Željko Halambek - zbirka H0 modela

nik

Veteran foruma
Željko već neko vrijeme namjerava otvoriti temu o svojoj zbirci modela ali njemu ponekat treba malo dulje... Danas sam mu pomagao oko pospremanja i sortiranja modela po kutijama pa sam usput napravio i nekoliko fotografija. To je ujedno i dobra prilika za konačno početi ovu temu. :D

2wltqnd.jpg

am9yqv.jpg

11w4tgw.jpg

5fp3d0.jpg

fawaw.jpg


Modeli su, u svojoj ambalaži, spremljeni u nepromočive plastične kutije (sa kotačićima i poklopima) kupljene u Bauhausu a iste su smještene na balkonu zbog nedostatka stambenog prostora. Jedino još treba modele unutar plastičnih kutija, ispod poklopaca, prekriti nekim gustim papirom ili tkaninom da se zaštite od utjecaja sunčevog svjetla (indirektnog jer je ovo na sjevernoj strani i pretežno u sjeni).
 

nik

Veteran foruma
Dio ambalaže modela koja se vidi na ovim slikama je prazan jer se ti modeli nalaze izloženi u vitrinama unutar stana. Dio modela se trenutno ne nalazi kod Željka već kod mene a riječ je o onima na kojima još treba 'popikati' detalje, nešto preurediti ili popraviti. Manji dio modela se još nalazi i u vitrini kod Željkove mame jer ih tek treba prenijeti sebi a riječ je o onima koji nemaju vlastitu ambalažu pa je to onda i 'logistički problem'.

2ms0sgn.jpg

4r87lf.jpg

2ui9qn9.jpg

258yyz5.jpg

5xs5ro.jpg


Željkov krzneni prijatelj Art je cijelo vrijeme budno pratio preslagivanje modela... :spavanje
 

Damir

 
Osoblje foruma
Auuuhhh...kolike bukse i to dupkom pune!:o

Ova tema će biti jedna od zanimljivijih u podforumu "Naši modeli". :palac_gore:

Ajde-ajde Željko objelodani taj "arsenal"...:papa:
 

keniki7

Član foruma
...ili donesite ga na susret modelara 29.11.2014. pa ćemo mi radoznali malo zaviriti ....
 

1borna

Veteran foruma
Aha pas čuvar je prisutan!
Šteta je da to blago tako godinama čami u kutijama, treba napraviti vitrine što prije.(a maketu poslije, vjerojatno se čeka mirovina)
 

željko halambek

Veteran foruma
Auuuhhh...kolike bukse i to dupkom pune!:o

Ova tema će biti jedna od zanimljivijih u podforumu "Naši modeli". :palac_gore:

Ajde-ajde Željko objelodani taj "arsenal"...:papa:

Drago mi je da vas to zanima. :papa:
Ja bih još odgađao sa ovom temom ali možda je bolje da je Nik to pokrenuo...

Aha pas čuvar je prisutan!
Šteta je da to blago tako godinama čami u kutijama, treba napraviti vitrine što prije.(a maketu poslije, vjerojatno se čeka mirovina)

Dio ambalaže modela koja se vidi na ovim slikama je prazan jer se ti modeli nalaze izloženi u vitrinama unutar stana. Slike sljijede uskoro.
Dio modela se trenutno ne nalazi kod mene već kod NIK-a a riječ je o onima na kojima još treba 'popikati' detalje, nešto preurediti ili popraviti. Manji dio modela se još nalazi i u vitrini kod moje mame jer ih tek treba prenijeti sebi a riječ je o onima koji nemaju vlastitu ambalažu pa je to onda i 'logistički problem'.
A prostora u vitrinama više nema. Ai slobodnih zidova baš i nema...

I to pod HITNO ! :palac_gore:
.
Samo polako. :dada:
...ili donesite ga na susret modelara 29.11.2014. pa ćemo mi radoznali malo zaviriti ....
OK. Mislim da je ove godine tema uskotračna pa bi trebalo nešto prikladno. :citaj:
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Mene su kutije najvise odusevile hehehe.. ja sam veliki zaljubljenik u kutije:ljubavglup moze li se znati kolika im je cena?
 

1borna

Veteran foruma
Takovih velikih kutija imade uvijek u raznim centrima kao Metro, Bauhaus pa i Kaufland, Konzum....a cijene su ovisno o izvedbi i veličini od
10 do 20 Eura otprilike. /nađe se i znatno skupljih/
 

hyperion

Veteran foruma
Ja sam kod Željka, odnosno kod njegove mame i brata tu u Brežicama slikao vitrinu, ali nigdje ne mogu nači slike.
 

nik

Veteran foruma
Ako će biti hladnoći izloženi i kakvi modeli sa Faulhaber motorima ti motori neće preživjeti zime:

"Aber bitte keinen Faulhaber-Motor. Hier lagern einige hundert, die den Winterfrost im Lager nicht überlebt haben. Warum, weiß ich nicht, die haben alle eine Unwucht."
http://www.h0-modellbahnforum.de/t313029f19614-Aufpressen-einer-Schnecke-auf-Motorwelle.html
Nema takvih u zbirci.

To sam i ja razmišljao. Ne bi ja to držao na balkonu.
Ne bi ni Željko da ima drugi prostor na raspolaganju. Jedino da spavaću sobu preseli u šator montiran na tom istom balkonu a onda modele stavi u tu sobu.
 
Last edited by a moderator:

hyperion

Veteran foruma
A da stavi kutije jednu na drugu pa u čošak?
A pitaj neznam koga što si napisao, kad je moderator promjenio tvoj post...
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ništa nije promenjeno u postu - dva su posta spojena u jedan i toliko!

Nevidim nigde da Željko traži pomoć i ideje gde i kako da smesti modele pa zato i ne razumem zašto se toliko zapelo da se tim modelima nađe mesto...

Inače, tema je odlično započela: sa modelima, nadam se da će i tako produžiti! :palac_gore:
.
 

hyperion

Veteran foruma
Nevidim nigde da Željko traži pomoć i ideje gde i kako da smesti modele pa zato i ne razumem zašto se toliko zapelo da se tim modelima nađe mesto...
Samo smo mu rekli, da nije dobro tako držati modele ;)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh