Nekaj iz moje zbirke (U47)

U47

Član foruma
DB BR 80 028

http://www.bahnbilder.de/name/galerie/k ... BR+80.html

Deutsche Bundesbahn BR 80 028, Roco:

eDSC_8244.jpg


DB BR 80 028 in DB A /US Army/ vagona:

eDSC_8251.jpg


eDSC_8253.jpg


Vagon za djzlaja ;)
 

U47

Član foruma
Trix Express BR 80 018

Iz zbirke Trix Express lokomotiva BR 80 018, model iz 1954 godine:

eDSC_8242.jpg


Slikano na Fleischmann tiru :(
 

U47

Član foruma

torrente

Poznati forumaš
sebastian da ti nisi krenuo opet iz pocetka ? >:)
mozes li slikati sve gdje ti stoje modeli. to bi bili mokri snovi za veliku vecinu nas :plaza:
 

Damir

 
Osoblje foruma
Sebastian,vidim da si opskrbljen predmetima iz 3 Reicha! A,vidim da furaš i tu epohu vlakova,svaka čast :aplauz: ja imam od 2 i 3 Reicha samo poštanske markice jer prvi hobi mi je u životu filatelija! A,ako nekoga zanimaju poš,markice iz te epohe budem ih uslikao i stavio na sporedni kolosjek!
 

NClight

Hybernated
Ima nas ljubitelja DRG-a i DRB-a (2. epoha) :palac_gore:
Stavi, ako imaju veze sa vlakovima... kao i sve ostale efemerije koje se tiču željeznice, dobro su došle ;)
 

U47

Član foruma
damir kaže:
Sebastian,vidim da si opskrbljen predmetima iz 3 Reicha! A,vidim da furaš i tu epohu vlakova,svaka čast :aplauz: ja imam od 2 i 3 Reicha samo poštanske markice jer prvi hobi mi je u životu filatelija! A,ako nekoga zanimaju poš,markice iz te epohe budem ih uslikao i stavio na sporedni kolosjek!

Damir, i ja volim filateliju! ;) Skupljam sve o željeznici, a u prvom planu mi je Austrija in Reich. Sve što je izašlo na prostoru SHS, Jugoslavije imam komplet, što se vlakova tiče.
Kod modela mi je pa isto na prvom mestu epoha 1 i 2.
Radio je iz moje zbirke radioaparata, samo jedan dio se jih može vidjeti ovdje:
http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=6366
http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=6598
http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=6455

NClight kaže:
Ima nas ljubitelja DRG-a i DRB-a (2. epoha) :palac_gore:
Stavi, ako imaju veze sa vlakovima... kao i sve ostale efemerije koje se tiču željeznice, dobro su došle ;)

Možda bi bila i to zanimljiva tema, ipak je nešto o željeznici, vjerujem, da so još filatelisti na forumu.
 

Damir

 
Osoblje foruma
Ja sam jednostavno po ne znam koji put morao pregledati sve tvoje modele! Ako je netko istinski fun tvojih
modela,e onda sam to zasigurno ja ;) Moram ti iskreno priznati da si mi uzor što se tiče kolekcionarstva.
Već i moja žena kad prođe kraj mene kad sam na PC-u kaže: "Opet gledaš Sebastijanove lokomotive" :D :D
 

Bero01

Veteran foruma
Imaš jako lijepih primjeraka u kolekciji, U 47.
I mene privlači Ep IId, a to je period drugi svjetski rat.
Osobito onaj dio označen sa OstBahn.

/US Army/ vagona
tvoj je u kasnijem bojanju, u originalu su bili zeleni sa oznakama USATC-a.
 

U47

Član foruma
Mali elektroamater

Pri pregledovanju knjig iz mog hobija /radiotehnika/ pronašao sam ovu knjigo iz 1961 godine.
Knjiga avtora Miloša Macarola ima 108 stranica i evo nešto o našem hobiju:

DSC_8353.jpg


DSC_8362.jpg


DSC_8363.jpg


DSC_8364.jpg


DSC_8361.jpg


DSC_8360.jpg
 

Damir

 
Osoblje foruma
Odlično! Ti stari magazini su objašnjavali sve u sitne detalje kako napraviti maketu i sve na njoj!
Baš bi volio imati takav jedan priručnik makar i fotokopiran,ako ne ništa bar ga proučiti pa vidjeti
kako su autori već u to vrijeme sofisticirali ovaj hobi :palac_gore:
 

U47

Član foruma
Damir, sve što je povezano sa našim hobijem u ovoj knjižici je ono što sam objavio. Sve ostalo je vezano na elektrotehniko i nije povezano sa željeznico.
Ako želiš, šaljem ti skenirane stranice, ovo je bilo sa fotoaparatom, nije najbolje :( .
 

PrimozT

Član foruma
Zdravo,

slovenski forum me očigledno neće, pa ću ovdje nastaviti, gdje je otac prestao. Jer nije baš uspjeo svega objaviti. Nadam se, da vam neće smetati moje slabo poznavanje hrvatskog jezika, potpuno sam zahrđan nakon neupotrebe a i u početku sam u stvari učio "srbo-hrvatski i hrvato-srbski" u školi.

Malo sam gledao kakva je situacija sa JŽ vagonima u kolekciji, pa nisam baš mnogo našao. Od putničkih zapravo ništa, samo teretne. Zasada. Ima ovaj parni kotao od Herisa

STMC Heris Heating Car JZ (1500).jpg

ali šta ćeš grijati ako nema putničkih vagona!

Vjerojatno netko zna koja je ovo zaista epoha? Na kutiji piše V, pa mi je sumnjivo.

Primož
 

PrimozT

Član foruma
Ova američka nema originalne ambalaže, pa nemam pojma, što je ovo zapravo. Siguran sam, da je AHM, a nije GP18 iako je slična. Trebala je bit GP38, pa nije baš a nisu je ni radili u Mehanotehniki koliko ja znam.

STMC AHM Norfolk Southern 2880 (1500).jpg

Primož
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Ova američka nema originalne ambalaže, pa nemam pojma, što je ovo zapravo. Siguran sam, da je AHM, a nije GP18 iako je slična. Trebala je bit GP38, pa nije baš a nisu je ni radili u Mehanotehniki koliko ja znam.

View attachment 126043

Primož
Alco RS11.
Često se mogla naći u
Mehanotehnikinim setovima u ovom ili
Conrail bojanju krajem 80ih.
U stvarnosti nikad u NS bojanju.
 

PrimozT

Član foruma
Hvala. Vidim, da se post ne može editirati, pa če slika ostati, kakva jest.

Ima još američkih, ali ove su bile sve korištene i vidi jim se. Ja sam jih vozio prije 35 godina, kad je još bila maketa, pa možda i nisu bile nove nabavljene, ne znam. Stari so, ovi dizelaši, ali što je bitno, svi još pale, ako bi se trebali reaktivirati!

AHM Tempo American diesel web.jpg
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Imaš lijepu kolekciju Mehano/AHM modela.
EMD BL2 model u top stanju je teško naći, idući F7 nije Mehano,a ostali C-lineri su u zanimljivim bojama.
 

PrimozT

Član foruma
Santa Fe FT? Piše Made in Yugoslavia. Možda nešto nisam razumjeo.

U svakom slučaju, ako netko želi imati bilo šta od ovih američkih lokomotiva, može dobit. Meni više nisu zanimljive i neću ih zadržati. Moje su oči trenutno na "Edelweiss" kompletu od Trixa pa je treba puno štedjeti! Možda čak i previše. :o
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Onda moja pogreška za F model,noviji
Mehano F modeli nemaju takav oblik prednjeg donjeg dijela.
 

PrimozT

Član foruma
JŽ 35-166 već je otac objavio na strani 2. Pa kad sam jo već opet izvadio iz kutije, zašto ne bih napravio još jednu sliku. Na staroj slici već mnogo godina smeta nam "Photo bucket" pa evo, nov "beauty shot"...

STMC JZ 35-166 (1500).jpg

Za 36 godina stari model nije uopće loše! OK, ploćice nisu najbolje ali kad odmaknete nos 1,5m dalje ne primjeti se više. :hihihi:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh