ŽRS vagon u HO 2011

Zoki

Član foruma
Svakodnevno mi prolazi pokraj kuće, pa će se jedan kupiti za neki budući B 396/397.
 

damir661

Veteran foruma
Thommo kaže:

Pored unutrasnjeg saobracaja u BiH/RS, na medjunarodnim linijama, vozi uglavnom na vozu 450/451 Sarajevo-Beograd, zatim na vozovima Zagreb-Ploce, a ukoliko izostane ZFBH vagon, zna da zaluta na vozu 258/259 Sarajevo-Budimpesta.

Ima ga u Bm i ABm varijanti, inace prepravkom Tiligovih vagona tipa "halberstat" i Y ex DR, mogu se dobiti sve verzije ZRS vagona, plus jos jedna prtljazna kola, koju izradjuje PIKO
 

Izidor

Član foruma
ako bude dosta zanimanja, napravit če i druge verzije tih vagona :ples2: :palci_gore:

Tako, da bit če zanimjivo u narednim godinama oko modela sa ovih prostora :D >:)


Pozdrav,
Izidor
 

damir661

Veteran foruma
DOM-u je verovatno ovaj vagon bio interesantan iz razloga kao sto sam rekao, da ZRS Bm ili ABm cesto dolazi u sastavu voza 258/259 Sarajevo-Budimpesta tako da uz jedan npr Rocov MAV putnicki, mogu sklopiti ceo sastav ovog voza.
Pored ovog belog, cesto su isli i ZRS vagoni u starom ex DR bojenju, a isto tako i ZRS vagoni ali tipa Y

Evo par slika tog voza, negde u Hrvatskoj
664210.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
Jel ima neko iskustva s ovim DOMmodels?
Kakav im je kvalitet s obzirom na cene?
 

wiggum

Veteran foruma
Ne proizvode to oni, mislim da Tillig to radi. Ista stvar je i kod Memobe, imaju "vlastite" modele, ali drugi ih rade.
 

matija

Član foruma
Mon kaže:
Jel ima neko iskustva s ovim DOMmodels?
Kakav im je kvalitet s obzirom na cene?
DOM models je jedna mala porodična firma koju je vodio jedan veliki entuzijasta u modelarstvu, gospodin Domonkos koji je na žalost nedavno preminuo. Oni su isključivo radili neke madjarske modele, pa i JŽ 641 verziju u resinu. Sada se evo pojavljuje i Tiligtov model "helberschtad"vagona, koji je samo prefarban u novu šemu bojanja ZRS-a. S obzirom da je taj vagon kupljen i prefarban cena je više nego povoljna.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Da imamo koju slikicu modela i na forumu: ;)
dommodels131f[1].jpg

dom131[1].jpg
 
Last edited by a moderator:

Izidor

Član foruma
Ljepo izgleda ovaj vagončič. ;)
Nadam se, da se dobro proda, pa da izrade još kojeg.
Bosanski modeli su vrlo rijetki, pogotovo putnički.
 

damir661

Veteran foruma
Izgleda jako lepo na slici, zamerka mi je sam što je uradjen sa starim ŽRS logom, a ne novijim, jer od kada su prešli na novu šemu bojanja,m stavljali su nove.

Ali ga jedva čekam u koleciji
 
A

Anonymous

Guest
A joj, daco - sta je ovo ? Zasto mi taj vagon nije legao na srce ? :hmmm zasto nema "suknjicu" ?
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
damir661 kaže:
Izgleda jako lepo na slici, zamerka mi je sam što je uradjen sa starim ŽRS logom, a ne novijim, jer od kada su prešli na novu šemu bojanja,m stavljali su nove.

Ali ga jedva čekam u koleciji
Ovoga sa starim logom lakše proguraš u kompoziciju sa Roco GOŠA MAV modelima ;)
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Evo jedne sa Blm vagonom i starim ŽRS logom (kao i model), u kombinaciji sa mađarskim DWA Avmz vagonom (IC Drava):
(photo: Takács Bence)
118p[1].jpg

Koliko vidim, mađarski vagon već nosi H-START oznaku.

Ups, malo smo već zašli u temu o sastavima vlakova.... :D
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh