
DSC_0003.JPG
E pa poveznica je u tome da je PGE/BCR od njih kupila lokomotive tipa RS-3 sa serijskim brojevima 1405 i 1406;
tj. starije sestre ove lokomotive :dada: !
DSC_0004.JPG
Vidi link: http://rrpicturearchives.net/locolist.aspx?id=BCOL
DSC_0008.JPG
Sada znači imam dva para tih lokomotiva: dvije Atlasove (GN 229 + LS&I RR 1604), i dvije Athearnove (PGE 561+ BCR 570) - dovoljno do daljnjeg. I za kraj, sve ranije navedeno za Atlas Classic RS 3, vrijedi i za ovaj model.
:)
PS - Hvala Mario!
 

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
E sad me baš cimaš za jezik! Ja tebe vučem po svojem BCR-u, a ti mene po svome KVR-u :crazy: !!!!
index.php

Bili smo jedina dva mrava na trasi KVR, samo sam čekao da medo izađe odnekud iz busije pa da me potapša po ramenu!
Još si se ti mudro zadržao bliže autu dok sam ja tražio lokaciju za uzeti što bolju fotku ovog mosta :dada:!
@Bero01 ,Mozes li reci da nisi slinio:neznam:?Biti
https://en.wikipedia.org/wiki/Andrew_McCulloch_(civil_engineer)
nije tako lahko?Niti se pretvaram da sam niti blizu?Treba tom covijeku skinut kapu do poda!
Zbog toga sam te i odveo u Tunguziju,samo da vidis sta se moze postici kad se glave sloze.
Ta pruga,od danas pa za sto godina ce opet biti otvorena,boMze srece!!
O medama?Pa to su domace zivotinje ovdje u Kanadi:fp:.Da boNg da da ih svi imamo u dvoristu!
Moli se boNgu da ne naletis na grizlija,onda se slobodno sagni i poljubi u guzicu i reci "Dovidjenja,Sambo!"
Kapish?
Eto,nosio sam protivzakonito oruzje da te zastitim!I ti nisi vidio?
Recimo,Lytton,zvecarke....I jesi li poslusao?
Srljas gdje ti nije mjesto?I,NE,nisam ljut na tebe!Tako bi i meni bilo da odem na Safari u Afriku,i da
zajebavam Nilskog Konja!!
@Bero01
Pamet u glavu!Lahko se je ubit,to moze svaka budala!Treba to sve vidjeti.....
 

Bero01

Veteran foruma
Malo da osvježim temu. Moja BCR kolekcija je zbog ovog sranja sa koronom trenutačno na pauzi, a i poštarina
+PDV za modele od preko bare ubija... no to ne znači da sam zaboravio ili odustao od svoje najdraže željeznice,
i njezinog okruženja :dada:. Zato sam, umjesto modela, nabavio nekoliko knjiga i publikacija, poput ove
Railways of Canada by Jim Lotz & Keith MacKenzie u izdanju Bison Books:
20200823_132728.jpg
Knjiga je izdana 1988 g. i obrađuje sve relevantne operativne željeznice iz tog perioda, uključujući BCR :ljubav.
20200823_132833.jpg
Iako su to sve manje više javno dostupne i poznate informacije, zgodno ih je imati okupljene na jednom mjestu... :citaj:.
20200823_132925.jpg
Meni su posebno interesantna poglavlja koja obrađuju nastanak i povijest manje poznatih kompanija, poput GT ili ON,
20200823_133126.jpg
dok su glavnim kompanijama, poput CN ili CP posvećena dva velika poglavlja, sa puno povijesnih i tehničkih detalja,
20200823_133148.jpg
te pripadajućim ilustracijama, kartama i fotografijama - što u c/b što u koloru. Sve u svemu, zgodno izdanje,
koje sam nabavio rabljeno i vrlo povoljno, a lijepo se uklopilo i nadopunilo moju bazu znanja o kanadskim željeznicama.
:)
 

Bero01

Veteran foruma
Da ne ispadne kako cijelo ljeto nisam nabavio niti jedan američanski model, upiknuo sam ovu
Mehano 2-8-0 ''Consolidation'', ali više kao homage Mehanu, nego što mi zaista treba, jer ih već imam
3 komada od ranije (NYC, B&O, unmarked). Došla je sa oznakama jedne male lokalne kompanije, DW&P
odnosno https://en.wikipedia.org/wiki/Duluth,_Winnipeg_and_Pacific_Railway
Ta kompanija mi je interesantna jer su bili poveznica između Kanade i USA, i kao takvi imali su interchange sa
svim bitnijim kompanijama u kvartu, a kao i BCR, progutao ih je CN.. http://cnrha.ca/node/863
DW&P_2478_1.jpg
Model je klasični Mehano, na donjem kraju low-end ljestvice, i tu se nema šta puno pričati. KD kuplunzi jesu opcija...
DW&P_2478_2.jpg
Sa druge strane, to je robustan model, i dobar runner, koji hoće potegnuti dosta tereta, i lako se digitalizira
DW&P_2478_4.jpg
Znači pravi model za deranje
DW&P_2478_3.jpg

I to mi je prvi Mehano Consolidation sa oznakama neke kanadske kompanije...
DW&P_2478_5.jpg
Sve u svemu, poslužit će svrsi.
:)
 

Bero01

Veteran foruma
Konačno sam uhvatio slobodan dan, i dovoljno slobodnog vremena, pa sam uzeo u ruke i drugu ranije spomenutu
publikaciju: Train Country - An illustrated history of Canadian National Railways,
Train_Country_1.jpg by Donald MacKay & Lorne Perry
Train_Country_2.jpg
Knjiga obrađuje povijest i nastanak CNR-a, od skromnih početaka, Grand Trunk Railways-a, preko Canadian Northern...
Train_Country_3.jpg
... pa sve do nastanka CNR-a. Knjiga je prepuna zanimljivih priča iz povijesti te željeznice, uz veliki broj arhivskih c/b
fotografija i ilustracija. To je možda i jedini nedostatak ovog izdanja, jer nema kolora, pa je cijeli utisak pomalo arhaičan?
Train_Country_4.jpg
U svakom slučaju, ova knjiga je zanimljivo štivo za svakog ljubitelja željeznica, posebice onih na sjeveru Amerike :dada: ...
Train_Country_5.jpg
i dobrodošao novi primjerak u mojoj željezničkoj biblioteci.
:citaj:
 

Bero01

Veteran foruma
Bliži se kraj godine, pa sam se odlučio počastiti kojim modelom više, tim prije što ne znamo što iduća godina donosi.
Tako su mi pristigla i dva mala, ali preslatka vozila u Aritec produkciji:
GMC_logging_0.jpg
Prvi je ovaj Artitec 387.344 H0 LKW GMC 353 crane truck, inspiriran vrlo sličnim vozilom, viđenim tijekom posjete
@challenger i šumarskom muzeju u mjestu Duncan, BC, na otoku Vancouver:
GMC_Jerry.JPG
Fotka je već bila objavljena na Forumu, stavljam je samo kao podsjetnik Jerriyu da je ružan :hahahaha::hahahaha::hahahaha:!!!
GMC_logging_4.jpg
OK, znači model je fe-no-me-na-LAN! Ovako dobar nivo izrade još nisam susreo, iako je ovo (relativno) veliko-serijski
model...:o. Ono što me oduševilo je to, da je i weathering modela jako dobro pogođen, taman kako treba za jedan
takav stroj, izložen teškim uvjetima eksploatacije, ali opet, ne previše, jer još nije ostavljen da trune sa strane, niti je
otišao u kasaciju. Znači čista petica :ljubav!
GMC_logging_2.jpg
Kako sve ipak ne bi bilo savršeno, pakung u kojem model dolazi je malo problematičan, jer nije poput ostalih Artitec
modela učvršćen vijkom, već je bio privezan ovim koncima za podlogu.... što je onak', traljavo, i podložno otkačivanju,
GMC_logging_3.jpg
... odnosno, u ovom slučaju trganju kuke za vuču, jer ipak je to model, pa nije predviđeno da taj dio nosi opterećenja
kao u stvarnosti. Za kraj, osim nespretnog načina učvršćivanja, te belgijskih registarskih oznaka, zaista nemam nikakav
ozbiljniji prigovor na ovaj model, koji me oduševio kako svojom izradom, tako i završnim bojanjem i weatheriranjem.
Odličan je, i vrijedi svaku lipu koju sam ga platio, a bilo ih je dosta, ali isto tako, bio je i zadnji koji je preostao na bayu
u ponudi, i da ga nisam piknuo sada, pitanje je da li bi ga više nabavio, osobito ako ne rade ponavljanja serija.
:dada:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Vidim da si odusevljen modelom.. to me raduje jer planiram vec dugo od Artiteca pazariti neke stvari (npr DAF vojni) a iskreno me brinulo kakvi su ti rezinski modeli od njih..
Kakav je model s funkcionalne strane.. jel klasicni model ili ima neke manjkavosti sobzirom da je rezinski?
 

Bero01

Veteran foruma
Vidim da si odusevljen modelom...
Jesam, @djzlaja i sada mi je žao što nisam uzeo i ovaj drugi GMC wrecker:
Artitec 387.343 H0 LKW GMC 353
s-l500.jpg
Odbile su me oznake niskozemskog korisnika, čijim bi skidanjem, ili prebojavanjem oštetio originalnu boju,
iako, zapravo bi možda i takav patchirani paintjob bio jako zgodan :hmmm: ? Elem, stavio sam ga na promatranje,
pa kada bude išla neka iduća Wehrmacht pošiljka, vjerojatno ću ga uzeti?
Kakav je model s funkcionalne strane.. jel klasicni model ili ima neke manjkavosti sobzirom da je rezinski?
Ha gle, znaš kakav je resin: sa jedne strane je detaljniji, a sa druge osjetljiviji... :neznam:
Nije predviđeno da se sa njime igraš ratnih igara u pješčaniku (za to je Roco zakon),
nego da ga gledaš na maketi, i za to je super.... daleko bolji od bilo čega drugoga.
planiram vec dugo od Artiteca pazariti neke stvari (npr DAF vojni)
Najbolji savjet koji ti mogu dati je da si kupiš jedan model za probu,
pa da sam odlučiš da li je to ono što ti želiš ili nije.
Ja nisam požalio, upravo suprotno (osim novčanika).
:dada:
 

Bero01

Veteran foruma
Znas ti kako se u kanadi dize prozor na autu?Ono desnom kurblas,a na lijevoj se dize .....
Ahahahhahaaa, e TU sam te čekao !!! Kad neće Jerry na Forum, oće' Forum Jerriyu:crazy:!
Još uvijek si pravi baLkoNac, koji se pali na guranje:ljubav !
Elem, rekao si da ti javim kad mi stigne publikacija o KVR-u, pa onda evo, pristigla je:
KVR_1.jpg
Kettle Walley Railway - Volume One - by Gerry Doeksen
KVR_2.jpg
Na prvi pogled, bio sam malo razočaran, jer je to relativno tanka publikacija od svega 50 stranica... :fp:
KVR_3.jpg
Međutim, sadržaj je ono što se broji, ne stranice, te mi je nakon prvog listanja bilo jasno da je to decidirana railfun
publikacija, posvećena prvenstveno maketarima i modelarima, te svim ljubiteljima željeznice.
KVR_4.jpg
Unutar tih relativno skromnih 50 stranica, detaljno je obrađena cijela trasa KVR-a, sa popisom svih mostova, tunela,
sub-divizijama te kilometražom, a našlo se mjesta i za pregršt artwork crteža, te opis lokomotiva koja su vozile tom
prugom. Uključeno je i dosta arhivskih c/b fotki, te nešto kolora.
KVR_5.jpgOno što mi se jako dopalo je i to da publikacija vjerno prenosi doživljaj vožnje po toj pruzi, te za skromnih 10ak Eu
koliko me izašla zajedno sa poštarinom, stvarno je pravi Best Buy. @challenger Znači toplo ti preporučam nabavku
ove publikacije, jer je to pravo izdanje za tebe; i siguran sam da će ti se dopasti.
:)
 

Bero01

Veteran foruma
Šta je najbolje za podizanje topica?
Pa model dizalice, naravno;)
I zato: Walthers American Crane 932-5082
Walthers_Crane_1.jpg
sa oznakama Wisconsin Central RN 9482. Model je stigao u formu polu-kita, i potrebno ga je završno sastaviti :usklicnik
Walthers_Crane_3.jpg
Ono što ga čini zanimljivim, te izdvaja od ostalih sličnih modela je to da je mehaniziran i pokretan, odnosno, samohodan.
Walthers_Crane_2.jpg
:strelica znači ovo malo čudo ide samo, i može potegnuti bar jedan do dva vagona, što imam snimljeno i u stvarnosti, na profi
video materijalima (by Pentrex) o željeznicama za prijevoz željezne rude :dada:.
Walthers_Crane_6.jpg
Glede oznaka i bojanja, ono je u skladu sa tematikom željezne rude; dok je sama kompanija jedna zgodna relativno
''mala'' željeznica, koja je operirala u zoni Velikih jezera, dok je baš poput BCR-a nije progutao CN:
https://en.wikipedia.org/wiki/Wisconsin_Central_Ltd.
Walthers_Crane_5.jpg
Originalni WC (ali nije klonja:vrag2:): https://en.wikipedia.org/wiki/Wisconsin_Central_Railroad_(1871–1899)
I za kraj, zašto sam nabavio ovaj model, i kakve on veze ima sa BCR-om? Pa eto, sviđa mi se, uklapa se u tematiku
željeznica za prijevoz željezne rude, i ono najzanimljivije: tijekom puteševstvija sa Jerriyem, naletio sam na njihove
vagone i lokomotive na najneobičnijim mjestima (obzirom da ih je preuzeo CN, jel'), ali, to je već tema zasebnog posta
u topicu o zanimljivim događajima iz stvarnog života...
:)
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Šta je najbolje za podizanje topica?
Pa model dizalice, naravno;)
I zato: Walthers American Crane 932-5082
View attachment 117169
sa oznakama Wisconsin Central RN 9482. Model je stigao u formu polu-kita, i potrebno ga je završno sastaviti :usklicnik
View attachment 117170
Ono što ga čini zanimljivim, te izdvaja od ostalih sličnih modela je to da je mehaniziran i pokretan, odnosno, samohodan.
View attachment 117171
:strelica znači ovo malo čudo ide samo, i može potegnuti bar jedan do dva vagona, što imam snimljeno i u stvarnosti, na profi
video materijalima (by Pentrex) o željeznicama za prijevoz željezne rude :dada:.
View attachment 117172
Glede oznaka i bojanja, ono je u skladu sa tematikom željezne rude; dok je sama kompanija jedna zgodna relativno
''mala'' željeznica, koja je operirala u zoni Velikih jezera, dok je baš poput BCR-a nije progutao CN:
https://en.wikipedia.org/wiki/Wisconsin_Central_Ltd.
View attachment 117174
Originalni WC (ali nije klonja:vrag2:): https://en.wikipedia.org/wiki/Wisconsin_Central_Railroad_(1871–1899)
I za kraj, zašto sam nabavio ovaj model, i kakve on veze ima sa BCR-om? Pa eto, sviđa mi se, uklapa se u tematiku
željeznica za prijevoz željezne rude, i ono najzanimljivije: tijekom puteševstvija sa Jerriyem, naletio sam na njihove
vagone i lokomotive na najneobičnijim mjestima (obzirom da ih je preuzeo CN, jel'), ali, to je već tema zasebnog posta
u topicu o zanimljivim događajima iz stvarnog života...
:)
Ovo će ti trebati.
Pisao bih više ali dobio sam blokadu u rame pa tipkam jednom rukom haha


Čak bi stao I zvuk....
 

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
AJD SAD @Bero01 ?
Zaprimio si mail od Andy-ja?U stvari od Ken Perry o prugama na Vancouver Island?
Ocekuje se obrana doktorata na Sorboni!!Nije bas BCR,al` eto.....NN1 bridge.jpg
I nemoj se stediti...gukni golube!Mene je dotukla :glup.Kako bi Indijanci znali reci,to je bio dan za umrijeti!
 

Bero01

Veteran foruma
AJD SAD @Bero01 ?
Zaprimio si mail od Andy-ja?U stvari od Ken Perry o prugama na Vancouver Island?
Ocekuje se obrana doktorata na Sorboni!!
Jesam, jesam, primio sam mail sa fotkama, i zahvalan sam autoru što je dao dozvolu da se podijele:
If you wish, responsibly sharing any of these photos is okay by me. kp
thumbnail (1).jpg
Ne znam zašto ih nisi sve objavio kad si već krenuo :neznam:?
thumbnail (2).jpg
Nije bas BCR,al` eto.....
Neka, neka, nema veze što nije BCR, jer fotke jesu odlične, a i tema željeznica na Vancouver Island-u je egzotična !!!
Dapače, meni osobno su E&N RR otočne željeznice uz BCR i KVR najzanimljivije kao tema za maketarenje.
:)
Uzgred budi rečeno, zahvaljujem na paketu, koji je konačno stigao prije desetak dana.
Pričali smo preko maila o tome; i taj se naputovao....
20210323_121543.jpg
Raspakirao ga jesam, no kako sam radio neke čudne službe, nisam se stigao pozabaviti sadržajem i poslikati ga;
budem... kad uhvatim vremena.
:mamurluk:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh